2019 m. birželio 20 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Birželio 14-osios tragediją priminė ištremtų vaikų žaislaiSpausdinimo versija

„Mūsų vaikystė nuplaukė su sieliais...“ , – tokie širdį veriantys žodžiai šiandien suskambėjo Gedulo ir vilties dienos minėjime prie Tremties vagono Radviliškyje. Juos ištarė tremtį išgyvenusi radviliškietė Staselė Janušonienė, kuri pasidalijo prisiminamais apie tuomet vykusius įvykius ir apie vaikystę, kuri dingo tuo pat metu, kai tik į langus pasibeldė enkavedistai.

 

„Maža mergaitė su savimi į vagoną pasiėmė lėlytę, kurią vis stengėsi sušildyti, bet ji vis šalta ir šalta būdavo, o ten, tremtyje, visos lėlytės pasimiršo, visą laisvą laiką užėmė darbas ir noras išgyventi. Pagrindiniai mūsų žaislai buvo kankorėžiai...“, – pasakojo ji.

 

Šiandien gyvi likę tik tie, kurie buvo ištremti būdami vaikai, bet jų atmintis liudija tragiškus likimus, o mūsų visų pareiga – tą atmintį ir viltį perduoti savo vaikams.

„Gedulas tegul lieka praeityje, o viltį atiduokime tiems, kurie kurs ateities Lietuvą“, – sakė renginyje dalyvavęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis.

Dainos ir prasmingi žodžiai apie represijas, kurias teko išgyventi lietuvių tautai, skambėję renginyje, buvo pilni vilties ir skaidraus kančios įprasminimo suvokimo. Drauge dainuoti ir prisiimtini tremties dainas pakvietė Radviliškio miesto kultūros centro politinių kaliniu ir tremtinių choras „Versmė“ (vadovė Rasa Gasiūnienė), Vaidotas Katutisir Mantas Markušenka.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)
Notice: Undefined index: singleupdate in /home/w6060/domains/radviliskis.lt/public_html/cron_tab.php on line 13 Notice: Undefined index: single_update in /home/w6060/domains/radviliskis.lt/public_html/cron_tab.php on line 15 Notice: Undefined index: debug in /home/w6060/domains/radviliskis.lt/public_html/index_cache.php on line 629