2019 m. balandžio 24 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Miežaičių kaimo bendruomenė pradeda įgyvendinti projektą „Ateitis mūsų rankose“Spausdinimo versija

Aktyvinti kaimo žmones, skatinti juos dalyvauti bendruomeninėje kaimo veikloje nėra lengvas uždavinys. Patys kaimo gyventojai turi suprasti, kad būnant vieningoje bendruomenėje galima nuveikti didelius darbus. Norėdamas pagerinti kaimo žmonių gyvenimo kokybę, stiprinti tarpusavio bendruomeniškumo ryšius, užmegzti naujus ryšius su kaimynine bendruomene Miežaičių kaimo bendruomenės aktyvas pateikė paraišką projektui „Ateitis mūsų rankose“. Projektas pateiktas pagal kaimo vietovių vietos plėtros strategijos „VVG „Radviliškio lyderis“ teritorijos vietos plėtros strategiją 2016–2023 m.

Pateiktam projektui buvo pritarta ir skirta 32 492 eurų parama (Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos). Radviliškio rajono savivaldybė projekto įgyvendinimui skyrė 8 123,18 eurų. 2019 metų balandžio 5 dieną Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento LEADER priemonių skyriaus vedėja V. Liukpetrytė, VVG „Radviliškio lyderis“ pirmininkas R. Kalvaitis ir Miežaičių kaimo bendruomenės pirmininkė L. Dikavičienė pasirašė projekto įgyvendinimo sutartį.

Projekto tikslas – gerinti vaikų ir jaunimo ugdymą, įtraukiant jaunimą į vietos bendruomenės organizavimą, siekti socialinės atskirties mažinimo, stiprinant Miežaičių ir kitų aplinkinių kaimų gyventojų bendruomeninį sutelktumą, įtraukiant juos į bendruomenines socialines veiklas, skatinti gyventojų kryptingą užimtumą,  saviugdą.   

Projekto uždaviniai:

  1. Įtraukti į bendruomenės gyvenimą socialiai pažeidžiamas kaimo gyventojų grupes ir formuoti naujus kaimo gyventojų bendravimo metodus.
  2. Vienyti bendruomenių jėgas, siekiant socialinės, kultūrinės atskirties problemų sprendimo.
  3. Didinti kaimų vaikų ir jaunimo laisvalaikio galimybes bei sukurti sąlygas aktyviam ir įdomiam laisvalaikio leidimui.
  4. Ugdyti kaimų gyventojų, vaikų ir jaunimo kūrybiškumą ir savarankiškumą, naujas bendravimo ir saviraiškos galimybes.

Vietos projekto įgyvendinimas prisidės prie vietos plėtros strategijos priemonės „Jaunimo įtraukimas į vietos bendruomenės organizavimą ir socialinės atskirties mažinimą“ bendrojo tikslo – organizuoti vaikų ir jaunimo patyriminį ugdymą, tiesiogiai susijusį su bendruomenės organizavimu ir socialinės atskirties mažinimu. Į įgyvendinamo projekto veiklas bus įtraukti kaimų vaikai ir jaunimas, senjorai ir daugiavaikės šeimos, bus užmegzti nauji socialiniai ryšiai su Grinkiškio seniūnijos Mėnaičių bendruomene, bus sudarytos sąlygos bendruomeninei, kultūrinei, sportinei veiklai, t. y. pagerinta kaimų gyventojų gyvenimo kokybė.

Įgyvendinant projektą, bus suorganizuotas susitikimas-konferencija, sporto šventės, vaikų vasaros stovyklos, žygiai, ekskursijos, vilnos vėlimo užsiėmimai, vytelių pynimo užsiėmimai, susitikimai su įstaigų specialistais, renginiai šeimoms ir kt. Visa tai prisidės prie socialinės atskirties mažinimo. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti projektinėse veiklose. Tikėkime, kad esame pajėgūs veikti kartu ir pasiekti daug teigiamų pokyčių.

Projektas „Ateitis mūsų rankose“ jau pradėtas įgyvendinti. Į projektines veiklas įtrauktos ir diskusijos-susitikimai su įvairių įstaigų ir organizacijų atstovais. Jose norima aptarti socialines negeroves, pasitaikančias bendruomenėje. Jau įvyko diskusija-susitikimas su Radviliškio seniūnijos seniūne G. Kuraitiene, kuri visada noriai bendrauja su bendruomenių atstovais ir Radviliškio PK bendruomenės pareigūne I. Sernoviene, kuri yra nuolatinė Miežaičių kaimo bendruomenės organizuotų susitikimų dalyvė ir patarėja. Su bendruomenės pareigūne diskutuota apie smurto šeimoje pasitaikančius atvejus. I. Sernovienė patarė būti atidesniems ir dažniau pranešti apie smurtą šeimoje. Diskutuota ir apie saugios aplinkos kūrimą bendruomenėje. Bendruomenės nariams patarta  nebijoti kalbėtis su policijos pareigūnais, juk kiekvienas kaimas turi savo bendruomenės pareigūną. Kalbėjtta ir apie tvarką pačiuose kaimuose. Priėjta išvadų, kad saugiau gyventi ten, kur nupjauta žolė, nėra aukštų tvorų, tankių gyvatvorių, kur kaimynai bendrauja vienas su kitu ir nepalieka vienas kito bėdoje. Didelę reikšmę gyventojų saugumui turi ir gyvenvietės apšvietimas, įrengtos filmavimo kameros.

Radviliškio seniūnijos seniūnė G. Kuraitienė trumpai pristatė seniūnijos ataskaitą, biudžetą, seniūnijos atliktus darbus. Ji paminėjo, kad Miežaičių bendruomenės namuose pakeistos durys, atliktas gatvių apšvietimo remontas, pataisytas kelias Miežaičiai–Varnioniai ir pažadėjo, kad bus tvarkomi kelkraščiai kelio Miežaičiai–Ilguočiai atkarpoje. Šiandien šis darbas jau padarytas. Diskusijos dalyviai domėjosi kelių remonto, grediariavimo problemomis, kėlė eismo saugumo klausimus. Į visus juos buvo išsamiai atsakyta, patarta, kur kreiptis, kad esamos problemos būtų išspręstos. Tokie susitikimai-diskusijos prisideda prie geresnio gyvenimo kaime kūrimo, mažina pažeidžiamumą, stiprina saugumo jausmą, gerina gyvenimo kokybę.

Lina Dikavičienė,
Miežaičių kaimo bendruomenės pirmininkė

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)