2018 m. liepos 19 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Radviliškiečiai Šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos...“Spausdinimo versija

2018 m. liepos 1–6 d. Vilniuje vyksta Lietuvos dainų šventė „Vardan tos...“. Ši jubiliejinė, dvidešimtoji, dainų šventė skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. „Vardan tos…“ yra Lietuvos valstybės himno – „Tautiškos giesmės“ frazė. Ši giesmė tapo šventės idėjų pagrindu, visų jos renginių jungtimi.

21 Radviliškio rajono meno kolektyvas yra visiškai pasirengęs šiai šventei. Šokėjai jau nuo sekmadienio Vilniuje intensyviai repetuoja Šokių dienos koncertui „Saulės rato ritimai“, folkloro ansambliai ir liaudiškos kapelos išskubėjo į Folkloro dienos ir Ansamblių vakaro koncertus. Šeduvos gimnazijos orkestras, tautodailininkai, mėgėjų teatrai taip pat atstovaus rajonui šioje didžiulėje šventėje. Simboliniu ugnies įžiebimu sostinės širdyje – Katedros aikštėje – liepos 3 d. prasidėjo Dainų šventės Folkloro diena „Didžių žmonių žemė“. Apie žmones – nuo istorinių asmenybių iki tautosakos rinkėjų, pateikėjų, nuo paprastų, dorų, darbščių, šviesių iki Tėvynei besiaukojančių – savo programose pasakos šventės dalyviai. Svarbiausias dienos akcentas – visus suvienijantis šventinis koncertas „Greta milžinų“ ir vakaronės šėlsmas.

Liepos 4 d. į Vilnių išvyksta chorų kolektyvai, kurių laukia repeticijos, o liepos 6-tąją, Valstybės dieną, kartu su per 12 tūkstančių dainininkų estradoje jie dalyvauja trijų dalių Dienos programoje „Vienybė težydi“. Dainų dienos programa pamažu išskleis pagrindines Lietuvos valstybės himno idėjas, tačiau svarbiausia bus visų – Lietuvoje ir pasaulyje gyvenančių lietuvių – drauge giedama „Tautiška giesmė“. Pajusime, kad mūsų – ne trys, o bene keturi milijonai, ir kad didžiausias mūsų minčių ir jausmų kūrinys yra Lietuva. Jai galime linkėti tik vieno – „Vienybė težydi!“.

Nelikime abejingi ir mes, Radviliškio krašto gyventojai. Giedokime himną kartu!

Liepos 6 d. 20.30 val. – prie Radviliškio miesto kultūros ir poilsio parke esančios serpantino kalvos;

Liepos 6 d. 20.00 val. – prie Šiaulės apžvalgos bokšto (Kalnų k., Šaukoto sen. Radviliškio r. sav.).

Liepos 6 d. 21.00 val. pilietinė akcija „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ – Šeduvos miesto Laisvės aikštėje, Baisogaloje prie Baisogalos kultūros centro, Aukštelkų kaime prie Laisvės gynėjų paminklo, Daugėlaičių kaimo Bendruomenės aikštėje, Beinoravos kaime prie Beinoravos kaimo kryžiaus, Grinkiškio miestelyje prie Pramogų ir šokių salės, Karčemų kaimo parkelyje prie aukuro, Pociūnėlių kaimo parke, Sidabravo miestelyje prie herbo, Skėmių kaime prie Pramogų ir šokių salės, Tyrulių kaime prie Pramogų ir šokių salės, Vaitiekūnų kaime prie Bendruomenės namų, Vadaktų kaime prie Pramogų ir šokių salės.

Repeticijų akimirkos:

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: