2021 m. spalio 24 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Tradicija tęsiasi – žygeiviai ieškojo sveikatos lobioSpausdinimo versija

Liepos 17-ąją įvyko jau tradicija tapęs Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro organizuojamas pėsčiųjų žygis „Sveikatos lobio beieškant“. Šiais metais žygį organizuoti buvo šioks toks iššūkis dėl Lietuvą užklupusių kaitrų, o vėliau išgąsdinusio lietaus, tačiau patys drąsiausi ir ištikimiausi dalyviai, nepabūgę nei lietaus, nei kaitrų, rinkosi prie Tyrulių seniūnijos. Ryte pliaupęs lietus nuslinko, ir oras tapo lyg užsakytas žygeiviams.

Žygio dalyviams teko įveikti 15 kilometrų maršrutą vaizdingais Tyrulių bei Acokavų apylinkių keliukais aplankant tokius objektus kaip Pušinavos dvaro griuvėsiai, mauzoliejinę Daujotų giminės koplyčią, B. Buračo sodybą bei Sidarių šv. Jono sentikių cerkvę. Šiose stotelėse buvo ne tik supažindinta su lankytinais objektais, papasakotos įdomios istorijos, bet žygeiviams buvo paruoštos ir užduotys, lavinančios taiklumą bei vikrumą.

Keliaujant pro Acokavus, žygeivius pasitiko vaišingoji Acokavų bendruomenė. Joje žygeiviai turėjo progą ne tik atsipūsti, užkąsti, bet ir išgirsti istorijų apie garsųjį kraštotyrininką B. Buračą, o vėliau ir apžiūrėti pačią jo sodybą. Žygeiviai finišavo Sidariuose, prie Šv. Jono sentikių cerkvės. Pasiekus finišą, šiek tiek atsipūtus, žygeiviams teko įveikti paskutiniąją užduotį – rasti paslėptą sveikatos lobį. Su šia užduotimi žygeiviai susitvarkė be vargo.

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras labai dėkoja Tyrulių bendruomenės pirmininkei Astutei Kurtkuvienei už pagalbą rengiant žygio maršrutą bei įdomius pasakojimus apie Tyrulių apylinkes ir juose esančius objektus, taip pat Acokavų bendruomenės pirmininkei Laimai Šlekienei bei visai jos bendruomenei už vaišingą žygeivių priėmimą ir supažindinimą su B. Buraču. Taip pat norime padėkoti ūkininkams Baltrušaičiams už galimybę užeiti į Sidarių cerkvę bei bei Liudai Trigarcevai už įdomius pasakojimus apie sentikių papročius. Dėkojame visiems žygeiviams, kurie nepabūgo gamtos išdaigų ir šeštadienį praleido aktyviai! Iki kitų susitikimų!

Žygio nuotraukų galerija galite rasti čia:

https://www.facebook.com/media/set?vanity=radviliskiovsb&set=a.4399326790089347

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)