2019 m. balandžio 19 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Baisogaloje apžiūrėtas pradėtas atnaujinti daugiabutis namasSpausdinimo versija

Baisogaloje prie pirmojo Radviliškio rajone pagal savivaldybės programą pradėto renovuoti Taikos gatvės 10 daugiabučio namo susirinkę namo gyventojai, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos, Būsto energijos taupymo agentūros, Aplinkos ministerijos, Radviliškio rajono savivaldybės, projektuotojų, rangovų, administratoriaus atstovai, techninis prižiūrėtojas apžiūrėjo vystančius darbus, pasikalbėjo su gyventojais apie tai, ko jie tikisi iš renovacijos, atsakė į jiems rūpimus klausimus.


Daugiabučio namo gyventojai domėjosi, kiek kainuos renovacija kiekvienam butui

Susitikimą pradėjęs Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Šiaulių teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus Statybos valstybinės priežiūros poskyrio vyriausiasis specialistas Algimantas Balsys teigė, kad statybos priežiūros inspektoriai nuolat lankosi statybos darbų aikštelėje, tikrina, ar statybos produktai ir statybos darbų technologijos atitinka techninį projektą ir statybos produktų gamintojų rekomendacijas. Pasak jo, Šiaulių apskrityje 2012–2014 metais baigti renovuoti šešiasdešimt septyni namai. Radviliškio rajone iki 2013 m. atnaujinti trys daugiabučiai namai. Šiuo metu Šiaulių apskrityje yra renovuojami 23 gyvenamieji namai, Radviliškio rajone renovuojamas vienas namas – Taikos g. 10, Baisogaloje.


Už daugiabučių namų renovaciją atsakingi pareigūnai su namo gyventojais aptarė opiausius renovacijos klausimus

Svarbiausias uždavinys vykstant statybos darbams – užtikrinti, kad renovacijos darbai būtų atlikti kokybiškai ir profesionaliai. Šią užduotį atlieka statybos techninis prižiūrėtojas, bet svarbiausi prižiūrėtojai yra atnaujinamame name gyvenantys žmonės. Jie dažniausiai pirmi pamato, jei dirbama nekokybiškai, jei medžiagos neatitinka nurodytųjų projekte. Šarūnas Kaupas, šio daugiabučio namo gyventojų atstovas, teigė, kad namo atnaujinimo darbų kokybe, statybininkų darbo kultūra yra patenkintas.

Dvylikos butų namo Taikos gatvėje gyventojams labiausiai rūpėjo tai, kiek jiems reikės už renovaciją mokėti kiekvieną mėnesį, kaip renovacijos išlaidos bus kompensuojamos tiems, kurie turi teisę į kompensaciją už šildymą. Iš visų šio dvylikos butų namo gyventojų kompensacijos negauna tik trijų butų savininkai.

Genadijus Mikšys, VšĮ „Būsto energijos taupymo agentūra“ specialistas Šiaulių regione, teigė, kad gyventojams labai svarbu laiku susitvarkyti dokumentus dėl kompensacijų, o galutinė mokėjimo suma bus aiški tuomet, kai bus pasirašyti statybos darbų priėmimo aktai ir bus žinoma konkreti išlaidų kiekvienam butui suma.

Susitikime dalyvavęs UAB „Radviliškio šiluma“ Realizacijos-abonentinio skyriaus viršininkas Antanas Čepononis susitikime atstovavo Radviliškio rajono savivaldybės daugiabučių namų  atnaujinimo programos administratoriui – UAB „Radviliškio šiluma“. Jis teigė, kad Radviliškio rajone šiuo metu į daugiabučių namų atnaujinimo programos pirmąjį etapą yra įtraukti  9 daugiabučiai namai. Pirmasis renovuojamas namas pagal šią programą – Taikos g. 10 Baisogaloje. Jau yra pasirašytos statybos rangos sutartys ir šių metų rugsėjo mėnesį planuojama pradėti darbus Radvilų g. 23, Naujosios g. 4, 6, 8, 10 Radviliškyje.

Antrajame etape yra pareiškę norą dalyvauti 25 daugiabučiai namai. Šiuo metu iki rugsėjo mėnesio rengiami investiciniai planai. Jau baigiami rengti preliminarūs investiciniai planai, jie jau pristatomi gyventojams. Susirinkimuose viešai aptariami planai, gyventojai supažindinami su numatomais atlikti darbais bei jų kainomis.

Kiekvieno daugiabučio namo gyventojai geriausiai žino savo namo būklę bei problemas, todėl labai norėtųsi, kad susirinkimuose būtų diskutuojama apie pasirinktas atnaujinimo priemones, apie konkretaus namo problemas.

Apie II etape dalyvaujančių namų susirinkimus bus informuoti namo atstovai, skelbimai su iš anksto numatytu grafiku bus pakabinti daugiabučių namų laiptinėse. Tokie susirinkimai jau įvyko Šeduvoje (planuojama atnaujinti vieną namą) ir Baisogaloje (planuojama atnaujinti penkis daugiabučius namus).

Pirmasis žingsnis norintiems atnaujinti (modernizuoti) namą – gyventojų pritarimas šiai idėjai. Šis žingsnis jau žengtas. Kitas žingsnis – sprendimo dėl namo renovacijos visuotiniame susirinkime priėmimas, balsavimas už parengtą investicinį planą, labiausiai priimtino atnaujinimo varianto pasirinkimas. Būtent šis žingsnis leidžia pradėti namo atnaujinimo darbus.

Daugiabučių namų susirinkimus organizuos Radviliškio rajono savivaldybės administracija ir šios programos įgyvendinimo paskirtasis administratorius – UAB „Radviliškio šiluma“. Susirinkimuose, kuriuose bus viešai aptariamas preliminariai parengtas investicinis planas, dalyvaus ir plano rengėjas.


Atnaujinimo darbus planuojama baigti iki rudens


Atnaujinti daugiabučio namo balkonai

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)
Notice: Undefined index: singleupdate in /home/w6060/domains/radviliskis.lt/public_html/cron_tab.php on line 11 Notice: Undefined index: single_update in /home/w6060/domains/radviliskis.lt/public_html/cron_tab.php on line 13 Notice: Undefined index: debug in /home/w6060/domains/radviliskis.lt/public_html/index.php on line 500