2017 m. rugpjūčio 21 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Kviečiame prisijungti į savanorišką namelių, kuriuose gyvena knygos gaminimo akcijąSpausdinimo versija

2017 metai svarbūs mūsų miestui: tai Radviliškio miesto 450 metų ir Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos 80 metų jubiliejiniai metai. Šių švenčių proga rajono visos organizacijos, bendruomenės kviečiamos įsijungti į įvairias veiklas, edukacines programas.

Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka kartu su Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių bendrijos Radviliškio skyrius tautodailininkais mieste ketina įrengti namelius, kuriuose gyvena knygos. Projekto tikslas – skleisti skaitymo malonumą ir populiarinti literatūrą pasitelkiant visuomenės pagalbą. Taip dalijimasis knygomis skatina ne tik bendruomeniškumą, bet ir prisideda prie švietėjiškos veiklos – knygas nemokamai gali skaityti kiekvienas. Tereikia praverti namelio duris ir pasiimti dėmesį patraukusią knygą, o vėliau namelio atsargas papildyti jau perskaitytomis ar nereikalingomis knygomis.

Maloniai prašome, bendruomenes, šeimas, verslininkus, organizacijas, seniūnijas, tautodailininkus, pavienius asmenis, prisidėti prie šios iniciatyvos ir kas galite pagaminti Knygų namelius. Kadangi pati knygų namelių idėja yra paremta bendruomeniškumo, geranoriškumo ir savanorystės principu, todėl ir šis projektas neturi finansavimo. Tačiau esant poreikiui ir galimybei kartu ieškosime medžiagų, aptarsime Knygų namelio projektus.

Knygų namelių išdėstymas mieste priklausys nuo mūsų susibūrimo, bendro darbo ir pagamintų namelių skaičiaus. Prie kiekvieno namelio reklamuosime šio kūrinio autorių, rėmėją (jei toks bus).

Iki 2017 m. rugpjūčio 5 d. lauksime Jūsų atsakymo ir galimybės dalyvauti mūsų idėjos įgyvendinime. Paskambinkite mums arba parašykite, kad sutinkate prisidėti ir padėti.

Jolanta Kvedarienė, Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė, tel. 8 614 03 890, el. p. kvedjola@gmail.com

Jūsų dėmesio vis dar nepatraukė paslaptingai atrodantis, paukščių lesyklėlę ar miniatiūrinę pasakų trobelę primenantis namelis, o gal pamatėte tokį namelį, tačiau nedrįsote žvilgtelti vidun? Jei taip, nustebsite sužinoję, kad tokiuose nameliuose gyvena, arba, tiksliau sakant, laikinai vietos ant kitų namų knygų lentynų laukia, ne kas kitas, o įvairios knygos.

Knygų namelis – tai netradicinė, dažniausiai po atviru dangumi pastatyta biblioteka, kurioje galima rasti įvairių knygų. Priešingai nei įprastinėje bibliotekoje, mėgstamomis knygomis dalijasi patys skaitytojai, jas tiesiog palikdami šiam tikslui pastatytame namelyje ir pasiimdami kitų jau perskaitytų mėgstamų ir nameliui paaukotų knygų.

Knygų dalijimosi iniciatyva atsirado 2009 m. Amerikoje, kai Todas Bolas skaityti mėgusios motinos garbei savo namo kieme pastatė knygomis pripildytą namelį, kurio turiniu galėjo naudotis draugai ir kaimynai. Neilgai trukus, idėja išpopuliarėjo visame pasaulyje.

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: