2017 m. kovo 27 d., pirmadienis
Burbiškio dvare vyksta tradicinės tulpių žydėjimo šventės
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Žolininkas V. Skirkevičius kvietė radviliškiečius pasitikti pavasarį atsikračius pykčio, baimės, pavydoSpausdinimo versija

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras kovo 15 d. kvietė Radviliškio miesto ir rajono gyventojus paklausyti vaistininko-žolininko Virgilijaus Skirkevičiaus paskaitos „Imuniteto stiprinimas vaistingaisiais augalais“. Didžiulę patirtį ir žinių bagažą sukaupęs lektorius pavasario belaukiantiems klausytojams įdomiai papasakojo apie vaistinių augalų vartojimą, paneigė žmonių baimes dėl kai kurių augalų vartojimo, atkreipė dėmesį į teisingą žaliavos paruošimo svarbą.

Platesnis požiūris į žmogų kaip visumą, o ne atskirų organų ar sistemų rinkinį leidžia teisingiau įvertinti sveikatos sutrikimus, parinkti gydymą, nes jei vienas augalas, šaknis ar žolelė tinka vienam žmogui, nebūtinai ar net visiškai netinka kitam. Nors sergame panašiomis ligomis, tačiau žmonės yra labai skirtingi, todėl renkantis vaistinguosius augalus reikia įvertinti žmogaus konstitucinį tipą, amžių, iš kartos į kartą paveldimas ligas. Labai svarbios organų ir organų sistemų sąsajos, pavyzdžiui, nuo kepenų būklės labai priklauso širdies ligos, depresija, migrena, psoriazė, o jei serga žmogus plaučių ligomis – stebėti storojo žarnyno veiklą.

Lektorius kvietė atkreipti dėmesį į savo emocijas, nes dažnai aplinkos įtaka ne tokia didelė, kaip mes patys įsivaizduojame. Pyktis, baimė, pavydas – emocijos, kurios labiausiai ir nulemia daugelio ligų pradžią. Sugebėti atleisti kitam, nesmerkti, atsikratyti pavydo būtina ne dėl kito, o dėl savo paties sveikatos, gerų emocijų, taip pat ne mažiau svarbu išmokti atleisti ir sau, net ir pripažinus, kad padaryta klaidų...

Žolininko patarimai pavasariui: pasibaigus vasario mėnesiui, atsisakyti riebaus, sunkiai virškinamo maisto, atsisakyti riebių bulvių patiekalų, lašinukų. Rinktis maistui geriau salotas su kiaulpienėm, serbentų šviežiais lapeliais, želmenis, gerti jų sulčių, maiste turėtų būti daugiau vitamino C – svarbu, kad būtų skanu tai valgyti. Gerti arbatas, valančias per žiemą susikaupusius šlakus – gluosnių „kačiukų“ arbatą, beržo lapų ir kitas. Tačiau reikia atkreipti dėmesį į tai, kad skirtingiems žmonėms tas pačias ligas išgydyti gali padėti skirtingi vaistiniai augalai, todėl reikia atsargiai rinktis patiems ir konsultuotis su žolininkais, vaistininkais.

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: