2021 m. spalio 24 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Dešimtasis dviračių žygis – pirklių ir pašto keliuSpausdinimo versija

Išaušus gražiam liepos 3-iosios rytui prie Radviliškio miesto kultūros centro rinkosi ryškiomis liemenėmis ir dviračių žygio ženkliukais pasipuošę dviratininkai. Jie išsiruošė į beveik 70 kilometrų kelionę dviračiais „Pirklių ir pašto keliu per Radviliškio rajoną“. Šiais metais į jau 10-tą kartą Vytauto Simelio organizuojamą dviračių žygį susirinko per 70 dalyvių, iš kurių jauniausiam dalyviui  tebuvo tik 6-eri, o dviem vyriausiems dviratininkams – po 67-erius metus.

Susirinkusiuosius pasveikino žygio organizatorius Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis, jis tai pat pristatė pernai metais sukurtą turistini maršrutą „Pirklių ir pašto keliu per Radviliškio rajoną“, supažindino su šio kelio objektais. Dviratininkams gero kelio linkėjo ir LR Seimo narys Antanas Čepononis.

Lygiai 9 val. ryto dviratininkai išsirikiavo vienas paskui kitą ir pajudėjo į kelią. Pirmoji stotelė buvo kavinė „Žarija“, kurioje visi keliautojai apžiūrėjo pagoniškais elementais išpuoštas skulptūras, dauguma išbandė basų kojų taką ir pasidžiaugė ramybe vėjo varpelių terapijos pavėsinėje. Išbandę šias pramogas žygeiviai pasuko link Šeduvos, kur jų jau laukė Šeduvos kultūros ir amatų centro darbuotojai bei Šeduvos seniūnė.

Šeduvos užvažiuojamuose namuose atsigaivinę gira, dviratininkai apsilankė Šeduvoje esančiuose Palaimintojo Teofiliaus Matulionio piligrimų namuose, Šeduvos Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčioje bei Šeduvos istorinės technikos muziejuje.

Iš Šeduvos dviratininkus kelias vedė link Raudondvario, kur Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus žirgyno darbuotojai aprodė arklides, maniežą, papasakojo apie čia laikomus žirgus ir teikiamas paslaugas. Žygio metu dviratininkai aplankė netgi du dvarus: Pakiršinio ir Baisogalos.

Pakiršinio dvare įsikūrusiame Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centre žygeiviai galėjo susipažinti su dvaro istorija ir nusipinti draugystės apyrankę.

Baisogalos dvare žygeivius pakerėjo dvaro rūmai, jų didingumas, jie susidomėję klausėsi pasakojimo tiek apie dvaro praeiti, tiek apie dabartį (dvare šiuo metu veikia Gyvulininkystės institutas). Dvaro kieme dviratininkai vaišinosi kavinės „Pas Zitą“ pagamintais cepelinais. Tai pat buvo aplankyta Baisogalos Švč. Trejybės bažnyčia.

Visi žygeivių aplankyti objektai yra turistinio maršruto „Pirklių ir pašto keliu per Radviliškio rajoną“ dalis.

 

Dviratininkai apsilankė dvejose žydų masinių žudynių vietose. Liaudiškių miške dviratininkus sustabdė linksmai nusiteikę „pasieniečiai“ kartu su Radviliškio miesto kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Seni pažįstami“. Pašokę, padainavę ir atsigaivinę žygeiviai patraukė link finišo, prie Radviliškio miesto kultūros centro.

Čia visiems žygeiviams buvo įteikti pažymėjimai, o žygio organizatoriui ir  naujojo maršruto sumanytojui Radviliškio rajono savivaldybės merui Vytautui Simeliui buvo įteikta visus dešimt žygių priminsianti dovana.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)