2019 m. gegužės 19 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Gegužės 11–12 dienomis Burbiškio dvare – devynioliktasis pasimatymas su žydinčiomis tulpėmis Spausdinimo versija

Gegužės 11–12 dienomis spalvinga tulpių jūra į Burbiškio dvarą Radviliškio rajone jau devynioliktąjį kartą į pasimatymą kviečia visus jų grožio gerbėjus.

Pavasaris šiais metais įsibėgėja sunkiai: lyg ir gražus oras, bet vėjai ir naktimis atsėlinančios šalnos vis dar primena, kad neseniai pasibaigė žiema. O Burbiškio dvaro šeimininkai džiaugiasi, nes vėsesnis oras šiek tiek pristabdė intensyvų tulpių žydėjimą, tad savaitgalį atvykusieji į Tulpių žydėjimo šventę galės grožėtis tikrai įspūdingu vaizdu – žydi dauguma įvairių rūšių tulpių. Spalvų ir žiedų formų jūra vilioja šių gėlių mėgėjus ne tik iš  viso Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių.

„Devynioliktąjį kartą vykstanti Tulpių žydėjimo šventė Burbiškio dvare – labiausiai laukiama ir didžiausia pavasario šventė ne tik Radviliškio rajono, bet ir visos Lietuvos, net kaimyninės Latvijos žmonių, o Burbiškio dvaras – rajono žmonių pasididžiavimas, gražiausias rajono kampelis. Žydint gražiosioms Burbiškio dvaro tulpėms, čia gera atsipūsti nuo kasdienės rutinos. Atvažiuokite į šventę: pirmąją dieną pasiklausysite puikių koncertų, pasigrožėsite 450 rūšių ir formų tulpių kolekcija, antrąją šventės dieną sudalyvausite šeimų iškyloje Burbiškio dvaro sode“, – į šventę kviečia Antanas Čepononis, Radviliškio rajono savivaldybės meras.

Sigito Mikučio nuotrauka

Pirmąją šventės dieną, gegužės 11-ąją, numatoma šventės pradžia – 11 val., iškilminga atidarymo ceremonija – 13val. Atvykusieji kviečiami aplankyti restauruotus dvaro pastatus ir žydinčias tulpes.

Sigito Mikučio nuotrauka

Šventinę nuotaiką kurs Smilgių kultūros centro vario dūdų orkestras „Saulutė“, retro muzikos programa „O buvo taip...“ ir solistai Natalija Katilienė, Kęstutis Alčauskis, Dainius Puišys, Inga Valinskienė su grupe, grupės „Biplan“, „Colours of Bubbles“, Džordana Butkutė ir grupė. Pirmos dienos šventės vedėjas – Gintas Vačikauskis.

Sigito Mikučio nuotrauka

Antrąją šventės dieną, gegužės 12-ąją, Burbiškio dvare koncertuos kantri grupė „Karčiama“, grupės „Jonis“, „Undarox“, „Klova-Belkin Band“. Į šeimų iškylą Burbiškio dvaro sode pakvies Šeduvos kultūros ir amatų centras. Šeimų su mažais ir jau paaugusiais vaikais lauks piešimo, šokių, burbulų pūtimo pamokėlės, lauko žaidimai, sveikos gyvensenos kampelis, įdomios fotografijos kampeliai, prizai, siurprizai ir kitos smagios pramogos.

Sigito Mikučio nuotrauka

Abi šventės dienas lankytojų lauks unikali restauruotų gramofonų, patefonų paroda, restauruoti senoviniai automobiliai, devyniolikos metų Tulpių žydėjimo švenčių akimirkas primenanti radviliškiečio fotografo Rimanto Petriko fotografijų paroda. Mažųjų šventės dalyvių laukia įvairūs batutais, šokdynės, sūpynės, vandens burbulai ir panašios pramogos. Dvaro parko, kurio plotas – net 15 ha, tvenkinių salelėse visų lauks profesionalūs dailininkai.

Tulpių žydėjimo šventėje dalyvaus daug garbių svečių iš Lietuvos. Kaip ir kasmet, Tulpių žydėjimo šventėje dalyvaus Adomo Baženskio, padovanojusio dvarą Radviliškio rajono savivaldybei, artimieji. Į šventę žadėjo atvykti du Adomo Baženskio sūnūs: Jurgis ir Andrejus su šeimomis.

Šventės dalyvių ir svečių laukia liaudies meistrų gaminių mugė, įvairūs atrakcionai. Veiks tautodailininkų mugė. Dvare šiltuoju metų laiku Bilieto kaina suaugusiesiems – 5 Eur, vaikams – 3 Eur. Ikimokyklinio amžiaus vaikai į šventę įleidžiami nemokamai.nuolat veikia kavinė, puikioje suvenyrų parduotuvėlėje galima įsigyti ne tik tradicinių suvenyrų, bet menininkų darbų.

Pirmąją šventės dieną bilieto kaina suaugusiesiems – 10 Eur, vaikams – 5 Eur. Ikimokyklinio amžiaus vaikai į šventę įleidžiami nemokamai.

Antrąją šventės dieną bilieto kaina suaugusiesiems – 5 Eur, vaikams – 3 Eur. Ikimokyklinio amžiaus vaikai į šventę įleidžiami nemokamai.

Kviečiame į Burbiškio dvarą prasmingai praleisti laiką: pasigrožėti tulpių žiedų spalvų jūra, aplankyti atnaujintą dvaro ekspoziciją, pasimėgauti puikiu ir nepakartojamu parku.

POLICIJOS INFORMACIJA. Visiems, gegužės 11–12 dienomis planuojantiems vykti kelio Nr. A9 atkarpa nuo Šeduvos (Radviliškio r.) iki Smilgių (Panevėžio r.) ir neplanuojantiems užsukti į Burbiškio dvarą, rekomenduojame pasirinkti kitus kelionės maršrutus, išvengiant minėtos kelio atkarpos. Vykstantiems iš Šiaulių Panevėžio bei Vilniaus kryptimis ir atvirkščiai, rekomenduojame maršrutą keliais Nr. 150 ir 149 (per Pakruojį, Smilgius).

Truputis istorijos

Burbiškio arba Baženskių dvaras istoriniuose šaltiniuose minimas nuo XVII a. Dvare – peizažinio tipo parkas, užimantis 28 ha plotą. Parko teritorijoje esančiuose tvenkiniuose yra 15 salų. Tvenkiniai sujungti lieptais ir tilteliais, per parką teka Liulio upelis. Nutiesti takai, pastatyta tiltų, pavėsinių, suoliukų, skulptūrų, nuo ažūrinių metalinių vartų driekiasi dviejų eilių beržų alėja, šonuose – liepų alėjos.

Iš visų Radviliškio rajone esančių dvarų Burbiškio dvare XX amžiaus pradžioje buvo sukaupta daug meno vertybių. Burbiškio dvaras pasižymėjo senosios bajoriškos dvarų kultūros puoselėjimu. Dvaro savininkai Baženskiai kūrė didelį ir puošnų parką, jame statė paminklus, skulptūras, kaupė archyvą ir biblioteką. Visas parke esančias skulptūras dvarininko Mykolo Baženskio užsakymu sukūrė skulptorius Kazimieras Ulianskis (1878–1914). XX amžiuje dvare lankydavosi P. Vileišis, J. Basanavičius, K. Makušinskis.

Adomas Baženskis, dvaro paveldėtojas, gyvenęs Gniezne, Lenkijoje, 1992 metais apleistą, sovietiniais laikais nuniokotą dvarą padovanojo Radviliškio rajono savivaldybei, kuri įsipareigojo jį sutvarkyti ir pritaikyti visuomenės kultūros reikmėms.


 

Daugiau informacijos apie šventę – Egidijus Prascevičius, Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio direktorius, tel.: 8 698 77 973, (8 422) 42 001, el. p. daugyvenesmuz@gmail.com.

Žurnalistai, parodę žurnalisto pažymėjimą, į šventę bus įleidžiami nemokamai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)