2019 m. sausio 24 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Jaunieji šauliai pagerbė Lietuvos Laisvės gynėjų atminimąSpausdinimo versija

2019 m.  sausio 12 d. (šeštadienį) Vilniuje vyko XXVIII tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir Mirties keliu“, skirtas Lietuvos Laisvės gynėjams atminti, jame dalyvavo Baisogalos 608 kuopos jaunieji šauliai: Kotryna Antonovaitė, Nedas Goerkis, Greta Gaučaitė, Viktorija Civilkaitė, Neringa Vasnytė, Nojus Terebeiza. Šiemet 7 700 bėgimo dalyvių startavo  nuo Antakalnio kapinių, finišavo prie televizijos bokšto. Kartu su tūkstančiu Lietuvos šaulių sąjungos dalyvių 9 kilometrus bėgo ir tūkstančiai Lietuvos karių, svečiai iš JAV, Latvijos, Estijos. Akcijoje dalyvavę baisogaliečiai entuziastingai įveikė trasą, buvo apdovanoti atminimo medaliais, pavaišinti arbata ir bandelėmis.

Šis pagarbos bėgimas – patriotizmu padailintos bendrystės išraiška. Prieš bėgimą visos Lietuvos regionų šauliai, kariai, pasieniečiai ir visi patriotiški žmonės jau 28-ąjį kartą skubėjo Antakalnio kapinių link, kur amžinojo poilsio sugulę Lietuvos laisvės gynėjai. Čia vyko žuvusiųjų už Lietuvos laisvę gynėjų pagerbimo ceremonija. Jos metu LŠS ir kariuomenės vadai, bėgimo organizatoriai, kariai ir svečiai padėjo gėlių ant žuvusiųjų už Lietuvos laisvę kapų. Po svečių ir organizatorių sveikinimo žodžių – startas. Ir tūkstančiai bėgikų darniai pajudėjo Vilniaus televizijos bokšto link. Visiems bėgimo dalyviams, taip pat ir mūsų komandai, sėkmingai įveikusiems 9 km nuotolį, buvo įteikti Lietuvos kontūro formos atminimo medaliai. Bėgimo pabaigoje buvo padėta gėlių prie Vilniaus televizijos bokšto memorialinės sienos.

Sausio 13-osios minėjimo renginys sekmadienį vyko Baisogalos miestelyje. Baisogalos gimnazijos jaunieji šauliai jaučia pareigą pagerbti Lietuvos Laisvės Gynėjus. Dalyvaudami Šventų Mišių aukoje, jaunieji šauliai dėkojo, kad esame laisvi. Po Šv. Mišių aukos už laisvės gynėjus ir brangią Tėvynę Lietuvą  kartu su kultūros namų folkloro ansambliu ir visais susirinkusiais „Dainų ir pokalbių popietėje prie Atminimo laužo‘‘ dainavo lietuviškas dainas, bendravo, vaišinosi garuojančia arbata ir pyragais. Vaišes paruošė kavinės „Pas Zitą“ šeimininkai Egidijus ir Lina Šimkevičiai.

Džiugu, kad visus vienija ir bendra malda už Tėvynę, ir kartu dainuojamos dainos prie uždegtų atminimo laužų, ir šilti pokalbiai, ir pagarbos bėgimas. Tai parodo, kad prisimename, gerbiame ir lenkiamės tiems, kurie aukojosi ir kovojo už LAISVĘ. Mes esame dėkingi Lietuvos Laisvės gynėjams.

Giedrė Nakutienė,
Baisogalos 608-osios kuopos šaulė

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: