2017 m. lapkričio 22 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija dėl Afrikinio kiaulių maro Spausdinimo versija

Informuojame, kad 2017 m. rugsėjo 6 dieną Panevėžio r. savivaldybės Krekenavos sen., Ažuolytės km. kiaulių ūkyje nustatytas afrikinis kiaulių maras. Siekiant užtikrinti, kad tinkamai būtų įgyvendintos AKM likvidavimo ir apsaugos priemonės, ūkyje yra skelbiamas židinys, o apie jį – apsaugos ir priežiūros zonos. Į priežiūros zoną įeina ir Radviliškio rajono Sidabravo seniūnijoje esantys kaimai: Dauburaičių, Genių, Malūniškių, Margių, Ožaičių, Padvaminkų, Rimiškių, Tauginų bei Rimkiškių vienkiemis bei Vadaktų miestelis.

Šiose vietovėse skubos tvarka bus atliekami tikrinimai, kaip įgyvendinami biologinės saugos reikalavimai ir sutikslinamas laikomų kiaulių skaičius. Kiaulių laikytojai, kol bus panaikinti apribojimai dėl afrikinio kiaulių maro, privalo laikytis nurodytų reikalavimų:

  • Draudžiama be Radviliškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos leidimo įvežti ir išvežti kitus ūkinius gyvūnus iš kiaulių laikymo vietų (priežiūros zonoje bent pirmąsias septynias dienas po židinio apsaugos ir priežiūros zonos nustatymo).

  • Draudžiama išvežti kiaules iš ūkio, kuriame jos laikomos, be Radviliškio VMVT leidimo.

  • Draudžiama išvežti mėšlą, srutas ir pakratus.

  • Nedelsiant turi būti pranešama apie kiekvieną nugaišusią ar sergančią kiaulę Radviliškio valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai ar įgaliotam veterinarijos gydytojui.

  • Kiekvienas į kiaulių ūkį atvykstantis ir išvykstantis asmuo turi laikytis higieninių, sanitarinių priemonių reikalavimų AKM išplatinimo rizikai sumažinti.

  • Draudžiama pašaliniams asmenims lankytis kiaulių ūkiuose.

  • Medžiotojų būreliai, kurie yra Sidabravo ir Pakalniškių seniūnijų teritorijoje, privalo visų sumedžiotų šernų mėginius pristatyti į Radviliškio VMVT AKM ir trichineliozės tyrimams.

Dėl kiaulių išvežimo bei leidimo skersti kiaules, taip pat apie kiaulių susirgimą reikia informuoti privatų veterinarijos gydytoją arba Radviliškio VMVT el. p. radviliškis@vmvt.lt, tel. 8 422 53 218, 52 415, 8 686 28761.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija                                                         

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: