2017 m. lapkričio 22 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Bibliotekoje viešėjo rašytojo Kazio Bradūno dukra E. Bradūnaitė-AglinskienėSpausdinimo versija

Spalio 26-osios pavakarę į Radviliškio viešosios bibliotekos konferencijų salę, kur vyko susitikimas su antropologe, etnologe rašytojo Kazio Bradūno dukra Elena Bradūnaite-Aglinskiene, rinkosi poetinio žodžio mylėtojai. Su bibliotekos lankytojais K. Bradūno dukra dalijosi savo vaikystės prisiminimais, pasakojo apie tėvą, ugdžiusį meilę tėvynei, kalbai, apie šeimos gyvenimą užsienyje.


Viešojoje bibliotekoje lankėsi rašytojo Kazio Bradūno dukra E. Bradūnaitė-Aglinskienė

K. Bradūnas – vienas žymiausių XX amžiaus antros pusės lietuvių poetų, kuris buvo išblokštas iš Lietuvos į emigraciją. Poetas ištikimybę tėvynei saugojo visą gyvenimą ir kartojo, kad kai tik Lietuva bus laisva, sugrįš gyventi į tėvynę. Šį pažadą rašytojas ištesėjo 1995-aisiais, eidamas 75-uosius savo gyvenimo metus.


Bibliotekos lankytojai gerbiamojo rašytojo K. Bradūno įpėdinei uždavinėjo klausimus, kalbėjosi apie autoriaus išleistas knygas, citavo jo poetinių žodžių prisotintas eiles

Šiemet Lietuvoje minime poeto, publicisto K. Bradūno metus. Ta proga ir Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka parengė išsamią parodą, skirtą rašytojo K. Bradūno atminimui bei jo kūrybai, o kartu su knygos mylėtojų klubu „Beržė“ suorganizavo ir K. Bradūno eilių skaitymą. Susitikimo su rašytojo dukra E. Bradūnaite-Aglinskiene metu bibliotekoje taip pat skambėjo K. Bradūno eilės, buvo pasakojama apie autoriaus gyvenimą Baltimorėje (Čikaga) ir grįžimą atgal. Bibliotekos lankytojus itin sužavėjo trumpas filmas apie rašytoją, besiruošiantį grįžti į Lietuvą. Kaip sako E. Bradūnaitė-Aglinskienė, atrodo, kad ekrane kalbantis jos tėvelis buvo kartu salėje su radviliškiečiais, nors apsilankyti Radviliškyje taip ir neturėjo progos.

E. Bradūnaitė-Aglinskienė didžiuodamasi tėvelio darbais ir įskiepyta meile tėvynei neatmeta minties, kad kada nors ir ji pati grįš gyventi į Lietuvą. Nors gimė Vokietijoje, augo JAV, šiandien E. Bradūnaitė-Aglinskienė puikiai kalba lietuviškai. Pašnekovė atvirauja, jog tai tėvelio nuopelnas.


E. Bradūnaitei-Aglinskienei už apsilankymą bibliotekoje dėkojo Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, kuri pašnekovei įteikė atminimo dovanėles

Pastarasis susitikimas bibliotekoje buvo labai šiltas, jaukus, o pasakojimai apie K. Bradūną – įtraukiantys. Nė nepajutome, kaip pralėkė beveik dvi valandos maloniai šnekučiuojantis apie Lietuvos išeivijos poetą ir sunkų visai Lietuvai pokario laikotarpį. Šiuo maloniu E. Bradūnaitės-Aglinskienės apsilankymu bibliotekoje ypač džiaugėsi Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, kuri sakė, kad klausytis pasakojimų apie K. Bradūną buvo labai gera. Direktorė dėkojo E. Bradūnaitei-Aglinskienei už skirtą laiką ir dėmesį ne tik Radviliškio miesto mokyklų mokytojams bei mokiniams, bet ir Radviliškio bibliotekos lankytojams ir atminimui įteikė jai bibliotekos leidžiamą žurnalą „Radviliškio kraštas“ bei atvirukų komplektą „Radviliškio kraštas – dailėje ir eilėse‘.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: