2018 m. rugsėjo 18 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Pėsčiomis į Šiluvos atlaidusSpausdinimo versija

Jau šešioliktąjį  kartą Baisogalos gimnazijos komanda dalyvavo tarptautiniame piligriminiame žygyje ,,Kryžių kalnas – Šiluva“, kurį organizuoja Šiaulių vyskupija.  Rugsėjo 7-9 d. kartu su  400 piligrimų pėsčiomis ėjome iš Kryžių kalno į  Švč. Dievo Motinos apsireiškimo šventovę Šiluvą pasveikinti švenčiausią Mergelę Mariją su gimtadieniu, be to, geriau pasiruošti popiežiaus Pranciškaus atvykimui. Todėl pasirinktas ir žygio pavadinimas: „Kristus Jėzus – mūsų viltis“. Žygis prasidėjo rugsėjo 7 d. šv. Mišiomis Kryžių kalne, kurias aukojo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis,  po to pats ekscelencija,  žygio  iniciatorius, vadovavo jam.

Pirmąją dieną nuėjome 20 km. Nakvynei sustojome prie Rėkyvos ežero. Iš tolo  baltavo „Maltos“ ordino palapinės, atvežtos net iš Vokietijos. Maltiečiai  palapines ne tik atveža, bet ir pastato. Po sočios vakarienės laukė nuotaikinga vakaro programa: šunų klusnumą demonstravo kinologai, prisistatė savanorių ir moksleivių piligrimų grupės, nuotaikingą koncertą dovanojo Joniškio muzikinė grupė.

Antrąją dieną nuėję  daugiau nei 30 km kelio, apsistojome  prie Gauštvinio ežero netoli Tytuvėnų. Čia koncertavo Lietuvoje gerai žinomas bardas, dainų bei giesmių autorius ir atlikėjas Arūnas Raudonis. Sekmadienį, rugsėjo 9d., sėkmingai įveikėme paskutiniuosius 20 kilometrų. Į Šiluvą įžengėme džiaugsmingai skanduodami: ,,Svei-ka, Ši-lu-va“,  meees  atė-jom!“ Kelionę baigėme Šiluvos šventovėje iškilmingomis šv. Mišiomis Dievo Motinos garbei. Kiekvienas, įveikęs visą kelią, gavo Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio pasirašytą diplomą su palinkėjimu.

Kelionės metu džiaugėmės tarpusavio bendryste, nuostabiu oru, savanoriais ir visomis tarnybomis, visą kelią lydėjusiais greitosios pagalbos medikais, policijos ekipažu, kurie mumis rūpinosi. Šie metai pateikė staigmenų. Vienas iš savanorių, teigęs, kad būtent šio piligriminio žygio iš Kryžių kalno į Šiluvą metu prieš keletą metų patyrė atsivertimą, baigęs studijas sugrįžo atsidėkoti savo darbu – filmavo viso žygio eigą. Kitokią, vestuvėmis pasibaigusią, istoriją pasakojo ir žygio dalyvius aplankę jaunavedžiai. Jie susipažino eidami iš Kryžių kalno į Šiluvą. Pažintis atvedė iki altoriaus. O mes, baisogališkiai, baigdami kelionę dėkojome: ,,Piligrimais atkeliavom pas Tave, Marija, mes. Tau Baisogalos jaunimas siunčia padėkos maldas“. Nutrintos kojos sugis, pavargę raumenys pailsės ir kitais metais vėl žygiuosim sveikinti Dievo Motinos.  Ar TU pasiryši, anot popiežiaus Pranciškaus, ,,atsisakyti sofos ir rinktis žygio batus?‘‘  Vien ryžtas tokiai ilgai piligriminei kelionei yra pagirtinas.

Baisogalos gimnazijos mokytoja Giedrė Nakutienė

Mes, žygio dalyviai, nepabūgę galimų sunkumų ir vedami bendro tikslo, Šiluvoje atsidūrėme po trijų dienų kelionės pėsčiomis. Geliančios pėdos, nusėtos pūslių, iš nuovargio skaudančios galvos, miego trūkumas ir kaitra buvo niekis, palyginus su jausmu, kuris užplūsta įveikus 80 kilometrų ir pasiekus kelionės tikslą - Šiluvą. O paslaugių savanorių pagalba, sėdėjimas vakare prie laužo, gražūs peizažai stovyklavietėje, giesmės ir koncertai atmintyje įsirėžė ilgam. Dėkojame vadovei Giedrei už suteiktą galimybę dalyvauti šiame žygyje, rūpinimąsi ir tris įdomias dienas, pilnas nuotykių, bendrystės ir įspūdžių.

Baisogalos gimnazijos IIag klasės mokinė Justina Nikšaitė

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: