2017 m. lapkričio 22 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras įgyvendina projektusSpausdinimo versija

Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras (toliau – RPBSPC) nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. pradėjo įgyvendinti projektą ,,Mes kartu“. Projektas yra parengtas pagal Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotą 2016–2018 metų projektų atrankos konkursą, kuris yra skirtas globėjų (rūpintojų) ir įtėvių paieškai, rengimui, atrankai, konsultavimui ir pagalbos jiems teikimui.

Šiuo projektu siekiama plėtoti ir stiprinti vaiko globą šeimoje, teikti kompleksines paslaugas ir vykdyti visuomenės jautrinimo veiklas. Projektu metu yra įgyvendinamos įvairios veiklos kaip mokymų organizavimas, konsultacijos, savigalbos grupės, renginiai ir užsiėmimai, visuomenės švietimas apie globą ir globėjų paieška.

Nuo 2017 metų lapkričio 8 dienos, RPBSPC startuoja nauja įvadinių GIMK (globėjų (rūpintojų) ir įtėvių konsultavimas ir mokymas) mokymų grupė, kurioje savo žinias gilins ir papildys 18 potencialių globėjų. Įvadiniai GIMK mokymai trunka apie tris mėnesius. Kiekvieną savaitę vyksta po vieną užsiėmimą iki trijų valandų, kurių metu potencialūs globėjai analizuoja ir mokosi, kaip vaikams užtikrinti saugią aplinką, patenkinti bei kompensuoti fizinius bei raidos poreikius, kaip užtikrinti vaiko ryšius su biologine šeima, kaip padėti juos užmegzti ir išlaikyti, kaip bendradarbiauti sprendžiant vaiko problemas.

Nuo 2016 m. gruodžio 16 d. buvo pradėtas įgyvendinti Radviliškio rajono savivaldybės Bendruomeninių šeimos namų projektas. Projektas finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos sąjungos fondų investicijų veiklos programos 8 prioriteto „Socialinės įtrauktiems didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonės Nr. 08.4.1.-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“. Projekto tikslas – teikti kompleksines paslaugas šeimoms, gyvenančioms Radviliškio rajono savivaldybėje. Projekto tikslinė grupė – šeimos, gyvenančios Radviliškio rajono savivaldybėje. Projekto vykdytojas – Radviliškio savivaldybės administracija. Veiklos, kurios yra įgyvendinamos bendruomeninių šeimos namų projekte:

  • Psichosocialinė pagalba. Paslaugos gavėjai – smurtinio elgesio asmenų šeimos nariai.
  • Šeimos įgūdžių ugdymas ir sociokultūrinės paslaugos. Paslaugos gavėjai – asmenys, dalyvavę kitose projekto veiklose.
  • Pozityvios tėvystės mokymai. Paslaugos gavėjai – besilaukiančios vaikų šeimos, nepilnos šeimos (kai sutuoktiniai yra išsiskyrę arba vienas iš jų miręs, kai dėl kitų priežasčių vaiką (-us) augina vienas iš tėvų), daugiavaikės šeimos, auginančios tris ir daugiau vaikų.
  • Vaikų priežiūros paslauga. Paslauga teikiama tik esant poreikiui, kai tėvai dalyvauja veiklose ir paslaugų teikimo metu jiems reikalinga vaiko priežiūros paslauga.
  • Pavėžėjimo paslauga. Paslauga teikiama veiklose dalyvaujantiems asmenims, kurie neturi galimybių naudotis viešuoju ar asmeniniu transportu.

Tam, kad žinia apie įgyvendinamus projektus, jų tikslus, galimybes tapti projektų dalyviais, naudingumą, teikiamą pagalbą pasklistų kuo plačiau, Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras lapkričio–gruodžio mėnesiais ketina aplankyti devynias Radviliškio rajono seniūnijų bendruomenes, kuriose bus pristatomi projektai ir suteikiama visa naudinga informacija. Artimiausi susitikimai su bendruomenėmis vyks Skėmiuose, Alksniupiuose, Šeduvoje, Šaukote, Mankiškiuose, Šiaulėnuose, Aukštelkuose, Šniūraičiuose ir Sidabrave. Visą informaciją apie organizuojamus susitikimus galima rasti svetainėse: http://www.rpbspc.lt, http://www.radviliskis.lt, https://www.facebook.com/GIMK-Radviliškio-rajone, https://www.facebook.com/rpbspc.lt.

Informaciją parengė RPBSPC atestuota GIMK socialinė darbuotoja Samanta Lapinskaitė ir socialinė darbuotoja Žydrūnė Plungienė

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: