2017 m. rugpjūčio 21 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Dėl gamtinio pobūdžio gaisrų ir jų prevencijos rajone organizavimoSpausdinimo versija

Gaisrų statistika – Radviliškio r. yra kilę 62 gaisrai. Gyvenamajame sektoriuje – 14 gaisrų, gamybos sektoriuje – 2 gaisrai,  sudegė 5 transporto priemonės, 13 gaisrų kilo pagalbinio ūkio pastatuose ir 28 gaisrai atvirose teritorijose. Dešimčiai tūkstančių rajono gyventojams tenka 16,7 gaisro. Gaisruose žuvo 3 žmonės, traumuoti – 3 žmonės.

Gamtinio pobūdžio gaisrai – tai sausos žolės, durpynų gaisrai, miškų, pasėlių ir ražienų gaisrai. Pagrindinės priežastys – neatsargus elgesys su ugnimi; įrengimų gedimas; žaibo iškrova; elektros linijų laidų kibirkščiavimas; asmenų tyčinė veika.Rajone apie 40 proc. gaisrų sudaro atvirų teritorijų gaisrai. Per pastaruosius metus atvirų teritorijų gaisrai didelės žalos rajone nepadarė. Per metus vidutiniškai išdega apie 10 ha sausos žolės.

Prevencinės priemonės. Kiekvienais metais iki gegužės 1 d. yra atliekami Sulinkių ir Tyrulių durpynų operatyviniai priešgaisriniai techniniai patikrinimai, kurių metu žiūrima kaip paruošta technika gaisrams gesinti, ar yra sukauptas reikiamas kiekis vandens gaisrams gesinti, ar galima privažiuoti prie vandens telkinių, ar yra paskirti darbuotojai durpyno stebėjimui.

Vykdomi reidai atvirose teritorijose, kurių metu yra platinami lankstinukai, atmintinės, žmonių susibūrimo vietose yra iškabinami plakatai, pažeidėjams taikomos administracinio poveikio priemonės.

Mokyklose, susitikimuose su sodų bendrijų žmonėmis yra teikiama informacija, kaip saugiai elgtis su ugnimi atvirose teritorijose, poilsiavietėse, supažindinama su už padarytus nusižengimus skiriamomis nuobaudomis. Susitikimų metu yra platinami lankstinukai ir atmintinės.

Šiais metais yra parengtas prevencinis atvirų teritorijų garso įrašas, kuris buvo transliuojamas PC MAXIMA ir Radviliškio turgavietėje.

Ateityje bus vykdomos prevencinės akcijos „Saugi šienapjūtė“ ir „Saugi javapjūtė“.

Radviliškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: