2018 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Rimtas nerimtas dainuojančių moterų kūrybinis dešimtmetis Baisogaloje sukvietė būrius gerbėjųSpausdinimo versija

Rudenišką ir vėjuotą spalio 27 vakarą į Baisogalos kultūros centrą rinkosi būriai Baisogalos kultūros centro moterų vokalinio ansamblio gerbėjų. Dainuojančių moterų kolektyvas pakvietė į savo kūrybinės veiklos 10-metį. Tiesa, moterys kartu jau beveik 12 metų, tačiau dėl vykusios kultūros centro renovacijos šventę nusprendė nukelti į kiek vėlesnę datą.

Baisogalos kultūros centro moterų vokalinis ansamblis (vad. N. Bernadickienė) suburtas 2007 metų sausį. Repertuare – populiari vokalinė muzika, liaudies dainų išdailos, lietuvių bei pasaulio kompozitorių kūriniai. Kolektyvo narės – septynios entuziastingos, nestokojančios energijos bei idėjų, gyvenančios aktyvų gyvenimo būdą ir mylinčios dainą moterys. Ansamblis aktyviai dalyvauja kultūriniame gyvenime: vokalinių ansamblių šventėse, konkursuose, romansinės muzikos festivaliuose, koncertuoja visos Lietuvos miestų ir miestelių bendruomenių, kultūros centrų bei privačiuose renginiuose.

Moterys į nedidelį Baisogalos miestelį nuolat parveža laimėjimų ir prizinių vietų iš įvairių vokalinių ansamblių konkursų, jam suteikta II meninio pajėgumo kategorija, 2017 m. Šiaulių apskrities muzikiniuose apdovanojimuose ŠAMA-2017 skirtas geriausio vokalinio ansamblio apdovanojimas.

Tą ypatingą šventinį vakarą, kol už lango šėlo gamtos stichijos, šiltoje ir sausakimšoje kultūros centro salėje žiūrovai buvo pakviesti į jaukią, nuotaikingą ir linksmą muzikos, draugų, dovanų ir geros nuotaikos šventę „Nieko rimto“. Vakarą režisavo ir vedė pačios ansamblio narės – Aušra ir Sandra. Moterys betarpiškai ir nuoširdžiai bendravo su klausytojais, dėkojo visiems už palaikymą, pagalbą, kvietimus koncertuoti, už kartu dainuojamas dainas, gerą nuotaiką ir plojimus, o visas kolektyvas dovanojo savo atliekamas dainas ir žadėjo padovanoti dar daug gražių koncertų ir smagių akimirkų.

Be abejo, gimtadienyje buvo ir draugų – koncertinėje programoje dalyvavo ir kolektyvą sveikino Pakruojo rajono Bardiškių moterų vokalinis ansamblis „Karavelė“, Klaipėdos rajono Vėžaičių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Melodija“ ir Baisogalos kultūros centro netradicinės kapelijos „Dainoriai“ vyrai, su kuriais moterų ansamblis turi parengęs bendrą programą.

Visus maloniai nustebino ir daug emocijų suteikė ypatingas vakaro numeris, parengtas kartu su dainuojančiųjų antromis pusėmis. Kaip sakė vakaro vedančiosios, su tais, kurie būna priversti dalyvauti realybės šou „Išgyvenk, jei gali“, nes moterys neretą savaitgalį nuo pat ankstyvo ryto gražinasi, keliauja, o namo kartais grįžta tik po vidurnakčio, tad namų ruošos darbai atitenka jų antrosioms pusėms. Visiškai nauja, niekada ir jokioje scenoje nedainuota, dėl vyrų užimtumo labai mažai repetuota septynių porų daina abejingų nepaliko – visa salė plojo atsistojusi ir prašė pakartojimo.

Gražios sukakties proga kolektyvą sveikino LR Seimo narys A. Gaidžiūnas, Radviliškio rajono savivaldybės meras A. Čepononis, parapijos klebonas A. Urbelis, Baisogalos seniūnas R. Kalvaitis bei kiti Radviliškio rajono seniūnijų, įmonių, organizacijų bei bendruomenių atstovai, Baisogalos kultūros centro administracija ir kolektyvų vadovai, bendradarbiai, draugai, šeimų nariai ir gerbėjai iš visos Lietuvos.

Kalbama, kad tą vakarą Radviliškio rajone buvo išpirktos visos raudonos rožės – moterys, kviesdamos į renginį, akcentavo, kad šįkart dovanas dovanos jos, o pačias nudžiugintų septyni rožių žiedai, po vieną kiekvienai. Nepamiršo draugės ir viena kitos – visos buvo nustebintos maloniomis staigmenomis.

Antroje šventinio koncerto dalyje koncertavo senų gerų draugų kolektyvas – legendinis ansamblis „Nerija“. Tai buvo Baisogalos kultūros centro moterų vokalinio ansamblio dovana visiems atvykusiems svečiams. Renginį vainikavo bendra „Nerijos“ ir moterų ansamblio atliekamas šlagerių popuri, visa salė atsistojusi nuoširdžiai dainavo kartu, o paskui dar ilgai plojo atsistojusi.

Pasak dalyvavusių šventėje, rimtai nerimtas renginys buvo labai nuoširdus, šiltas ir jaukus, o beveik trys valandos pralėkė kaip akimirka. Po koncerto kolektyvas su svečiais skanavo gimtadienio tortą neformalioje aplinkoje. Svečiai vėl ir vėl dėkojo už puikią šventę, džiaugėsi baisogaliečių aktyvumu, veiklumu, linkėjo kūrybinių idėjų gausos, atradimų džiaugsmo, sėkmės, skambių balsų, gražių koncertų, gerų žmonių ir kuo daugiau prasmingų akimirkų dabar ir visada.

Baisogalos kultūros centro informacija

Renginio akimirkas užfiksavo Sigitas Mikutis:

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: