2017 m. spalio 21 d., šeštadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Į misiją Malyje išlydėti radviliškiečiai kariaiSpausdinimo versija

„Nebus tikriausiai lengva, bet ne lengvu keliu ir einate, vyrai. Neškite žinią pasauliui apie Lietuvą, apie Radviliškį, tarnaukite Lietuvai ir vykdykite šalies įsipareigojimus“, – sakė Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, į tarptautinę taikdarių misiją vakarų Afrikoje esančiame Malyje išlydėjęs radviliškiečius karius savanorius iš Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 608 kuopos. Jungtinių Tautų vadovaujamoje situacijos stabilizavimo misijoje Malyje „Minusma“ Lietuva dalyvauja nuo 2016 metų rugpjūčio. Lietuvos kariai operacijoje keturis mėnesius vykdys tarptautinių pajėgų apsaugos funkcijas Vokietijos kontingento sudėtyje. Lietuvos kariai koviniuose veiksmuose nedalyvaus, jie saugos Gao regione įsikūrusią Vokietijos karių stovyklą. Malyje prancūzų vadovaujama tarptautinė bendruomenė siekia pažaboti islamistų kovotojus.  

Mero kabinete apie laukiančius iššūkius, būsimą darbą pasakojo kariai savanoriai Nerijus Nagys, Algis Slavinskas, Linas Saliamoris, Kęstutis Kryžanauskas, Vitalijus Asačiovas, Marius Liaudanskis.

Savanorį, Arimaičių kaimo bendruomenės pirmininką Algį Slavinską į misiją palydėjo ir Aukštelkų seniūnė Alma Kubilinskienė. „Didžiuojamės jumis visais, aktyviais piliečiais ir krašto gynėjais ir linkime jums ištvermės sunkiame darbe. Žinoma, man gal šiek tiek ir liūdna, kad keturis mėnesius  šalia nebus vieno aktyviausių Arimaičių kaimo gyventojų“, – sakė ji.

„Šeimos gal ne tiek liūdi, kiek pyksta“, – apie laukiantį išsiskyrimą su pačiais artimiausiais atviravo vyrai. Žinoma, keturi mėnesiai – ilgas laiko tarpas. Didžiosios metų šventės, Kalėdos ir Naujieji metai, bus praleisti  kolegų, o ne šeimos  draugijoje. Bet kariai labai neliūdi. Juk jų darbas – ginti Tėvynę, vykdyti Lietuvos įsipareigojimus Jungtinėms Tautoms. „Mūsų valstybę irgi saugo kariai iš įvairių šalių, tad ir mes turime atlikti savo pareigą kitiems“, – sakė K. Kryžanauskas.

Ir jie tikrai žino, kad lengva nebus. Juos pasitiks lietuviams neįprastas karštis, grės džihadistų ir savižudžių atakos, bet kariai jaučiasi tinkamai pasirengę vykdyti savo pareigą. Į misiją vykstantys kariai  papasakojo rajono vadovui apie intensyvų pasirengimą būsimai veiklai: du mėnesius jie mokėsi vykdyti patruliavimą, reaguoti į apšaudymus, vykdyti sužeistųjų evakuaciją, kitas taktines užduotis, dalyvavo kovinio šaudymo pratybose, susipažino su misijos rajono specifika. 

Į Malį išvykstantiems kariams meras įteikė Radviliškio rajono savivaldybės vėliavą, kariai savo ruožtu jam ir Aukštelkų seniūnei įteikė misijos emblemą.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: