2021 m. gegužės 16 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Kodėl mes prisimename tik tai, ko neužmirštame: istorija apie atmintįSpausdinimo versija

Jau beveik metus besitęsiantis mokymasis per nuotolį, sėdint prie kompiuterio ekrano, pakoregavo Lizdeikos gimnazijos planus surengti net keletą respublikinių konferencijų, susijusių su lietuvių literatūra ir Lietuvos istorija. Prisitaikydami prie situacijos, renginius, paskaitas, susitikimus su įdomiomis asmenybėmis perkėlėme į virtualią erdvę.

Siekdami ugdyti ne tik dalykines, bet ir bendrąsias mokinių kompetencijas, ieškome galimybių padiskutuoti apie gyvenimą ir šiuolaikinę literatūrą su ją kuriančiais žmonėmis. Radviliškio kultūros centro įgyvendinamas tęstinis projektas „Jaunųjų menininkų reidas“ pakvietė lizdeikiečius į susitikimą su Lietuvos dramaturgu, poetu, žurnalistu Mindaugu Nastaravičiumi. Tai jaunosios kartos kūrėjas, jau keletą metų besidarbuojantis, pasak R. Stankevičiaus, lietuvių literatūros plėšiniuose, publikuojantis kokybiškus straipsnius, kuriantis radijo ir televizijos laidas, kalbinantis žymius menininkus ir pats rašantis poeziją bei pjeses teatrui. Kūrėjo tiek žurnalistinė, tiek kūrybinė veikla yra ne kartą įvertinta įvairiais apdovanojimais ir premijomis, svarbiausios iš jų – Z.Gėlės premija už geriausią metų debiutą, Jaunojo jotvingio premija už poezijos knygą „Mo“, Auksinis scenos kryžius už pjeses „Demokratija“ ir „Man netinka tavo kostiumas“, J.Ivanauskaitės premija, o 2019 m. ir Lietuvos rašytojų sąjungos premija už knygą „Bendratis“.

Rašytojas Mndaugas Nastaravičius, pernai lankęsis Lizdeikos gimnazijoje ir gyvai bendravęs su gimnazistais, šiemet pasiūlė padiskutuoti apie atmintį. Tikriausiai šilti atsiliepimai ir praėjusio susitikimo prisiminimas paskatino jaunus žmones ir jų mokytojus taip gausiai (154 klausytojus) susirinkti į paskutiniąją kovo mėnesio dieną Microsoft Teams platformoje vykusį susitikimą tema „Kodėl mes prisimename tik tai, ko neužmirštame: istorija apie atmintį“. Rašytojas dalinosi prisiminimais apie vaikystės išdaigas, apie gautas auklėjimo pamokas, turėjusias įtakos vertybių sistemos formavimuisi, apie skaitytas ir mokykliniais metais visiškai nesuprastas knygas, taip pat pasidalino patirtimi, kaip dabar pats auklėja savo vaikus, dėl ko iki šiol ginčijasi su mama, kokias rengia televizijos laidas ir net išdavė paslaptį, kokį pašnekovą kalbins artimiausioje laidoje „Pirmas sakinys“. Atviras ir nuoširdus pasakojimas, išsakant savo požiūrį į gyvenimą, kasdienybę, kūrybą, pakalbinant gimnazijos mokinius ir mokytojus, skatino susimąstyti apie galimybes augti ir tobulėti, pasiimant viską, ką tik galima paimti esamu laiku, skatino kritiškai vertinti ir imtis iniciatyvos realizuojant savo gebėjimus, kad pirmasis sakinys virstų tam tikra istorija...

Sandra Karenauskienė,
Lizdeikos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)