2021 m. spalio 24 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Savivaldybėje diskutuota apie sporto rėmimo galimybesSpausdinimo versija

Radviliškio rajono savivaldybėje susirinkę rajono savivaldybės ir administracijos vadovai, rajono sporto klubų vadovai, treneriai, sportą administruojančių įstaigų ir institucijų atstovai diskutavo apie galimybę kuo efektyviau įsisavinti savivaldybės skiriamas lėšas sporto sričiai, kvietė sporto klubų atstovus teikti pasiūlymus, kaip galima gerinti šią situaciją, kalbėjo apie būtinybę keisti dokumentus, kuriais vadovaujantis yra skirstoma parama sportui.

Diskutuota apie Radviliškio rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto programų, projektų dalinio finansavimo tvarkos aprašo bei Sportininkų ir trenerių skatinimo tvarkos aprašo tam tikrų punktų keitimo galimybę.

Lėšų sportui – tris kartus daugiau, bet jų sporto klubai nepasiima

„Viešojoje erdvėje pasitaiko nuomonių, kad Radviliškio rajono savivaldybė neremia vienos ar kitos sporto šakos. Tai nėra tiesa, savivaldybės skiriamos lėšos sporto programoms ir projektams nuo 2018 metų padidėjo tris kartus (nuo 50 tūkstančių eurų 2018 metais iki 150 tūkstančių eurų 2021 metais), bet pastebėta, kad sporto klubai vangiai naudojasi proga gauti lėšų savo veiklai  pasinaudojant  šios programos teikiamomis galimybėmis“, – sakė Laisvūnas Vaičiūnas, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas. Pasak jo, atlikta sporto klubams skiriamų lėšų įsisavinimo analizė rodo, kad didėjant skiriamoms lėšoms, mažėja jų įsisavinimas. „Kai buvo skiriama 50 tūkstančių eurų, sporto klubų parengtiems ir konkursui pateiktiems projektams ir programoms būdavo paskirstomos beveik visos lėšos, o kai savivaldybės biudžete  tų lėšų daugiau - pastebima tendencija, kad   sporto klubai neparengia  tiek projektų ir programų, kad visos lėšos pasiekų sportuojančią rajono bendruomenę“, – sakė L. Vaičiūnas. 2018 ir 2019 metais  skirta po 50 tūkstančių eurų, atitinkamai panaudota 47,4 ir 19,9 tūkstančių eurų, 2020 metais skirta 135, panaudota 106,5 tūkstančių eurų, 2021 metais skirta 150, paskirstyta 98,6 tūkstančių eurų. Skelbiami ir pakartotiniai kvietimai teikti paraiškas, projektus, bet lėšų vis tiek lieka.

Ieškoma priežasčių, kodėl taip yra, kodėl Radviliškio rajone veikiantys sporto klubai nepaima jiems skiriamų lėšų, o vėliau dalis jų viešoje erdvėje skundžiasi nesulaukiantys paramos iš savivaldybės.

Viena to priežasčių, pasak pasitarime dalyvavusio Radviliškio rajono savivaldybės mero Vytauto Simelio, yra sportą administruojančių asmenų ir sporto klubų vadovų nesusikalbėjimas. „Šiandien rajone veikia apie 40 sporto klubų, o čia salėje matau tik kelis jų atstovus. Galbūt tai ir rodo, kad nesikalbama su sporto srities žmonėms? Gal trūksta komunikacijos  tarp sportą administruojančių specialistų ir  sporto entuziastųׅׅ“, – svarstė V. Simelis.

Dar viena lėšų neįsisavinimo priežasčių gali būti ta, kad šiuo metu parama  ir dalinis prisidėjimas prie projektų ir programų skiriamas tik juridiniams asmenims, oficialiai įregistruotiems sporto klubams. Ne visi šiuo metu Radviliškio rajone veikiantys sporto entuziastai yra susibūrę į klubus, tuo labiau ne visi yra  tuos klubus oficialiai įregistravę. Pateiktas siūlymas  įrašyti į Radviliškio rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto programų, projektų dalinio finansavimo tvarkos aprašą galimybę padengti naujo sporto klubo  įregistravimo išlaidas. Taip pat siūloma įtraukti į pakeitimus ir galimybę paskirstyti lėšas pakartotinai (II ir III ketvirtį) paskelbtų Konkursų metu gautų paraiškų finansavimui, taip pat  Sporto klubams, atstovaujantiems rajonui šalyje ir užsienyje, remti bei kitoms sporto propagavimo vystymo reikmėms, kurių nebuvo įmanoma numatyti teikiant pirmąsias paraiškas Savivaldybės skelbtam Konkursui.

Daug neaiškumų premijų skyrimo srityje

Daug klausimų iškilo  svarstant ir Sportininkų ir trenerių skatinimo tvarkos aprašą. Ši tvarka skirta skatinti Savivaldybės sportininkus ir jų trenerius siekti aukštų sporto rezultatų. Opiausias klausimas  - kodėl premijos už rezultatus negali būti skiriamos  komandoms ar sportininkams, kurie dalyvauja Lietuvos, Europos ar pasaulio čempionatuose, juose nesulaukia savo kategorijos varžovų ir taip užima prizines vietas „Komandos ir sportininkai  visus metus rengiasi  tokiems čempionatams, o kai grįžta  iš jų su medaliais, pradedama diskutuoti, ar jiems reikia skirti premijas. Juk jie nekalti, kad  neatsirado varžovų, juk jų pasirengimas yra aukšto lygio, jie vis tik išvyko į vieną ar kitą čempionatą. Tai kodėl  jų negalima apdovanoti, paskatinti? O ką daryti, jei  tokio lygio sportininkų ar komandų Lietuvoje yra vienetai? Tokie  niekada negaus  premijų už pasiekimus pagal dabar galiojančią tvarką“, – kalbėjo susitikime dalyvavę  sporto entuziastai, treneriai, sporto veteranai.

Laukiama sporto bendruomenės pasiūlymų

L. Vaičiūnas  pakvietė sporto bendruomenę aktyviai teikti pasiūlymus, kaip būtų galima keisti šią tvarką ir pristatė dar vieną pakeitimą, kad Individualių sporto šakų sportininkus išugdžiusiems treneriams būtų skiriama 50 procentų dydžio visų jo auklėtinių gautų piniginių prizų premija, premija sportininkams būtų skiriama jiems įgijus sporto vardą (kvalifikacijos laipsnį). Taip pat siūloma žymiai padidinti premijas neolimpinių sporto šakų čempionams ir prizininkams.

Planuojama, kad diskusijos sporto bendruomenėje dėl  minėtų tvarkų pakeitimo aktyviai vyks iki  rudens, o jau  vėliau  atnaujinti tvarkų aprašai projektai bus pateikti svarstyti Radviliškio rajono savivaldybės tarybai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)