2017 m. balandžio 29 d., šeštadienis
Burbiškio dvare vyksta tradicinės tulpių žydėjimo šventės
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Diskutuota apie socialinių paslaugų centrų ir šeimynų įkūrimąSpausdinimo versija

Radviliškio rajono savivaldybėje tartasi dėl Vietos plėtros strategijos (VPS) „VVG „Radviliškio lyderis“ teritorijos vietos plėtros strategijos 2016–2023 m.“ įgyvendinimo: diskutuota apie socialinio verslo vystymo galimybes ir paramą šeimynų įsikūrimui.

Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, VVG „Radviliškio lyderis“ pirmininkas Romas Kalvaitis, projekto vadovė Andželika Barčkienė diskutavo apie socialinių paslaugų centrų seniūnijoje įkūrimą pagal VPS priemonę „Socialinio verslo vystymas ir vietos produkcijos pridėtinės vertės didinimas“. Siūlyta, kad tokie centrai pirmiausia galėtų būti įkurti Baisogaloje (apimtų Baisogalos ir Sidabravo seniūnijas) ir Šeduvoje (apimtų Šeduvos ir Pakalniškių seniūnijas). Vėliau, išanalizavus šių centrų veiklos rezultatus, tokie pat centrai galėtų būti įkurti Aukštelkuose (apimtų Aukštelkų ir Radviliškio seniūnijas), Šiaulėnuose (apimtų Šiaulėnų, Šaukoto ir Tyrulių seniūnijas), Grinkiškyje (apimtų Grinkiškio ir Skėmių seniūnijas).

Šių paslaugų centrų veikla būtų orientuota į tris pagrindines  paslaugų gavėjų grupes:  pagyvenusius, vienišus, atokiau gyvenančius asmenis, vaikus ir viešąjį ūkį. „Kaimiškosiose vietovėse dažnai žmogui prireikia paprastų paslaugų: sukasti daržą, nuvežti iki poliklinikos, sukrauti malkas į rietuvę. Tokių paslaugų savivalda neorganizuoja, o verslui jas teikti neapsimoka. Siūlomi kurti centrai tokias paslaugas teiktų, o kaimo žmogui tik lengviau būtų gyventi. Ir darbo vietų  atsirastų, didėtų žmonių užimtumas kaimuose“, – sakė meras A. Čepononis.

Centrai būtų steigiami socialinės partnerystės pagrindu ir skirti palaikyti kaimo gyvybingumą stiprinant vietos paslaugų pasiūlą.

Viešojo ūkio paslaugos apimtų visas šiuo metu seniūnijų teikiamas paslaugas (pvz., gatvių valymą, kapinių, parkų, skverų tvarkymą ir t. t.). Vaikams būtų teikiamos pavėžėjimo iki neformaliojo ugdymo įstaigų, dienos centrų ir kitos paslaugos. Pagyvenusiems, vienišiems, atokiau gyvenantiems asmenims būtų teikiamos palydėjimo, transporto, buities ir ūkio darbų atlikimo paslaugos.

Visos tokiuose centruose teikiamos paslaugos turėtų būti mokamos, o lėšos, gautos už suteiktas paslaugas, būtų skirtos centrams išlaikyti. Planuojama, kad šie centrai įsikurs jau esančiuose bendruomenių namuose.

Susitikime taip pat aptarta galimybė Palonuose įkurti pirmąją Radviliškio rajone šeimyną, kuri galėtų globoti vaikus. Pasak R. Kalvaičio, pagal Vietos plėtros strategijos (VPS) „VVG „Radviliškio lyderis“ teritorijos vietos plėtros strategijos 2016–2023 m.“ priemones šeimyna, kaip juridinis asmuo, galėtų teikti paraišką ir susikurti patogesnę buitį. „Palonuose gyvena globėjų šeima, kuriׅ šiuo metu globoja tris vaikus. Po truputį juos kalbiname, kad kurtų šeimyną. Tuomet būtų galimybė rašyti projektą, kreiptis paramos pagal VVG „Radviliškio lyderis“ׅ įgyvendinamą strategijąׅׅ“, – sakė jis.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: