2018 m. spalio 23 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Radviliškyje vyko mėsinių galvijų paroda „Mėsinės galvijininkystės panorama 2018“Spausdinimo versija

Radviliškyje Ievos ir Dainiaus Šiurnų ūkyje dvi dienas vyko trečioji specializuota mėsinių galvijų paroda. „Tikiu šiais jaunais žmonėmis, kurie ėmėsi šio atsakingo darbo ir savo ūkyje priėmė ūkininkus, auginančius mėsinius galvijus. Šią teritoriją jie prižiūri patys, savo rankomis puoselėja kiekvieną kampelį ir moko savo ir kitų vaikus gerbti kito darbą bei mylėti gyvūnus.

Tikrai tikiu, kad jų auginami mėsiniai galvijai po truputį populiarės Lietuvoje, kad šis verslas įgaus pagreitį“, – sakė parodoje apsilankęs ir iš Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio rankų perėmęs tradicinį parodos svambalą Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis.

Šiemet parodoje demonstruoti 10 veislių galvijai: limuzinai, angusai, šarolė, simentaliai, aubrakai, galovėjai, hailendai, deksteriai, vatusiai ir vienas kianas. 

Eksponuoti jauni gyvuliai – buliukai ir telyčios, dalis jų iškart buvo parduoti.

Šis renginys, inicijuotas Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos, reikalingas mėsinių galvijų augintojams. Parodoje susipažįstama su nauja technika bei mėsinių galvijų auginimo tendencijomis, paskaitose sužinoma daug naudingos informacijos reikalingos ūkininkams, dalijamasi patirtimi. Abi parodos dienas vyko tarptautinė konferencija „Produktyvumo kontrolė mėsinių galvijų bandų gerinimui – Lietuvos ir užsienio šalių patirtis“, sulaukusi nemažai susidomėjusiųjų. Pranešimus konferencijoje skaitė Lietuvos ir užsienio pranešėjai. Parodoje veikė mobili gyvulininkystės laboratorija. Vyko jautienos degustacija, profesionalūs virėjai dalijosi jautienos patiekalų gamybos patirtimi. Lankytojus džiugino nuotaikinga muzika, vyko atrakcionai, loterija bei įvairūs žaidimai mažiems ir dideliems.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: