2017 m. spalio 21 d., šeštadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Turininga viešnagė Anykščių krašteSpausdinimo versija

Prieš keletą mėnesių išrinkta nauja Baisogalos gimnazijos taryba, ieškodama idėjų veiklai, nutarė apsilankyti kito rajono gimnazijoje. Spalio 9 dieną Baisogalos  gimnazijos  tarybos nariai – mokiniai, mokytojai ir tėvai, savivaldos nariai ir jų vadovė, vadovaujami gimnazijos direktorės R. Juškevičienės, atvyko į Anykščių J. Biliūno gimnaziją. Čia gausų svečių būrį sutiko J. Biliūno gimnazijos administracija, mokinių parlamento nariai bei jų vadovė.

Kone dvi valandas  gimnazijos skaitykloje vyko idėjų dalybos. Anykštėnai gimnazistai pasakojo apie savo parlamento veiklą: mokinių parlamento informacinio komiteto aktyviai kuruojamą internetinį puslapį Biliunke.lt, apie dalyvavimą pilietinių iniciatyvų projekte „Kuriame Lietuvą“. Ypač daug gimnazijos bendruomenę vienijančių renginių: aktyvi ilgalaikė pagalba beglobių gyvūnų prižiūrėtojams, kalėdiniu laikotarpiu rengiami koncertai senelių globos namuose bei lankomi vieniši senoliai ligoninėse, mokiniai drauge su tėvais ir mokytojais kuria labdaros spektaklius, kurių metu surinktos lėšos skiriamos paskatinti puikiai besimokančius mokinius arba paremti bėdos ištiktus.

Be to, gimnazijoje tradiciškai Kovo 11-osios proga tvarkomas piliakalnio miškas, o mokslo metų pabaigoje organizuojama akcija KEPAM, įtraukianti didelį būrį žmonių į sporto ir kepsnių šventę. Ypač buvo įdomu klausytis gimnazijos bibliotekininkės pasakojimo apie mokinių kuriamus įvairaus žanro filmus, kurie pristatomi tarptautiniuose konkursuose, yra pelnę apdovanojimų.  Baisogaliečių savivaldos vardu T. Kačiukevičius pristatė savivaldos veiklos būdus. Į diskusiją įsijungė ir mokytojai, ir tėvai. Susitikimą vainikavo abiejų gimnazijų vadovų pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Į būsimą Baisogalos gimnazijos šimtmečio šventę vasarą žadėjo atvykti ir naujieji gimnazijos draugai.

Kadangi Anykščiai ypatinga vieta ir kultūriniu, ir gamtos požiūriu, baisogaliečiai nepraleido progos  tuo įsitikinti. Saulėta rudens panorama iš Anykščių bažnyčios ir Lajų tako bokštų tikrai stulbinanti. Stipresnių išgyvenimų teko patirti tiems, kurie išbandė vasaros rogučių trasą pramogų centre „Kalita“ ar ryžosi pasivaikščioti apverstame name. Pilni gerų emocijų grįžome namo, – taip viešnagę Anykščiuose apibūdino Vakarė Lesnikauskaitė, viena iš Baisogalos gimnazijos mokinių savivaldos narių, ko gero, išreikšdama visų vykusiųjų nuomonę. Išsamiau šios viešnagės prasmę apibrėžė gimnazijos direktorė R. Juškevičienė: „Ruduo – derliaus nuėmimo metas. Vakar į savo derliaus kraitę įdėjome net keletą patirties, bendravimo ir pažinimo vaisių. Viešnagė, bendravimas ir gerosios patirties pasidalijimas bei oficialios bendradarbiavimo sutarties pasirašymas Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje įkvėpė naujų idėjų ir minčių. Tikiu, kad užsimezgė nuoširdi ir tvirta draugystė tarp gimnazijų savivaldų. Į pažinimo kraitę vakar taip pat krovėme įspūdžius ir naujas žinias apie Anykščių kraštą. Taigi diena išties turininga.“

Birutė Gedžiuvienė

Nuotraukų autoriai Jūratė Kačiukevičienė ir Tomas Kačiukevičius

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: