2017 m. birželio 23 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Atsargiai – telefoniniai sukčiaiSpausdinimo versija

Kurį laiką tylėję telefoniniai sukčiai ilgai nesnaudė ir pastaruoju metu vėl grįžo prie savo darbų. Per mėnesį Radviliškio rajone buvo užregistruota 19 gyventojų pranešimų apie sukčiavimo telefonu atvejus. Sukčiai paskambinę miesto ar rajono gyventojams pasakojo istorijas apie į nelaimę patekusius artimuosius ir tai, kad išsisukti iš tos nelaimės jiems gali padėti pinigai. Dažnais atvejais skambinantys prisistato gydytojais, aiškina, kad atliekamos operacijos asmenims, kuriuos sužalojo jų artimieji, kad už tas operacijas reikia sumokėti pinigus.

Kiti skambinantys telefonu gyventojams prisistato prokuratūros ir policijos pareigūnais, klausinėja apie pensijas, jų gavimo datas, teigia, kad galimai pensijos yra išmokamos netikrais pinigais, klausia su kuo asmuo gyvena. Dalis sulaukusiųjų tokio pobūdžio skambučių patikėjo tokiais pasakojimais ir atidavė savo turėtus pinigus, o kita dalis gyventojų buvo budresni ir suprato apie sukčiavimą telefonu, todėl savo santaupų svetimiems nepatikėjo.

Primename, kad telefoniniai sukčiai dažniausiai stengiasi „sužaisti“ netikėtumo faktoriumi. Paskambinę konkrečiam asmeniui, jie prisistato gydytojais, artimaisiais, artimųjų draugais, policijos darbuotojais, pasakoja istorijas apie į nelaimę patekusius artimuosius, tikėdamiesi žmogui sukelti stresą, nesuteikti galimybės susisiekti su artimaisiais ar tiesiog pamąstyti. Gyventojai turėtų žinoti, kad gydytojai, policijos bei kitų tarnybų pareigūnai, paskambinę telefonu, nereikalauja perduoti grynųjų pinigų, pasakyti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų ar atlikti kitas bankines operacijas. Gyventojai turi būti atidūs, nepažįstamiems asmenims neturėtų sakyti savo asmens duomenų ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų. Primename, kad konfidenciali elektroninės bankininkystės informacija yra atpažinimo kodas, slaptažodis, slaptažodžiai kortelėje, sąskaitų numeriai. Tai pagrindiniai duomenų komponentai, reikalingi naudotis pinigais, esančiais asmens sąskaitoje (kortelėje), taip pat paskolų iš kreditą teikiančių bendrovių operacijoms atlikti.

Bendraudami su nepažįstamais, gyventojai neturėtų jiems pasakoti apie savo santaupas, nurodyti adreso,  o kilus įtarimui, kad susidūrė su sukčiumi, turėtų panešti telefonu 112.

Kadangi sukčių taikiniai dažniausiai yra garbaus amžiaus asmenys, visi tokių asmenų vaikai ir giminaičiai, besirūpinantys savo artimųjų gerove, jiems turėtų sistemingai pasakoti apie sukčiavimo būdus, kad šie tokią informaciją įsidėmėtų, kad prieš sudarydami kokius nors sandorius, pasitartų su artimaisiais.

Šiaulių apskrities VPK Radviliškio rajono PK informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: