2018 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Pagerbtas Lietuvos kariuomenės savanorių, partizanų, tremtinių atminimasSpausdinimo versija

Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Radviliškio skyriaus pirmininkė Stasė Janušonienė, nariai Irena Palionienė ir Antanas Kryžanauskas aplankė Lietuvos kariuomenės savanorių, partizanų, tremtinių,  žuvusių už Lietuvos laisvę, kapus, uždegė žvakeles, prisiminė jų nuveiktus darbus Lietuvos labui.

Radviliškio miesto senosiose kapinėse pagerbtas pirmųjų Lietuvos kariuomenės karių savanorių, kritusių kovose prieš bermontininkus, Jono Jaramino ir Gracijono Sakalausko atminimas, žvakelės uždegtos ir ant kitų šiose kovose žuvusių savanorių amžino poilsio vietų. Pirmųjų žuvusiųjų savanorių garbei dviem Radviliškio miesto gatvėms suteikti jų vardai. Abu kariai po mirties buvo apdovanoti Savanorių medaliais. Senosiose Radviliškio miesto kapinėse aplankytas ir partizano, Vincento Šniuolio kapas.

Naujosiose Radviliškio miesto kapinėse žvakutės uždegtos ir gėlės padėtos ant partizaninio pasipriešinimo kovų dalyvių bendro kapo, ant majoro Izidoriaus Pucevičiaus kapo.

Apie Vincentą Šniuolį ir Izidorių Pucevičių, jų tragišką likimą papasakojo Stasė Janušonienė, ji ir parodė jų kapavietes.

Žvakelės uždegtos ir prie Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios esančios Trijų kryžių kompozicijos, skirtos atminti tremtiniams, amžinojo poilsio atgulusiems ne gimtojoje žemėje, o toli nuo jos.

Daugiau fotografijų galite pamatyti čia.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: