2019 m. balandžio 19 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
BUVO TYLU: trumpa impresija apie kūrybą ir griovimą pagal Jurgio Savickio novelesSpausdinimo versija

Režisierė – Kotryna Siaurusaitytė
Dailininkė – Ugnė Suprinavičiūtė
Vaidina: Monika Šaltytė, Dalius Jančiauskas, Anicetas Gendvilas
Trukmė: 45 min. +20 min. pokalbis su kūrybine grupe

„Buvo tylu“ – nedidelės apimties spektaklis siūlantis vyresniųjų klasių moksleiviams kitu kampu pažvelgti į lietuvių literatūros moderniojo ekspresionizmo atstovo – rašytojo Jurgio Savickio kūrybą. Jurgio Savickio (1890-1952) kūriniai yra įtraukti į mokyklų privalomos literatūros sąrašus, o šis spektaklis moksleiviams suteikia galimybę giliau pažinti šio išskirtinio lietuvių autoriaus kūrybos prigimtį, padeda suvokti literatūros ir teatro saitus. Valstybinio Šiaulių dramos teatro projektas „Žinomi tekstai/nauji kontekstai“ gimė iš įsitikinimo, kad teatras yra veiksminga edukacinė priemonė, kurios pagalba galima iš naujo „atrasti“ žinomą tekstą, jį aktualizuoti ir scenoje pateikti netikėtą interpretaciją. Juk teatras visada turėjo magišką galią naujam gyvenimui prikelti užmirštus ar kiek „atgyvenusius“ tekstus. Po spektaklio moksleiviams siūlome susitikti su aktoriais, kurie papasakos apie kūrybinį procesą, atsakys į jūsų klausimus. Šiuo projektu mes siekiame plėsti moksleivių akiratį, skatinti skirtingų nuomonių dialogą, interpretacinę laisvę, atskleidžiant teatro ir literatūros abipusius ryšius.

Jurgio Savickio smulkioji beletristika tyrinėjo gyvenimą tarsi iš tolo, fiksavo jį stambiais, grafiškais brūkšniais. Gyvenimas vaizduojamas kaip teatras, kuriame žmogus atlieka tam tikrą vaidmenį. Jo apsakymų veikėjai – kompleksuoti, vieniši, pasidavę instinktams, o vaizduojamas pasaulis – žiaurus, negailestingas, keliantis grėsmę žmogaus egzistencijai.

Spektaklis „Buvo tylu“ sukurtas pagal dvi skirtingas, bet persipinančias noveles ,,Ad astra“ ir ,,Fleita“. Jos paremtos idėjine priešprieša, parodančia žmonių galimybę rinktis, kaip nugyventi gyvenimą – kurti ar naikinti.

Spektaklio režisierė – Kotryna Siaurusaitytė yra šviesaus atminimo Eimunto Nekrošiaus mokinė. Garsiojo mokytojo „nekrošišką“ braižą nesunkiai atpažinsite ir šiame pastatyme, kuriame metaforinis mąstymas, simboliai, nutylėjimai dera su ekspresionistine profesionalių aktorių vaidyba. Režisierė iškelia visiems jauniems žmonės aktualų klausimą – kokį gyvenimo kelią renkamės – griauti ar kurti? Kodėl elgiamės vienaip ar kitaip? Kokių siekių vedini mes priimame sprendimus? O ką vis dėlto žmogus pasirinktų...mirties akivaizdoje? Jurgis Savickis, ironiškai vaizduodamas žmones, vairuojamus prigimties ir susikurtų iliuzijų, vis tik teigė šviesą ir žmogaus kūrybos plačiąja prasme triumfą.

O kokį kelią renkiesi TU? Tai esminis spektaklio leitmotyvas, šiandien įgaunantis vis aktualesnį skambėjimą jaunų žmonių tarpe.

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)