2018 m. birželio 25 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Augalų žavadienis užkariavo Šeduvos lopšelio-darželio bendruomenės širdisSpausdinimo versija

Europos augalų tyrimo organizacijos (EPSO) iniciatyva sukurta ypatinga diena – Augalų žavadienis – žaibiškai užkariavo ir Šeduvos lopšelio-darželio bendruomenės širdis. Ji tapo tradicine švente, kurią švenčia daugiau kaip pusšimtis šalių visame pasaulyje. Tai diena, kai augalų mylėtojai, botanikos sodai, mokslo organizacijos ragina atsigręžti į žaliąją gamtą, įsiklausyti į augalų kalbą ir praverti duris į paslaptingą augalų pasaulį.

Šeduvos lopšelis-darželis nuo 2013 metų VDU Kauno botanikos sodo kvietimu prisijungia prie  gražios pasaulinės  iniciatyvos – švęsti „Augalų žavadienį“.  Šį kartą šventėje dalyvavo tarptautinio Erasmus+ projekto svečiai iš penkių šalių: Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Prancūzijos, Bulgarijos. Įspūdingiausiais gėlių kostiumais Šeduvos lopšelio-darželio bendruomenė teatralizuota eisena „Gėlės“ žingsniavo Šeduvos gatvėmis į  Šeduvos miesto Laisvės aikštę, modami gėlėmis ir skleisdami gerą nuotaiką priminė, kad šiandien minime žavėjimosi augalais dieną – Augalų žavadienį. Buvę Šeduvos lopšelio-darželio ugdytiniai, dabar Šeduvos gimnazijos moksleiviai, taip pat prisijungė prie gražios šventės, jie eisenoje nešė plakatą, 100 heliu pripildytų balionų.  Eisenos dalyvių saugumą  iš Šeduvos lopšelio-darželio į Šeduvos miesto Laisvės aikštę užtikrino Radviliškio rajono policijos komisariato  policijos pareigūnai. Eisenos metu laikėmės visų saugaus eismo taisyklių, kurias propaguojame dalyvaudami konkurse  „Eismo saugumas bendruomenėse 2018".

Laisvės aikštėje eisenos dalyvius sutiko Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepanonis,  Šeduvos miesto seniūnas Justinas Pranys ir būrys šeduviečių. Jie sveikino visus šventės dalyvius, prisijungusius prie iniciatyvos žavėtis augalais. Skambant muzikai spalvotų balionų su heliu paleidimas į dangų sukūrė dar šventišįkesnę nuotaiką.

Į Šeduvos kultūros ir kultūros ir amatų centrą sugūžėjo daug žiūrovų. Čia vyko šventinė programa ir koncertas „Gėlės“, kurį vedė Adelės ir Barboros Kablyčių tėveliai Elžbieta ir Paulius. Programą papildė įspūdingi tėvelių pasirodymai kartu su savo vaikučiais. Visų Šeduvos lopšelio-darželio grupių ugdytinių pasirodymai buvo vieni už kitus įspūdingesni, nes koncertui iš anksto ir atsakingai vaikus rengė meninio ugdymo mokytoja Vilma Digimienė ir šokių mokytojas Astijus Poška. Taip  pasitikome žalią ir gėlėtą vasarą, paminėdami ne tik „Augalų Žavadienį 2018“, bet ir tarptautinę vaikų gynimo dieną. Gražus, spalvingas ir šventinis renginys ilgai išliks visų atmintyje.

Šeduvos lopšelio-darželio informacija

Nuotraukos Rimanto Benaičio

Žavadienio paradas ir koncertas Šeduvoje. Daugiau nuotraukų – galite pamatyti čia.

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: