2019 m. birželio 20 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Pašušvyje – kraštiečių susitikimas ir knygos „Prie Šušvės ir Žadikės“ pristatymasSpausdinimo versija

Pašušvys suskambo skambiausiais garsais, sušvito gražiausiomis spalvomis. Visi – jauni ir vyresni – rinkosi į knygos „Prie Šušvės ir Žadikės“ pristatymo šventę bei susitikimą su Vilniaus „Pašušvėnų“ sambūrio svečiais.

Kaip ir dera lietuviams, šventė pradėta susikaupimu maldos namuose, Pašušvio Visų Šventųjų bažnyčioje. Pasimelsta už mirusius Pašušvio parapijos žmones, kurie ilsisi Pašušvio bei kitose Lietuvos kapinaitėse, prašyta Aukščiausiojo palaiminimo šiam gražiam Lietuvos kampeliui ir kiekvienam žmogui. Po bažnyčios skliautais skambėjo Vilniaus Visų Šventųjų bažnyčios vyrų choro „Skliautai“ (meno vadovas ir dirigentas Gintaras Skapas) atliekamos M. Vaitkevičiaus ,,Mišios“. Pasibaigus Šv. Mišioms, aplankytos Pašušvio kapinaitės, uždegtos žvakelės artimiesiems, draugams, kaimynams, pažįstamiems.

Po apsilankymo kapinaitėse visus svečius ir kitus renginio dalyvius gražia, trankia muzika ir dainomis kultūros namų kieme pasitiko Grinkiškio saviveiklininkų kolektyvas „Sarva“ (vadovė Virginija Šepronienė). Šventę papuošė bendra „Pašušvėnų daina“ (žodžiai Jono Dauguviečio, muzika Roberto Mėginio), fleitos garsais visus užbūrė ir nustebino kraštietė Vita Vedeckytė.

Pasidžiaugta knyga „Prie Šušvės ir Žadikės“, kurią įsigijo daugelis Pašušvio gyventojų. Tai knyga apie Radviliškio rajono Pašušvio parapiją, jos praeitį, istorinius įvykius, žmones. Knyga skirta pašušviečiams ir visiems, besidomintiems istorijos, kultūros paveldo, kraštotyros temomis. Savo krašto prisiminimus, grįždami į vaikystės ir jaunystės dienas, patirtus įspūdžius papasakojo Vida Povilaitytė – Kazlauskienė (knygos „Prie Šušvės ir Žadikės“ sudarytoja), Nijolė Jasaitytė – Nėjienė, Bronė Blužaitė – Gustaitienė, Edvardas Vytautas Beinortas (Vilniaus „Pašušvėnų“ sambūrio prezidentas), Eduardas Aloyzas Povilaitis, Aleksandras Šidlauskas. Asmeniniais prisiminimais, gyvenimo patirtimi, išgyvenimais pasidalijo prof., habil. dr. Rimantas Banevičius ir prof., habil. dr. Jurgis Bučas. Svečiai turėjo galimybę pasigrožėti Manto Špoko, gyvenančio Giedraičių kaime, besimokančio Baisogalos gimnazijoje, piešinių paroda. 

Renginyje dalyvavo ir nuoširdžius sveikinimo ir padėkos žodžius svečiams bei knygos „Prie Šušvės ir Žadikės“ leidėjams, sudarytojams ir rėmėjams skyrė Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Pauliukas, Grinkiškio seniūnijos seniūnė Giedrė Bložienė, Pašušvio seniūnaitijos seniūnaitė Romalda Šiurnienė, Pašušvio bendruomenės pirmininkas Edmundas Širvinskas, Kauno kraštiečių bendrijos pirmininkė, prof. Laima Sajienė.

Šventėje puikią nuotaiką dovanojo Vilniaus vyrų choras „Skliautai“, kurio dainos suvirpino žiūrovų širdis. Susirinkusieji mėgavosi Pašušvio kultūros namų darbuotojų parengtu bei šventės svečiams ir knygos rengėjams skirtu Pašušvio miestelio jaunimo šokiu (vadovė Edita Blėdytė), bibliotekininkės Linos Lydikaitienės ir Pašušvio kultūros namų specialisčių Rimos Juozaitienės ir  Editos Blėdytės padovanota daina „Mano žemė“, pašušvietės, Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos gimnazistės Nomedos Hofmanaitės daina „Rudens naktis“.

Šventės organizatoriai dėkoja kiekvienam, prisidėjusiam prie šventės, už įdėtą nors ir mažiausią grūdą į bendrą šventės aruodą, visiems, kuriems rūpi savo šaknys, gimtinės  praeitis, dabartis ir ateitis.

Parengta pagal Romaldos Šiurnienės, Pašušvio seniūnaitijos seniūnaitės, pateiktą informaciją

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)