2020 m. rugpjūčio 12 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime vaidino teatras „Ruoda“ iš ŽemaitijosSpausdinimo versija

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaime tęsiama graži klojimo teatrų tradicija – senajame muziejaus klojime jau dvidešimt pirmus metus žiūrovus džiugina mėgėjų teatrams skirtos popietės. Birželio 20 d. antrąjį šio sezono spektaklį muziejaus klojime vaidino ir Žemaitijos etnografinį regioną atstovavo šaunus teatro „Ruoda“ kolektyvas iš Rietavo. Teatro pavadinimas „Ruoda“ žemaitiškai reiškia kalbą, o aukštaitiškai – rodo.

Rietavo kultūros centro teatro komandą sudaro apie 20 narių, jiems vadovauja režisierius Vincas Andriuška. Tai kūrybinga, skirtingo amžiaus žmonių grupė, vaidinanti įvairių žanrų spektaklius. Išskirtinis šio kolektyvo bruožas – spektakliai vaidinami tik žemaitiškai.

Puikių aktorių suvaidinta nuotaikinga komedija „Neprieštarauk“ pasakojo apie moterų galią valdyti vyrus ir visus įvykius pasukti sau tinkama linkme. „Ruodos“ artistai žiūrovams dovanojo mažą teatro magijos stebuklą - žavėjo aktorių vaidyba, žemaičių kalba, publikos juoką iššaukiančiomis improvizacijomis. Už tai žiūrovai artistams atsilygino gausiais aplodismentais ir komplimentais.

Tądien Kleboniškių kaime buvo ne tik vaidinama. Prieš spektaklį ir po jo skambėjo čia besirenkančių žiūrovų, išbandančių senoviškas pramogas edukacijoje „Kaip būdavo pramogaujama“, juokas: mokytasi senųjų nardų ir kvirkato žaidimų taisyklių, mušti kėgliai, vaikščiota kojūkais. Ne vienas lankytojas dalijosi prisiminimais, kaip vaikas būdamas kojūkais lenktynių eidavo. Po vaidinimo dalyvių laukė aukštaitiškos vaišės ir puikaus spektaklio aptarimas: degustuoti naminiai sūriai, pagal XX a. I pusės receptą iškeptas „Razinkų pyragas“ ir muziejaus vaistažolių ekspozicijoje užaugintų mėtų arbata.

Liepos 4 d. 16 val. Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime spektaklį vaidins ir Aukštaitijos etnografinį regioną atstovaus Šaukoto kultūros namų mėgėjų teatras. Projektą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė. Projekto partneris Radviliškio miesto kultūros centras.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)