2021 m. spalio 24 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Pirmą kartą Lietuvoje treniruosis Vokietijos divizijos štabasSpausdinimo versija

Liepos 16–29 d. Lietuvos kariuomenės Gen. S. Žukausko poligone Pabradėje pirmą kartą pratybose „Greitas kardas“ (vok. Schneller Degen) treniruosis Vokietijos 10-osios šarvuotosios divizijos štabas. Tai pirmos tokio tipo Vokietijos kariuomenės štabų pratybos NATO sąjungininkės teritorijoje, kurias divizijos vadovybė surengė savo iniciatyva.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys šiandien susitiko su 10-osios divizijos vadu generolu majoru Ruprecht’u von Butler’iu ir aptarė artėjančias karines pratybas, skirtingų tarptautinių operacijų patirtį bei kitus karinio bendradarbiavimo stiprinimo klausimus.

Vokietijos 10-osios divizijos štabas pratybų „Greitas kardas“ metu mokys Vokietijos 12-osios tankų brigados, 37-osios šarvuotosios pėstininkų brigados, 23-iosios kalnų pėstininkų brigados ir Lietuvos mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabus planuoti ir vadovauti jungtinėms sąjungininkų gynybos operacijoms. Pratybų scenarijus sukurtas mokyti atremti hibridines grėsmes ir vykdyti kolektyvinės gynybos aukšto intensyvumo operacijas.

Priešakinė divizijos vadavietė, jos vadovaujamų brigadų vadavietės, pratybų vertinimo ir dalis pratybų padalinių persikelia į Lietuvą, o divizijos pagrindinė vadavietė ir kiti padaliniai lieka Vokietijoje, Vildflekene, ir iš ten užtikrina pratybų eigą mūsų šalyje.

Kasmetinės pratybos „Greitas kardas“ pirmą kartą dėl pandemijos perkeltos iš žiemos į vasarą. Lietuva per šias pratybas užtikrina priimančios šalies paramą – logistiką, aprūpinimą, pirkimo procedūras, transportavimą, maitinimą ir kitas paslaugas.

Nuotraukos šaltinis: www.bundeswehr.de

Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Karinių viešųjų ryšių skyriaus informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)