2017 m. birželio 23 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Gedulo ir vilties dienos minėjimas prie Trijų kryžių memorialoSpausdinimo versija

1941 m. birželio 14-oji žymi vieną baisiausių naktų Lietuvos istorijoje. Birželio 14-osios naktį buvo pradėti masiniai lietuvių trėmimai į Sovietų Sąjungos gilumą, Sibirą. Per savaitę iš Lietuvos išvežta apie 30 tūkst. Lietuvos piliečių. Žmonės buvo tremiami gyvuliniuose traukinių vagonuose, daugelis iš jų kelionės tikslo taip ir nepasiekė...

Minėjimas prie Trijų kryžių memorialo prasidėjo Radviliškio miesto kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių choro „Versmė“ (vadovė Rasa Gasiūnienė) daina. Renginio vedėjas, Radviliškio miesto kultūros centro režisierius, Vaidotas Katutis pasveikino visus susirinkusiuosius ir paprašė tylos minute pagerbti nuo sovietų žiaurumo nukentėjusius lietuvius.

Šventiniame minėjime dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, tarybos nariai, skyrių vedėjai.

Skaudžiais tremtinės prisiminimais pasidalijo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Radviliškio skyriaus vadovė Stasė Janušonienė. Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė kvietė visada savyje turėti viltį.

Prie Trijų kryžių memorialo buvo padėtos gėlės ir uždegtos žvakės, skirtos atminti visus, kurie 1941–1952 m. buvo ištremti iš savo gimtųjų kraštų ir nebegrįžo atgal.

Radviliškio miesto kultūros centro informacija 

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: