2017 m. balandžio 29 d., šeštadienis
Burbiškio dvare vyksta tradicinės tulpių žydėjimo šventės
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Balandžio 28 d. minima Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos dienaSpausdinimo versija

Europos Sąjungoje dėl su darbu susijusių priežasčių kas tris su puse minutės miršta vienas žmogus. Lietuvoje 1992–2016 metais darbe žuvo ir sužalota daugiau nei 79 tūkst. žmonių.

Padidintos rizikos grupė – darbuotojai, kurių darbo stažas įmonėje yra iki vienerių metų; pastaraisiais metais jie sudaro apie 40 proc. sunkiai ar mirtinai nukentėjusiųjų darbe. Papildomą riziką darbe kelia neblaivūs darbuotojai: pernai Lietuvoje beveik 10 proc. visų žuvusiųjų ir sunkiai sužalotųjų darbe buvo neblaivūs.

Negalima darbo laikyti visaverčiu, jei jis nesaugus, jei dirbant rizikuojama savo ar kitų sveikata ir gerove. Pasauline darbuotojų saugos ir sveikatos diena siekiama priminti, jog saugaus darbo kultūra reiškia daug išsaugotų gyvybių ir nesužalotų likimų.

Minėdama Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną jau vienuoliktus metus Valstybinė darbo inspekcija (VDI) įvairiais renginiais skatina visus aktyviai įsitraukti į saugaus darbo kultūros puoselėjimą. Rengiamos VDI Pavasario konsultacijos, kuriose inspektoriai vyksta į įvairias vietoves, savivaldybes, seniūnijas, susitinka su įmonių, padalinių vadovais, specialistais, darbuotojais, profesinių sąjungų atstovais, konsultuoja aktualiais darbuotojų saugos ir sveikatos, darbo teisės klausimais.

Įvertindama, kaip svarbu diegti saugaus darbo principus nuo mažų dienų ir įtvirtindama jau esamą įdirbį, VDI šią savaitę nemažai bendraus su moksleiviais: šalies mokyklose, gimnazijose darbo inspektoriai ves daug saugaus darbo pamokų.

Visų renginių grafiką galima rasti čia. 

Balandžio 28 d. VDI kviečia išbandyti savo žinias sprendžiant nacionalinį darbuotojų saugos ir sveikatos e. testą. Testas skirtas plačiajai visuomenei, jo klausimai pateikiami populiariai. Testą bus galima spręsti balandžio 28 d. nuo 6 val. iki 24 val. Daugiau informacijos adresu čia.

Valstybinės darbo inspekcijos informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: