2019 m. gegužės 19 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Tulpės Burbiškio dvare žydėjo devynioliktąjį kartąSpausdinimo versija

Gegužės 11–12 d. Burbiškio dvare (Radviliškio rajonas) vyko devynioliktoji Tulpių žydėjimo šventė. Kaip ir įprasta, radviliškiečiai sulaukė gausaus svečių būrio. Tarp jų pasidžiaugti švente atvyko Europos Parlamento nariai Vilija Blinkevičiūtė, Vytenis Andriukaitis, Seimo nariai Algirdas Butkevičius, Aurimas Gaidžiūnas, Vytautas Juozapaitis, Audrys Šimas, Petras Nevulis, savivaldybės tarptautinio bendradarbiavimo partneriai iš Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Sakartvelo, Baltarusijos, Burbiškio dvarą Radviliškio ir visos Lietuvos žmonėms padovanojusio Adomo Baženskio sūnūs Andžejus ir Jurgis su šeimomis.

Kaip ir įprasta, pasigrožėti daugiau kaip 450 rūšių išsiskleidusiais tulpių žiedais per abi dienas atvyko gausybė svečių iš įvairių Lietuvos vietų, skambėjo ir latviška kalba.

Apsilankiusiesiems netrūko pramogų: pirmąją šventės dieną šventinę nuotaiką kūrė Smilgių kultūros centro vario dūdų orkestras „Saulutė“, retro muzikos programa „O buvo taip...“ ir solistai Natalija Katilienė, Kęstutis Alčauskis, Dainius Puišys, Inga Valinskienė su grupe, grupės „Biplan“, „Colours of Bubbles“, Džordana Butkutė ir grupė, antrąją dieną į Burbiškį šeimas atviliojo šeduvos  seniūnijos, Šeduvos kultūros ir amatų centro suorganizuota šeimų iškyla, kuyr visų apsilankiusiųjų laukė piešimo, šokių, burbulų pūtimo pamokėlės, lauko žaidimai, sveikos gyvensenos kampelis, įdomios fotografijos kampeliai, prizai, siurprizai ir kitos smagios pramogos. Antrąją šventės dieną koncertavo kantri grupė „Karčiama“, grupės „Jonis“, „Undarox“, „Klova-Belkin Band“.

„Devynioliktoji Tulpių žydėjimo  šventė yra kaip ir etapo pabaiga. Dvidešimtoji šventė bus kitokia. Išnaudosime erdves, kurių iki šiol dar neišnaudojome, o dvare siūlomos pramogos padės pajusti Burbiškio grožį ne tik per tulpių žydėjimą, bet ištisą vasarą“, – atidaręs šventinį savaitgalį naujais planais dalijosi Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis.

Abi šventės dienas lankytojai lankė unikalią restauruotų gramofonų, patefonų parodą, apžiūrinėjo restauruotus senovinius automobilius, devyniolikos metų Tulpių žydėjimo švenčių akimirkas primenančią radviliškiečio fotografo Rimanto Petriko fotografijų parodą.

Mažieji šventės dalyviai linksminosi šokinėdami ant įvairiausių batutų, šokdynių, sūpynių, dvaro parko, kurio plotas – net 15 ha, tvenkinių salelėse smalsuolių laukė profesionalūs dailininkai.

Kokia šventė be mugės, kurioje – ir amatininkų, ir liaudies meistrų gaminių, ir tautodailininkų gražiausieji dirbiniai, ir skanėstai.

Per Tulpių žydėjimo šventę Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis ir Ivanas Krupko, Minsko rajono vykdomojo komiteto  pirmininkas, pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Tai – jau tryliktoji Radviliškio rajono savivaldybės tarptautinio bendradarbiavimo  sutartis. Radviliškio rajono tarptautiniai partneriai – trys Lenkijos, trys Baltarusijos,  Ukrainos, Švedijos, Vokietijos, Prancūzijos,  Sakartvelo, Latvijos, Izraelio miestai ar regionai.

Šventės akimirkos S. Mikučio nuotraukose:

Radviliškio rajono savivaldybės informacija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)