2018 m. birželio 25 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Smurtiniai išpuoliai: kaip atpažinti grėsmę ir kaip apsisaugotiSpausdinimo versija

Vadovybės apsaugos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos pradėjo socialinę iniciatyvą, siekiančią didinti visuomenės informuotumą apie persekiojantį elgesį, susijusias grėsmes bei priemones, užtikrinančias saugumą. Pasak šio departamento specialistų, Lietuvos bei tarptautinė viešų asmenų saugumo užtikrinimo praktika rodo, jog šiuo metu ypač aktuali pavienių asmenų keliama persekiojimo ir kito destruktyvaus elgesio rizika, kurios laiku nepastebėjus ir nesuvaldžius gali kilti reali grėsmė viešų ir kitų asmenų gyvybei, sveikatai, taip pat valstybinių institucijų saugumui.

Vieši asmenys nuolat susiduria su asmenimis, besikreipiančiais dėl spręstinų asmeninių ir kitų problemų, dėl pagalbos, noro išreikšti aktyvią pilietinę poziciją, palaikymą, kritiką. Politikų ir kitų viešų asmenų prieinamumas yra natūralus ir sveikintinas procesas demokratinėje visuomenėje, tačiau ne visi asmenys gerbia kito žmogaus teises ir laisves bei gali komunikuoti susirūpinimą keliančiu būdu. Tai gali signalizuoti apie persekiojimo ir kito destruktyvaus elgesio riziką arba savaime jau yra persekiojimas.

Europoje prieš politikus bei valstybines institucijas įvykdytų smurtinių išpuolių tyrimai parodė, kad prieš griebdamiesi smurto, pavieniai asmenys paprastai pasižymi įspėjamuoju elgesiu. Jie mėgina komunikuoti su įvairiomis valstybinėmis institucijomis, viešais asmenimis susirūpinimą keliančiu būdu, demonstruodami nepageidaujamą dėmesį, kraštutinius pykčio protrūkius, užsimindami apie galimas neigiamas pasekmes ir pan. Vieši asmenys dažniau nei kiti sulaukia nepageidaujamo, įkyraus, bauginančio dėmesio, persekiojimo. Persekiojimas – tai į asmenį nukreiptas pasikartojantis, nepageidaujamas elgesys, keliantis įtampą ir/ar baimę pačiam asmeniui.

Kviečiame susipažinti su atmintinėmis, kurios gali padėti atpažinti smurtinio išpuolio grėsmę ir padėti apsisaugoti nuo jos:

Daugiau informacijos: http://www.persekiojimuistop.lt. Taip pat Facebook puslapyje: https://www.facebook.com/PersekiojimuiSTOP.lt/.

Parengta pagal Vadovybės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos informaciją

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: