2019 m. balandžio 19 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Mažieji vaikų dienos centro „Gandriukas“ lankytojai mokėsi įveikti savo baimesSpausdinimo versija

Bijoti yra natūralu ir neišvengiama. Visi turime kokių nors baimių, kurios priklauso nuo mūsų ankstesnės patirties bei vaizduotės. Sveikai augančių vaikų baimės yra lengvai įveikiamos, jos nekeičia būdo savybių ir santykio su aplinka, tačiau jeigu vaikas patiria stresą dėl dažnų konfliktų namie, jei suaugusieji neteikia palaikymo bei supratimo, vaikas gali užsisklęsti, bandyti savarankiškai įveikti sunkumus, o nepavykus, tokios baimės paveikia vaiko charakterį, trikdo  santykius su draugais ar šeimos nariais, savarankiškumą, pasitikėjimą savimi.

Mažieji vaikų dienos centro „Gandriukas“ lankytojai turėjo galimybę patys susipažinti  su vienu iš metodų, kaip įveikti savo baimes – tai gebėjimas įvardyti savo baimes. Vaikai mokėsi įvardyti baimių rūšis, atsakyti į klausimus, kokia tai baimė, kodėl mes bijome ir kas gali nutikti, jei bijome, bei bandė savo baimes išreikšti ne tik žodžiais, bet ir kūno kalba. Vaikams naudinga kalbėti apie savo jausmus, tačiau jiems tai nėra lengva. Apsitarę ir sužinoję, kad yra vaikų, bijančių ir nedidelio aukščio bei niekada nečiuožusių net nuo menkiausio kalniuko, leidomės išbandyti žiemos pramogas ir nugalėti savo baimes.

Negalima žodžiais nusakyti tų patirtų emocijų, kai pirmą kartą rogutėmis nuskrieji žemyn ar stačia galvą pasineri į purų sniegą. Sušlapę ir aplipę sniegu vaikai gėrė karštą arbatą ir dalijosi savo įspūdžiais. Taip smagiai leisdami laiką, vaikai galėjo pasikalbėti ir tapti daug artimesniais.

Saugumo jausmas  yra pagrindas stipriai asmenybei vystytis. Svarbiausia, kad vaikas žinotų, jog esame šalia, visados pasirengę jam padėti. Artimas ryšys su bent vienu suaugusiuoju, vaiko tikėjimas, kad yra mylimas ir vertas meilės, padeda susidoroti su nerimą ir baimę keliančiomis situacijomis.

Informaciją parengė RPBSPC Pakiršinio vaikų dienos centro „Gandriukas“ socialinė darbuotoja A. Utkienė

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)