2017 m. birželio 23 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Senjorai poilsiavo sveikatingumo ugdymo stovyklojeSpausdinimo versija

2017 m. birželio 14-16 dienomis Radviliškio rajono Trečiojo amžiaus universiteto lankytojai bei Šaukoto bendruomenės nariai dalyvavo sveikatingumo ugdymo stovykloje. Stovykla vyko jaukiais gamtos šnabždesiais apsuptoje sodyboje „Gomerta“. Organizuojamos stovyklos tikslas – suteikti senjorams žinių kaip stiprinti sveikatą, sudaryti galimybes dalyvauti sveiko senėjimo skatinimo veiklose. Stovykla finansuojama Radviliškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis bei lėšomis, gautomis iš neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos. Stovykla buvo įgyvendinama bendradarbiaujant su Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuru.

Kiekviena stovyklos diena prasidėdavo mankšta, kurią vedė Radviliškio rajono Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos kūno kultūros mokytoja metodininkė Dalia Balčiūnienė. Įvairiausios nuotaikingos, netikėtos rungtys dalyviams suteikė daug džiugių emocijų, kūrė bendruomeniškumo dvasią, ugdė jų ištvermę.

Stovyklos programoje buvo numatyta muzikos, spalvinimo terapijos, paskaitos bei praktiniai užsiėmimai. Be to, stovyklos dalyviai turėjo galimybę išmokti meditacinių šokių, mėgautis vegetarine ir subalansuota mityba.

Stovykloje dalyvavo 40 pagyvenusių Radviliškio rajono senjorų. Dalyvių lūkesčius stengėsi pateisinti ir užimtumu rūpinosi patyrę lektoriai. Ramūnas Daugelavičius, žolininkas, VšĮ „Arbatos akademija“ įkūrėjas supažindino su vaistinėmis žolėmis ir papasakojo apie jų poveikį sveikatai, jų augimvietėmis, rinkimo, džiovinimo ir laikymo būdus, vaišino senjorus žolelių arbata. Žolininkė, knygų autorė Nijolė Degutienė stovyklautojus mokė kurti lauko gėlių puokštes. Muzikos terapeutė Diana Gečė, praktinėje paskaitoje „Muzikos terapija – kelias į sielos harmoniją“ mokė dalyvius išreikšti ir sutramdyti savo jausmus muzikos pagalba, išbandyti netradicinius muzikos instrumentus, jų skleidžiamais garsais iliustruoti nuotaikas ir vaizdinius. VšĮ „Laimės namai“ įkūrėjai Aušra ir Rolandas Augučiai papasakojo apie vegetarinio maisto gamybos subtilybes ir naudą sveikatai.

Sveikatos ugdymo stovykloje dalyviai ne tik turiningai ir smagiai praleido laiką, bet įgijo naują požiūrį į unikalią sveikos gyvensenos instrukciją ir pozityvumo užtaisą ilgam laikui.

Daugiau akimirkų iš sveikatingumo ugdymo stovyklos galite pamatyti čia.

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro
Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: