2017 m. lapkričio 22 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Pagerbtas iškilių Radviliškio rajono žmonių ir Lietuvos kariuomenės savanorių, žuvusių už Lietuvos laisvę, atminimasSpausdinimo versija

Artėjant Vėlinėms, Mirusiųjų pagerbimo dienai, Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė ir Paveldosaugos ir turizmo skyriaus vedėjas Vytautas Simelis aplankė iškilių Radviliškio rajono žmonių ir Lietuvos kariuomenės savanorių, žuvusių už Lietuvos laisvę, kapus, uždegė žvakeles, prisiminė jų nuveiktus darbus.

Radviliškio miesto senosiose kapinėse pagerbtas pirmųjų Lietuvos kariuomenės karių savanorių, kritusių kovose prieš bermontininkus, Jono Jaramino ir Gracijono Sakalausko atminimas, žvakelės uždegtos ir ant kitų šiose kovose žuvusių savanorių amžino poilsio vietų. Pirmųjų žuvusiųjų savanorių garbei dviem Radviliškio miesto gatvėms suteikti jų vardai. Abu kariai po mirties buvo apdovanoti Savanorių medaliais.


Prie pirmųjų Lietuvos kariuomenės karių savanorių, kritusių kovose prieš bermontininkus, Jono Jaramino ir Gracijono Sakalausko kapo


 Padėtos gėlės, žvakelės uždegtos ir ant kitų kovose prieš bermontininkus žuvusių savanorių amžino poilsio vietų


Atminimo žvakelės uždegtos ir ant Vlado Brazausko, Radviliškio miesto burmistro, ir Antano Povyliaus, kultūros, visuomenės ir politinio veikėjo, kapų.


Gėlės Vlado Brazausko atminimui


Žvakelės Antano Povyliaus atminimui

Vladas Brazauskas (1898–1947), gimęs Radviliškyje, geležinkelininko, staliaus Igno Brazausko šeimoje, visą savo gyvenimą skyrė nepriklausomai Lietuvai kurti ir stiprinti. 1932 metais radviliškiečiai Vladą Brazauską išrinko savo miesto burmistru. Jis juo buvo iki 1940 metų. Tuo laikotarpiu Radviliškyje buvo pastatyti Šaulių sąjungos namai, mokykla, atidaryta valstybinė biblioteka, įkurta pirmoji Lietuvoje durpynų tyrimo stotis. Mirė Karagandos lageriuose. Radviliškio senosiose kapinėse – tik sauja žemių iš Karagandos. Kur ilsisi jo palaikai, žinių nėra. Jo vardu yra pavadinta gatvė Radviliškio mieste.

Antanas Povylius (1871–1961) – radviliškietis, publicistas, draudžiamosios lietuviškos spaudos platintojas, kooperatininkas, kultūros, visuomenės ir politinis veikėjas, aktyvus socialdemokratų partijos narys, steigęs savivaldybes ir kooperatyvus. 1937 metais jo veikla buvo įvertinta valstybiniu apdovanojimu, jam įteiktas LDK Gedimino 3 laipsnio ordinas. Jo vardu yra pavadinta gatvė Radviliškio mieste. Naujosiose Radviliškio miesto kapinėse žvakutės uždegtos ir gėlės padėtos prie partizaninio pasipriešinimo kovų dalyvių bendro kapo. Jame 1993 m. perlaidoti partizaninio pasipriešinimo kovų dalyvių palaikai.


Naujosiose Radviliškio miesto kapinėse žvakutės uždegtos ir gėlės padėtos prie partizaninio pasipriešinimo kovų dalyvių bendro kapo

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: