2019 m. balandžio 24 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
100 ąžuolų liudys ateinančioms kartoms lietuvių tautos stiprybęSpausdinimo versija

Balandžio 12 dieną Vaidulių kaime prie malūno, menančio Lietuvos kariuomenės istorinę pergalę prieš bermontininkus, rinkosi aktyvūs radviliškiečiai, šauliai, Lietuvos kariuomenės Oro gynybos bataliono kariai, Radviliškio seniūnijos darbuotojai. Čia suorganizuota ąžuoliukų sodinimo akcija „Pasodink ąžuolą istorinei Lietuvos kariuomenės pergalei“.

2019 metais sukanka 100 metų Lietuvos kariuomenės pergalei prieš bermontininkų armiją mūšyje prie Radviliškio. Ši pergalė labai reikšminga Lietuvos valstybingumo istorijai, o ši ąžuoliukų sodinimo akcija pradėjo renginių, skirtų paminėti šią datą, ciklą. Liepos mėnesį šioje vietoje planuojama suorganizuoti  mūšio rekonstrukciją, istorikų konferenciją ir dar daug įvairių  mažesnių renginių.

Ąžuolai šioje vietoje buvo sodinami minint šios Lietuvai reikšmingos pergalės 70-metį, deja, iki šiol jų išliko apie 60. Po akcijos dabar  jų oš 100, nes pasodinta 40 ąžuoliukų. Jie augs šalia tų didelių, prieš trisdešimt metų sodintų, ir liudys ateinančioms kartoms lietuvių tautos stiprybę. Tegul mena jie istorinę Lietuvos kariuomenės pergalę prieš 100 metų, kai prie Radviliškio buvo nugalėti bermontininkų armijos būriai, grasinę Lietuvos valstybei.

Renginyje prisiminta ir dar viena data – Radviliškio rajono savivaldybės ir Oro gynybos bataliono bendradarbiavimo metinės. Oro gynybos bataliono vadas  Majoras Vaidas Šimaitis ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas Vytautas Simelis pasikeitė Savivaldybės ir Oro gynybos bataliono sutarties pratęsimo dokumentais. Radviliškio rajono savivaldybė ir Oro gynybos batalionas įvairiuose renginiuose bendradarbiauja jau seniai, bet lygiai prieš metus šis bendradarbiavimas buvo įformintas oficialia sutartimi. Taip jau sutapo, kad būtent balandžio 12 dieną sutarties vienerių metų terminas baigėsi, tad pasikeista oficialiais šio prasmingo ir vaisingo bendradarbiavimo pratęsimo dokumentais.

Ačiū visiems prisidėjusiems: visuomenei, šauliams, Oro gynybos bataliono kariams, jaunimui, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centrui, Radviliškio seniūnijai ir aktyviems piliečiams.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)