2019 m. liepos 16 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Kovo mėnuo Baisogaloje, 2019 m. Mažojoje kultūros sostinėjeSpausdinimo versija

Nors Mažosios kultūros sostinės simboliai gaidžiai po Valentino nakties iš Baisogalos „išskrido“ į kitus kraštus, kultūrinis sostinės gyvenimas vyksta kaip visų bendromis jėgomis suplanuota.

Kovo mėnuo skirtas teatrui. Teatras – tai gyvenimas: kasdienybė, šventės, nauji potyriai ir kūryba.

Kovo mėnuo padovanojo daug gražių susitikimų su profesionaliais aktoriais ir su tais, kurie dar tik bando išreikšti save teatro scenoje. Daug kūrybinių darbų pateikė Baisogalos gyventojai, gimnazijos mokiniai.

Kovo pirmąją dieną Baisogalos kultūros centro scenoje karaliavo Valstybinis Šiaulių dramos teatras. Iki pietų buvo rodomas edukacinis spektaklis vyresniųjų klasių gimnazistams „Buvo tylu“ pagal Jurgio Savickio noveles.

Gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Birutė Gedžiuvienė apie spektaklį sakė: „Tai trumpa impresija apie kūrybą ir  griovimą pagal Jurgio Savickio noveles. Neįprasta edukacijos forma ne tik pagilino gimnazistų žinias, bet ir suteikė progą patirti menų sintezės galimybes.“ Vakare žiūrėjome jaunos dramaturgės Gabrielės Labanauskaitės pjesę „Išrinktieji“. Spektaklis „Išrinktieji“ – tai drąsus jaunų teatro kūrėjų komandos meninis tyrimas žiaurumo tema:  psichologinį terorą, moralinį smurtą, „etikečių klijavimą“ ir savo poelgių pateisinimą, prisidengus doruolio ir teisuolio kaukėmis. „Net ir pati pasyviausia žiaurumo forma vis tiek yra agresija“, – įsitikinusi režisierė Monika Klimaitė. Monika Klimaitė, spektaklio režisierė, režisūros žinių sėmėsi Lietuvoje, Didžiojoje Britanijoje, Danijoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose. Spektaklyje „Išrinktieji“ pirmą kartą savo kūrybinėje praktikoje ji išbandė kolektyvinės kūrybos principą. Baisogalos kultūros centras dėkojo visam kolektyvui ir savo kraštietei, režisierei Monikai Klimaitei. Monika dėkojo savo pirmajai mokytojai Zitai Bliznikienei (Baisogalos mokykla-darželis) už pirmuosius kūrybinius žingsnius ir padrąsinimus.

Spalvingos Užgavėnių šventės subūrė Pakiršinio ir Imantų bendruomenes, o kultūros centro folkloro kolektyvas „Dainoriai“ žiemą varė Rumšiškėse.

Kultūros centro mėgėjų teatro kolektyvas  tragikomediją ,,Gyvenimo rokenrolas“ pristatė renginyje „Mėgėjų teatro dienos 2019“ Surviliškyje (Kėdainių r.).

Kovo 11-ąją padėtos gėlės prie Nepriklausomybės paminklo, kultūros centre vyko   partizanų dainų koncertas „Partizano dienoraštis“. Atlikėjai – Arnoldas Jalianiauskas, Nerijus Šatinskas ir Aurimas Brazinskas. Po koncerto Baisogalos gimnazijos mokiniai – Goda Zdanavičiūtė, Justina Nikšaitė, Eimutis Krugelis, Rokas Monginas, vadovaujami mokytojos B. Gedžiuvienės, pristatė savo jėgomis sukurtą dokumentinį filmą-pasakojimą „Kovon mane tu palydėk“. Jame prisimenama partizanų rėmėjų Sajų šeima iš Radviliškio rajono Balandiškio kaimo. Pokariu keletą metų jų sodyba buvo partizanų vadų būstinė, joje slėpėsi partizanų šeimos nariai. Daug informacijos apie Sajų sodybą pateikė ten jau keletą metų stovyklas rengiantys archeologai.

Kovo 15 dieną Baisogalos kultūros centras, miestelio biblioteka pakvietė baisogaliečius paminėti Knygnešio dieną. Prie paminklo, skirto knygnešiams ir kraštiečiui knygnešiui Juozai Zaukai, rinkosi Baisogalos mokyklos-darželio moksleiviai, gimnazistai ir kiti svečiai, neabejingi knygai bei istorijai. Apie knygnešius ir kraštietį, knygnešį Juozą Zauką kalbėjo bibliotekininkės Alvyda Žižniauskienė ir Viktorija Golcienė. Kartu su knygnešio J. Zaukos giminaite, Aldona Štankeliene, prie paminklo buvo uždegtos žvakelės, dėkojama paminklo autoriui Edvardui Bielokopitovui. Knygnešiams skirtą dainą atliko Neringa Bernadickienė ir Aušra Krugelienė. Renginio dalyviai stebėjo inscenizaciją „Knygnešio sulaikymas“, kurioje vaidino Baisogalos kultūros centro skaitovai Eimutis Krugelis ir Tomas Grigorjevas. Renginio pabaigoje jaunieji knygnešiai mokiniai nešė knygas į Baisogalos slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninę bei į „Senjorų namus“.

