2017 m. kovo 27 d., pirmadienis
Burbiškio dvare vyksta tradicinės tulpių žydėjimo šventės
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Šeduvos globos namų gyventojai paminėjo Kovo 11-ąjąSpausdinimo versija

„Tėvynė – tai šventas žodis, kuris atplėšia mokslininką nuo knygos, atitraukia valstietį nuo arklo, valdininką nuo rašomojo stalo ir surenka visus prie vienos vėliavos, į kurią jie žiūri didvyrio drąsumu ir kankinio pasiaukojimu“ (F. Šileris).

Kovo 11-osios – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos – proga Šeduvos globos namų gyventojai parengė koncertinę programą. Globotiniai rengėsi šiam koncertui nuo pat 2017 metų pradžios: rinkosi liaudies dainas, išlikusias atmintyje. Tos dainos jiems – tarsi jaunystės prisiminimas. Deklamuotos eilės pasirinktos iš talentingų Radviliškio kraštiečių kūrybos, kuriose perteikiamas šalies kraštovaizdis. Ruošdamiesi minėjimui, senoliai iš popieriaus karpė paukščius, puošė salę, darė vėliavėles, kurias renginyje įteikė žiūrovams.

Atėjus Kovo 11-ajai, globos namuose skambėjo lietuvių liaudies dainos, buvo deklamuojamos eilės apie gimtinę, tėvynės grožį, liejosi mintys ir teiginiai apie Lietuvą. Savo nuoširdumu, kūrybingumu ir drąsa koncerto dalyviai sužavėjo visus susirinkusius ir sulaukė gausių aplodismentų. Kadangi tai pirmasis pasirodymas publikai, visi dalyviai jaudinosi ir stengėsi, jog viskas pavyktų sklandžiai. Debiutas pavyko itin sėkmingai, todėl dalyviai nusiteikę ir toliau tęsti tai, ką pradėjo.

Globos namų gyventojai taip pat dalyvavo Šeduvos kultūros ir amatų centro vykdomoje akcijoje, kuri kvietė susijungti vienoje tautinėje juostoje. Gyventojai kūrė lietuvių liaudies tautinius raštus, naudojo gofruotą kartoną ir įvairiaspalvius siūlus.

Koncerto dalyviai nuoširdžiai ir atsakingai ruošėsi, norėdami pagerbti tėvynę. Minėdami Kovo 11-ąją, prisiminkime, jog Lietuva – tai ne tik žodis. Tai tėvynė, kurioje slypi mūsų, kaip tautiečių laisvė, tikėjimas ir vienybė.

Rita Asačiovienė,
Šeduvos globos namų socialinė darbuotoja

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: