2017 m. gruodžio 13 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Burbiškio dvaras ir Kleboniškių kaimas – viena patraukliausių kultūrinio turizmo traukos vietoviųSpausdinimo versija

Gruodžio 6 dieną Vilniuje įteikti Patraukliausios kultūrinio turizmo traukos vietovės (EDEN) apdovanojimai. Tarp apdovanotųjų – Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis, kuris apjungia Bubiškio dvaro ir Kleboniškių kaimo ir Raginėnų archeologijos kompleksą.

Irmanto Gelūno / 15min fotografija

Šiais metų Europos Komisijos projekto EDEN tema – kultūrinis turizmas. Iš 33 paraiškas konkursui pateikusių dalyvių speciali Valstybinio turizmo departamento sudaryta vertinimo komisija išrinko 11 finalininkų. Stiklo statulėlėmis ir patraukliausios Lietuvos kultūrinio turizmo traukos vietovių titulu apdovanoti visi 11 turistų traukos objektų: Joniškio „Baltosios“ ir „Raudonosiosׅ“ sinagogų architektūrinis kompleksas, Marijampolės cukraus fabrikas, Šlyninikos vandens malūnas, Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis, Paežerių dvaro sodyba, Biržų dvaras, Raudondvario dvaras, Užugirių dvaras, Ilzenbergo dvaras, Panemunės pilis, Pakruojo dvaras. Pastarieji penki – daugiausiai specialios komisijos balų surinkę konkurso dalyviai. Komisija, įvertinusi visus į konkurso finalą patekusius objektus, nusprendė, kad aukščiausio apdovanojimo vertas Pakruojo dvaras, įsikūręs dešiniajame Kruojos krante. Pakruojo dvarui atiteko ir pagrindinis EDEN apdovanojimas – šio dvaro garsinimas Europoje. Kovo mėnesį jis bus pristatytas ir iškilmingoje EDEN ceremonijoje Briuselyje.


„Išlaikyti vietinio turizmo augimą, siekiantį net 10 proc. kasmet, yra išties nemažas iššūkis“, – renginyje kalbėjo laikina Turizmo departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė. Šis rodiklis – aukšta kartelė, kurią padės pasiekti tokiuose renginiuose kaip EDEN apdovanojimai populiarinami turistų traukos objektai.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, dalyvavęs apdovanojimų ceremonijoje, sakė turintis vilties, kad tokie apdovanojimai padės lietuviams iš naujo atrasti kai kurias savo šalies vietas ir įgalinti žmones jausti gerai, kurti Europą ir būti europiečiu ten, kur esi.

Patraukliausios kultūrinio turizmo vietovės rinkimai yra Europos Komisijos projekto „Patraukliausios Europos turistinės vietovės“ (angl. European Destinations of Excellence – EDEN) dalis. Pakruojo dvaras tapo jau 7-ąja vietove Lietuvoje – tiek pat šalyje yra ir UNESCO objektų.

Patraukliausios kultūrinio turizmo traukos vietovės (EDEN) apdovanojimų finalininkai:

 1. Pakruojo dvaras, kuriame visais metų laikais – tiek vasarą, per naktigonę, tiek laukiant Kalėdų, klausant pasakos apie Spragtuką, galima pasinerti į dvarišką gyvenimą ir dvaro istorijas apie baronus fon Ropus, apie to meto dvaro technikos stebuklus, vėjo malūną ar net lietuviškojo Robino Hudo, Tado Blindos, ūsus.

 2. Jurbarko krašto renesanso perlas Panemunės pilis, kviečianti lankytojus į lobio paieškas.

 3. Ilzenbergo dvaras (Rokiškio r.), puoselėjantis biodinaminį ūkį ir Meilės salos legendas.

 4. Užugirio dvaras (Ukmergės r.) kuriame įminti pirmojo Lietuvos prezidento A. Smetonos ir jo žmonos pėdsakai, mat dvare pirmoji pora vasarodavo.

 5. Raudondvario dvaras (Kauno r.), masinantis lankytojus grafienės Rozalijos istorijomis apie Tiškevičių aistrą citrusams ir atkurtą apelsinų sriubos receptą.

 6. Biržų dvaras, menantis LDK didikų Radvilų laikus.

 7. Paežerių dvaro sodyba, sauganti ne tik iš Suvalkijos kilusių šešių Vasario 16-osios signatarų istorijas, bet ir Belvederio bokšto legendą apie nelaimingą grafo meilę.

 8. Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis (Radviliškio r.), „mažosiomis Rumšiškėmis“ vadinamų Kleboniškių bei ne tik tulpių žydėjimu, bet ir 5 km ilgio alėjomis, tvenkiniais su 15 salų ir 22 tiltais garsėjančio Burbiškio dvaro kompleksas.

 9. Šlyninikos vandens malūnas (Zarasų r.), kuriame, sakoma, gyva „Velnio nuotakos“ dvasia, o svečiams užmaišomi blynai iš ką tik maltų „razavų“ miltų.

 10. Marijampolės cukraus fabrikas, atveriantis turistams vartus saldžių ekskursijų metu ir turintis vienintelį pasaulyje paminklą cukriniam runkeliui.

 11. Joniškio „Baltosios“ ir „Raudonosiosׅ“ sinagogų architektūrinis kompleksas.

Daugiau fotografijų iš renginio galite rasti čia.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Irmanto Gelūno / 15min fotografija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: