2018 m. liepos 19 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Ukrainos vaikai stovyklavo LietuvojeSpausdinimo versija

Birželio 18–23 dienomis jau penktą kartą Radviliškio rajono savivaldybės ir Radviliškio–Umanės draugystės klubo kvietimu Radviliškyje svečiavosi grupė jaunuolių iš Ukrainos Umanės miesto. Šiais metais į Lietuvą atvyko devynios merginos ir du vaikinai bei jų vadovės. Į ukrainiečių grupę buvo atrinkti mokiniai, kurių tėvai tarnavo arba tarnauja Ukrainos kariuomenėje aktyvių karo veiksmų zonoje, gerai besimokantieji ir aktyvūs vaikai.

Jau tapo gražia tradicija, kad vaikus iš Umanės miesto globoja Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos pedagogų ir mokinių komanda. Šiais metais ukrainiečiai kartu su gražiniečiais poilsiavo vaikų vasaros stovykloje Balsiuose. Ten užsimezgė graži draugystė, mokiniai bendravo ne tik rusų ir anglų kalbomis, bet pramoko ir lietuvių bei ukrainiečių kalbų.

Pirmą dieną mokinius, atvykusius į Radviliškį, pasitiko Gražinos pagrindinės mokyklos direktorius Laisvūnas Vaičiūnas, jo pavaduotojos Daiva Sedelskienė ir Nina Kavaliauskienė. Jie svečiams aprodė mokyklą, papasakojo apie Lietuvos švietimo sistemą, atsakė į klausimus.

Po to visa delegacija nuvyko į Radviliškio rajono savivaldybę, kur susitiko su Radviliškio rajono savivaldybės meru Antanu Čepononiu. Meras linksmai ir šiltai bendravo su dar nedrąsiai besijaučiančiais Umanės mokinias, apdovanojo juos lietuviškais saldumynais, pakvietė į savo kabinetą, kur vienas iš svečių jaukiai įsitaisė mero krėsle ir paklausė, kaip galima tapti Radviliškio rajono meru. Po įdomių susitikimų Radviliškyje ukrainiečiai išvyko į stovyklą.

Visą savaitę stovykloje Balsiuose vaikai dalyvavo įvairiose veiklose: žaidė aktyvius žaidimus, maudėsi Virvytės upelyje, žygyje įveikė kliūčių ruožus, upe plaukiojo baidarėmis ir vandens dviračiais. Paskutinį vakarą stovykloje lijo lietus, todėl draugystės laužas buvo sukurtas didelėje palapinėje, kur vaikai kepė dešreles, zefyrus ir vieni kitus vaišino.

Ukrainiečiams buvo parengta ir įgyvendinta turininga kelionių po Lietuvą programa. Vaikai lankėsi Šiauliuose: „Lazertrone“ žaidė aktyvų žaidimą su lazeriniais šautuvais, nuvykę prie Talšos ežero apžiūrėjo Šiaulių simbolius – skulptūrą „Auksinį berniuką“ bei nuostabą keliančią didžiulę geležinę lapę, pasivaikščiojo po bioenergetinį labirintą.

Kita ekskursija buvo į Pakruojo dvarą. Čia vaikų laukė siurprizai. Pirmasis siurprizas – susitikimas su dvaro baronaite, kuri su svečiais bendravo ir dvaro istoriją papasakojo ukrainiečių kalba. Kitas siurprizas – susitikimas su dvaro siuvėja, kuri papasakojo apie dvariškių madas, subtilias meilės istorijas. Vaikams buvo pasiūlyta patiems išsiuvinėti ant nosinaičių savo mylimų žmonių vardų monogramas. Buvo įdomu stebėti vaikus, nes gražiai ir kruopščiai išsiuvinėti nosinaitę ėmėsi ne tik mergaitės, bet ir berniukai. Dar vienas siurprizas vaikų laukė dvaro arklidėse. Jie ne tik apžiūrėjo Lietuvoje veisiamus žirgus, bet jais galėjo pajodinėti. Taip pat smagu buvo su karieta apvažiuoti Pakruojo dvaro parką. Maloniausia, kad ukrainiečiai dvare pasijuto lyg pasakoje.

Trečioji kelionė vedė jūros link. Į ją išvyko ir visi Gražinos pagrindinės mokyklos stovyklautojai. Ukrainiečių grupė pirmąją šios kelionės dalį praleido Kretingos dvaro muziejuje, kur ne tik apžiūrėjo grafų Tiškevičių rūmus, oranžeriją, bet ir mokėsi gaminti dvariškus saldumynus. Savo rankomis vaikai lipdė ir raitė karamelinius saldainius, kuriuos ketino parvežti lauktuvių ne tik namiškiams, bet ir Umanės miesto merui.

Toliau kelionė tęsėsi Palangoje, nes vaikai nekantravo pamatyti jūrą, bet pirmiausia ukrainiečiai Baltijos jūrą pamatė iš Palangos bažnyčios varpinės bokšto per specialius žiūronus, po to sparčiu žingsniu per Jono Basanavičiaus gatvę išskubėjo prie tilto. Didžiulės jūros bangos tiesiog pakerėjo vaikus, tačiau maudytis buvo pavojinga, todėl energijos iš jūros svečiai sėmėsi braidydami pakrantėje ir vaikščiodami basi po purų smėlį. Palangoje mokiniai apsilankė Botanikos parke, apžiūrėjo dar vienus grafų Tiškevičių rūmus, liko sužavėti žydinčių rožių kolekcija dvaro rozariume.

Paskutinę viešnagės dieną ukrainiečiai praleido Vilniuje. Pirmiausia apsilankė Europos parke, kur sužinojo, kad yra geografiniame Europos centre. Svečiai, gavę parko žemėlapį, ieškojo įdomiausių parko skulptūrų, klausėsi keisčiausių jų atsiradimo istorijų. Labiausiai juos nustebino iš senų televizorių padarytas labirintas. Smagiai praleidę laiką Europos parke, mokiniai nuvyko į Vilniaus centrą, kur spėjo pamatyti Vilniaus Universiteto ir Prezidentūros rūmus, pasižvalgyti po kiemelius. Staiga Vilniuje prasidėjusi liūtis pakoregavo ukrainiečių viešnagės pabaigos planus.

Viešnagės metu būta ir nutikimų, kai dėl skaudančio merginos danties reikėjo kreiptis į Radviliškio medikus, kurie suteikė skubią kvalifikuotą pagalbą. Dėl to stovyklos organizatoriai yra dėkingi rajono pirminės sveikatos priežiūros centro odontologams ir savivaldybės atstovams.

Su Ukrainos delegacija bendravę Gražinos pagrindinės mokyklos darbuotojai ir mokiniai džiaugėsi svečių nuoširdumu, geranoriškumu ir tuo, kad organizuota ir įgyvendinta stovyklos programa leido svečiams pažinti Lietuvą, įvertinti jos unikalų bei savitą grožį, prisiliesti prie kultūros slėpinių, kad visą viešnagės laiką ukrainiečiai jautėsi saugiai ir laisvai. Atsisveikinant viena iš delegacijos vadovių pasakė, kad galbūt daugiau į Lietuvą ir neteks atvykti, tačiau lieka puikūs bei šilti prisiminimai apie čia praleistą laiką ir sutiktus žmones.

Ilgi stovyklos derinimo darbai – susirašinėjimas, stovyklos datos bei veiklų derinimas, bilietų užsakymas ir kita parengiamoji veikla – teko direktoriaus pavaduotojoms Daivai Sedelskienei ir Ninai Kavaliauskienei. Istorijos mokytoja Laima Škėmienė rengė edukacinės-pažintinės veiklos programą, kurią pati sėkmingai įgyvendino per šešias stovyklos dienas.

Visą delegacijos iš Ukrainos svečiavimosi laiką su mokiniais nuolat buvo ir padėjo komunikuoti mokytojos Ala Beliajeva ir Larisa Zabenina.

Laima Škėmienė, istorijos mokytoja metodininkė,
Daiva Sedelskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: