2021 m. balandžio 17 d., šeštadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Radviliškio rajono policija pristatė 2020 metų veiklos rezultatusSpausdinimo versija

Vasario 25 dieną nuotolinio susitikimo metu pristatyti Šiaulių apskrities VPK Radviliškio rajono policijos komisariato 2020 metų veiklos rezultatai.

Su Radviliškio rajono policijos pareigūnų darbo veiklos rezultatais susipažino Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Ramūnas Sarapas, jo pavaduotojas Marius Jablonskas, Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Tomas Grušas, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, Savivaldybės administracijos Juridinio ir viešųjų pirkimų skyriaus vyriausiasis specialistas Vidmantas Benevičius, teisėsaugos pareigūnų bendruomenės atstovai, Radviliškio rajono seniūnai.

Radviliškio rajono policijos komisariato veiklos ataskaitos pristatyme dalyvavusi Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė sakė, kad savivaldos ir policijos konstruktyvus bendradarbiavimas yra vienas iš visuomenės saugomo garantų. „Viena savivaldos funkcijų – užtikrinti gyventojų saugumą, tad Radviliškio rajono savivaldybės taryba kasmet savivaldybės biudžete numato lėšų policijai. 2020 metais policijai skirta 25 tūkst. eurų gyventojų saugumui užtikrinti, 2021 metų biudžete šiai funkcijai numatyta skirti 20 tūkst. eurų. Šiais metais taip pat numatyta apie 100 tūkstančių eurų investuoti į vaizdo stebėjimo sistemos atnaujinimą Radviliškio mieste, vietoje senų vaizdo kamerų atsiras 39 naujos kartos, geresnio vaizdo fiksavimo galimybę turinčios vaizdo kameros. Jos bus įrengtos viešose erdvėse, magistraliniame kelyje, einančiame per Radviliškio miestą, parkuose. Rajono seniūnijose vaizdo stebėjimo sistemas ketinama diegti kitais metais“, – sakė J. Margaitienė. Pasak jos, Savivaldybės prioritetas viešojo saugumo užtikrinimo srityje – eismo saugumo priemonių diegimas, policijos automobilių išlaikymas, pagalbos mygtukų programos tęstinumas, stebėjimo kamerų viešosiose erdvėse įrengimas, prevenciniai renginiai. J. Margaitienė padėkojo policijos pareigūnams už bendradarbiavimą ir bendrus rezultatus.

Šiaulių AVPK viršininkas Ramūnas Sarapas pasidžiaugė Radviliškio rajono policijos pareigūnų darbo pasiekimais, padėkojo Radviliškio rajono savivaldybei už indėlį į Šiaulių regiono, ypač Radviliškio rajono, saugumą, už kasmet sistemingai skiriamas lėšas transporto priemonių įsigijimui. „Radviliškio rajono savivaldybės indėlis siekiant bendro tikslo – Radviliškio rajono gyventojų saugumo užtikrinimo – stiprina savivaldos ir policijos bendrystę. Toks požiūris labai sveikintinas, naujomis ir patogiomis transporto priemonėmis džiaugiasi ir pareigūnai, ir gyventojai, greičiau sulaukiantys policijos ekipažų įvykių vietose. Nudžiugino žinia ir apie atnaujinamą vaizdo stebėjimo kamerų tinklą Radviliškio mieste, įspūdingos šiam tikslui numatytos lėšos. Radviliškio rajono savivaldybė turi išskirtinį požiūrį į viešojo saugumo užtikrinimą ir policijos ir savivaldos bendradarbiavimą, džiaugiamės rimtu partneriu, vieniems, be savivaldos pagalbos, būtų sunku užtikrinti saugumo rajone“, – sakė R. Sarapas. Jis taip pat pasidalijo žinia apie prasidėsiančius remonto darbus Radviliškio policijos komisariato pastate, kurie būtini norint užtikrinti patogias darbo sąlygas tiek čia dirbantiems pareigūnams ir kitų institucijų atstovams, tiek rajono gyventojams, apsilankantiems jame.

Tomas Grušas, Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas, pasidžiaugė gerais rajono policijos komisariato pareigūnų darbo rezultatais ir kokybe, mažėjančiu nusikalstamumu ir didesniu nusikalstamų veikų išaiškinamumu, glaudžiu policijos ir prokuratūros bendradarbiavimu.

2020 metų veiklos rezultatus pristatė Radviliškio rajono policijos komisariato viršininkas Linas Valius. Jis apžvelgė 2020 metų nusikalstamumo ir kitų teisės pažeidimų situaciją rajone, išskyrė apylinkes pagal didžiausią nusikalstamumo procentą, kalbėjo apie atliktus darbus, prevencinę veiklą, bendradarbiavimą su įvairiomis institucijomis ir savivaldybe. Jis pasidžiaugė, kad Radviliškio rajono policijos komisariato nusikalstamų veikų išaiškinimo rodiklis Šiaulių apskrityje yra trečiojoje vietoje iš penkių, Radviliškio rajono policijos komisariato rodikliai lenkia Pakruojo rajono ir Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariatus ir siekia 82,3 proc. beje, jis net 9,2 proc. didesnis nei pernai.

2020 m. Radviliškio rajono policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje policijos registruojamų įvykių registre buvo užregistruota 7 900 pranešimų (2019 m. – 7 936): (A kategorijos – 92, B kategorijos – 2111, C kategorijos – 5 697), pradėti 558 ikiteisminiai tyrimai.

Iš per 2020 m. Radviliškio rajone užregistruotų 558 nusikalstamų veikų, ištirtos 461. Palyginti su praėjusiųjų metų rodikliais, 2020 metais nusikalstamų veikų užregistruota šiek tiek mažiau (2019 m. užregistruota 600, ištirta – 442).

Radviliškio rajono policijos komisariate ištirtos nusikalstamos veikos:

2020 metais rajone registruota 3 118 administracinių nusižengimų, iš jų 1 326 – kelių eismo taisyklių pažeidimai, 19 – chuliganiško vairavimo atvejų, 365 – vagystės, 127 – nepilnamečių padaryti pažeidimai, 116 pažeidimų, susijusių su Covid-19 prevencijos priemonių, karantino nesilaikymu.

2020 m. buvo užregistruoti 297 eismo įvykiai, iš jų 41 – įskaitinis, kuriuose žuvo 7 (3 pėstieji, 1 vairuotojas ir 2 keleiviai, 1 dviratininkas), sužeisti 53 žmonės. Pagrindinės eismo įvykių priežastys: pareigų pėstiesiems nesilaikymas; saugaus greičio nesilaikymas. Užregistruoti 152 kelių eismo taisyklių pažeidimai, kuriuos padarė neblaivūs vairuotojai. Pastebėta, kad padaugėjo ikiteisminių tyrimų dėl neblaivių vairuotojų, tai reiškia, kad transporto priemones vairuoja gerokai stipriau išgėrę asmenys.

L. Valius akcentavo, kad 2020 m. policijos komisariato pareigūnams pavyko dirbti pagal pasirinktas kryptis ir priemones. Dirbta nepilnamečių asmenų elgsenos korekcijų srityje, sistemingai ir koordinuotai bendradarbiauta su Radviliškio rajono savivaldybe, daug dėmesio skirta eismo saugumui ir pilietiškumą skatinančioms veikloms su bendruomenėmis. 2021 metais prioritetas bus skiriamas saugumo gyventojų gyvenamojoje aplinkoje didinimui, aktyvesniam darbui su nepilnamečiais, kokybiškam pažeidimų ir bylų tyrimui, nuosekliai prevencinei veiklai.

L. Valius padėkojo savivaldos institucijoms, įstaigoms ir organizacijoms, bendruomenėms, saugios kaimynystės grupių atstovams už jų indėlį į saugios ir sveikos aplinkos kūrimą rajono gyventojams.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis Savivaldybės mero pareigas

Mindaugas Pauliukas


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)