Po minėjimo visi svečiai buvo pakviesti prie Baisogalos kultūros centro atidaryti Knygų mainų namelį-bibliotekėlę. Mintimis apie knygos, skaitymo svarbą, atidarymą pradėjo bibliotekininkė Viktorija Golcienė. Mokinės Valerija Teider ir Viktorija Rušaitė skaitė vaikų ir garsių žmonių žodžius apie knygą, skaitymą ir biblioteką. Namelio atidarymo juostą perkirpo miestelio seniūnė Renata Masiulienė, knygų namelio kūrėjas, įmonės „Staliaus pastogė“ vadovas Dainius Vaitkevičius ir Baisogalos kultūros centro direktorė Justė Juškaitė. Gyventojai buvo supažindinti su Knygų namelio naudojimosi taisyklėmis ir pakviesti įdėti perskaitytą ar nereikalingą savo knygą bei pasiimti dėmesį patraukusią knygą.

Baisogalos gimnazija į kovo mėnesio Mažosios kultūros sostinės renginius įsijungė ir minėdami Žemės dieną. Tai proga priminti sau ir kitiems, kad Žemę reikia saugoti, tausoti jos išteklius. Projektinė diena prasidėjo Žemės vėliavos pakėlimo ceremonija. Vyresnieji mokiniai dažė jau savaitę prieš renginį pagamintus inkilus ir įkėlė į medžius.  Žemesniųjų klasių mokiniai gamino dekoratyvinius paukštelius, piešė plakatus,  rašė gamtą tausojančius raginimus ant medinių lentelių, kurias vėliau įsmeigė įvairiose Baisogalos vietose: skveruose, parke, paplūdimyje, prie parduotuvių. Baigę darbus mokiniai ir mokytojai plačia eisena patraukė į miestelio centrą. Čia prie gimnazijos bendruomenės prisijungė Baisogalos seniūnė Renata Masiulienė, kuri priminė apie būtinybę saugoti gamtą – savo namus. Biologijos mokytoja V. Petronienė, šio projekto koordinatorė, sveikino su Žemės diena ir skatino gyventi švarioje aplinkoje. Gimnazijos direktorė R. Juškevičienė ne tik pritarė kalbėtojoms, bet ir pasveikino visus su Tarptautine laimės diena.

Kovo 27 d. Tarptautinę Teatro dieną susirinkusius į Baisogalos kultūros centrą džiugino puikus Radviliškio kultūros centro kūrybinės grupės miuziklas „Mama Mia“ (rež. Rasa Atkočiūnienė).

Kovo 29 d. Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriai parodė muzikinį spektaklį vaikams „Labas, Lape“ pagal Evelinos Daciūtės pasaką „Laimė yra Lapė“.

Kovo mėnesio pabaigoje Teatro diena Baisogalos gimnazijoje dažniausiai pažymima kokiu nors scenos veikalu.  Šiemet pirmą kartą mokyklos istorijoje  pirmos gimnazinės klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos R. Vasiliauskytės, parodė mini spektaklį anglų kalba „The Answer“ (Atsakymas).  Ruošdamiesi pasirodymui, mokiniai galėjo atskleisti savo kūrybiškumą ne tik vaidindami, ieškodami įdomesnių vaidybos elementų, technologinių sprendimų, bet ir šokdami bei dainuodami.

Į kovo mėnesį teatriniai renginiai tiesiog netilpo, todėl  Baisogalos kultūros centro aktoriai ir skaitovai pakvietė į Juokų vakarą balandžio pirmą dieną. Buvo parodytos dvi premjeros (rež. Vilija Kaščionienė). Penkių–dešimties metų vaikai pristatė Martyno Vainilaičio eiliuotas istorijas „Juokų maišelis“, o suaugusieji pakvietė į Stasio Žemačio (Henriko Prialgausko) trijų veiksmų komediją „Jaunikis iš Kauno“.

Baisogalos gyventojai dėkingi Radviliškio rajono savivaldybės tarybai ir Mažosios kultūros sostinės globėjui merui Antanui Čepononiui už supratimą ir suteiktą paramą Mažosios kultūros sostinės projekto įgyvendinimui.

Tad keliaujame į balandį – Balso mėnesį.

Informaciją pateikė Baisogalos kultūros centras, gimnazija, biblioteka

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)