2021 m. spalio 24 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
In memoriam Vida Makutienė (1960-03-20–2021-09-16)Spausdinimo versija

Kodėl ta mažytė kelio atkarpa
            vardu Gyvenimas?
Kodėl tas ženklas kryžkelėj
            vadinasi Mirtis?
Juk visa tai – kelionė ir kelionė – 
         be pabaigos ir be pradžios....

                                   (J. Degutytė)

Po sunkios ligos savo gyvenimo kelionę šioje žemėje baigė Šeduvos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Vida Makutienė.

Prieš 35-erius metus, baigusi Šiaulių pedagoginį institutą, Vida pradėjo dirbti Šeduvos gimnazijoje. Trykštanti energija, kūrybinga, iniciatyvi jauna  moteris  buvo pastebėta ir įvertinta – jai pasiūlytos direktoriaus pavaduotojo pareigos. Tai buvo pirmoji ir paskutinė jos darbo vieta. Čia, Šeduvoje, ji sukūrė šeimą, čia gimė vaikai, savi pasidarė žmonės, ypač  mokyklos bendruomenė – mokiniai, jų tėvai, mokytojai. Savi tapo ir miestelio žmonės, nes gyvendama beveik visus pažinojo, šoko tautinių šokių kolektyve, turėjo draugų. 

Vida buvo tas žmogus, kuris gyveno mokykla. Ji stengėsi, kad mokykla būtų visų ir visiems, labai skaudžiai, net asmeniškai priimdavo kiekvieną gimnazijos nesėkmę ir džiaugėsi pasiekimais. Netaupydama laiko, pavaduotoja išklausydavo kiekvieną, paguosdavo, paskatindavo ir padrąsindavo.

Ištikus nesėkmei, padėdavo atsitiesti, dalydavosi atsakomybe. 

Supratusi mokymosi visą gyvenimą vertę ir pati nuolat tobulėdama, tai daryti skatino ir kolegas. Būdama atvira naujovėms, gebėdavo uždegti, suburti bendraminčius ir įgyvendinti savo idėjas. Šeduvos gimnazijos mokymosi aplinkų pokyčiai, inicijuoti pavaduotojos, buvo įvertinti. Sukaupta patirtimi ji dalijosi rengdama tarptautinius ir respublikinius projektus, bendradarbiaudama su socialiniais partneriais. 

Pavaduotojos Vidos Makutienės pedagoginė veikla įvertinta Radviliškio rajono savivaldybės ženkleliu „ Už nuopelnus švietimui“, Radviliškio rajono savivaldybės mero padėkos ženklu.

Laikas ir kuria, ir griauna. Jis visagalis... Tačiau yra amžinų, prasmingų dalykų, kurių jis nesunaikina. Žmogaus pėdsakai žemėje, jo gražūs darbai ir asmenybės šviesa išlieka ilgai. Tegul Tau šviečia Amžinoji šviesa, miela Vida...

Atsisveikinti su velione galima Šeduvos gedulo namuose (Vėriškių g. 18, Šeduvoje) rugsėjo 17 dieną nuo 15 valandos. Laidotuvės – rugsėjo 18 dieną 12.45 val. Šeduvos kapinėse.

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)