2018 m. rugsėjo 18 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Savivaldybėms bus skirta lėšų melioracijos įrenginiams atstatytiSpausdinimo versija

Lietuvos savivaldybes, turinčias melioracijos įrenginių, greitai pasieks Europos Sąjungos (ES) Solidarumo fondo skirta parama – 16,9 mln. Eurų. Šios lėšos skirtos valstybei nuosavybės teise priklausančių pažeistų melioracijos sistemų ir statinių atkūrimui ir prevencinių priemonių taikymui siekiant patobulinti šių statinių funkcionalumą ir padidinti jų pajėgumą atlaikyti galimus nenumatytus atvejus.

Pasitarime dėl šių lėšų administravimo Žemės ūkio ministerijoje dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfredas Juozapavičius.

Meras A. Čepononis sakė, kad lėšoms įsisavinti bus skirta pusantrų metų. „Šiam procesui būtina tinkamai pasirengti ir įsigilinti į šiuo metų Žemės ūkio ministerijos specialistų rengiamas priemonės įgyvendinimo taisykles.

Pasak Žemės ūkio skyriaus vedėjo Alfredo Juozapavičiaus, svarbu, kad su Žemės ūkio ministerija savivaldybėms pavyko sutarti, kad priemonę įgyvendins savivaldybių Žemės ūkio skyrių melioracijos specialistai kartu su valstybės įmone Valstybės žemės fondu.

Lėšos bus skiriamos investicijoms atsižvelgiant į savivaldybių melioruotų žemių plotą, griovių ilgį ir nusidėvėjimo procentą. Pasak vedėjo, didžiausią nerimą kelia įmonių, galinčių laiku ir kokybiškai atlikti projektavimo, ekspertizės ir statybos rangos darbus, pajėgumai, kadangi kitąmet numatoma didinti melioracijos priemonių įgyvendinimo finansavimą ir iš kitų programų.

Pasak žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto, kitais metais melioracijos įrenginių remonto ir rekonstrukcijos finansavimas bus geresnis. „Savivaldybes, turinčias melioracijos įrenginių, pasieks ES Solidarumo fondo pinigai. Tikimės, kad po galutinio Europos Komisijos sprendimo pinigai Lietuvą pasieks spalio mėnesį. Nuo to momento bus pradedamas skaičiuoti 18 mėnesių terminas pinigams investuoti. Tai nėra didelis terminas, todėl tam reikia ruoštis. Projektus teiks savivaldybės, paramoje labai aiškiai apibrėžta, kad pinigai turės būti panaudoti dėl liūčių sugriautiems įrenginiams atstatyti iki prieš tai buvusios būklės“, – pasakė jis. Taip pat Žemės ūkio ministerija planuoja iš Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos vandentvarkos tikslams likusius 18 mln. eurų kitais metais skirti melioracijos įrenginių rekonstrukcijai.  Projektus bus kviečiamos teikti savivaldybės.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: