2020 m. rugpjūčio 3 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Aptarti atliekų surinkimo iš naujųjų pusiau požeminių buitinių atliekų surinkimo aikštelių grafikaiSpausdinimo versija

Pastebėta, kad naujose Radviliškio mieste įrengtose pusiau požeminėse aikštelėse mišriųjų atliekų konteineriai po savaitgalio perpildyti.

Aptartos pagrindinės tokią situaciją nulėmusios problemos:

Mišriųjų atliekų išvežimo grafikas įrengus aikšteles bus tikslinamas: iki šiol veždavo pirmadieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais ir penktadieniais. Šiuo metu, pastebėjus, kad sekmadienį rytą mišriųjų atliekų konteineriai jau persipildę, deramasi su vežėju, kad ketvirtadienio vežimas būtų perkeltas į sekmadienį.

Gyventojai iš įpročio buitines atliekas neša į buvusiąją konteinerių vietą, nors jų namui yra įrengti konteineriai arčiau jų namų. Planuojama, kad ant konteinerių dangčių bus užklijuoti lipdukai, kokiems namams skirti konteineriai.

Gyventojai nerūšiuoja, tad plastikas, popierius ir stiklas metami į mišriųjų atliekų konteinerius. Taip padidėja mišriųjų atliekų kiekis ir konteineriai greičiau persipildo. Gyventojai, būkite sąmoningi. Rūšiuokite atliekas, tvarkingai meskite išrūšiuotas atliekas į konteinerius, nepalikite jų šalia konteinerių.

Pastebėta, kad į viešose erdvėse esančius konteinerius šiukšles neša individualių namų gyventojai, patys savo kiemuose turintys konteinerius. Šiuo atveju kalbama apie piktybiškai tą darančius  gyventojus.

Sulaukiama nepasitenkinimo dėl ilgą laiką atliekų surinkimo mašinos užtveriamo kelio. Būkime pakantūs – vairuotojai dar nėra įgudę dirbti su nauja technika, jiems reikia įprasti suvaldyti techniką kiekvienoje savaip unikalioje atliekų surinkimo aikštelėje.

Dažnai pasitaiko ir tokių atvejų, kai šalia konteinerių aikštelių randama primestų įvairiausių didelių gabaritų atliekų: senų televizorių, baldų, langų buitinės technikos iš rūsių, remontuojamų butų. Tokias atliekas reikia vežti į Žironuose esančią didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, nes jas iš bendro naudojimo aikštelių vežėjas surenka apvažiavimo būdu tik du kartus per metus. Toks apvažiavimas bus vykdomas 2020 m. rudenį.

2020 metų didelių gabaritų atliekų surinkimo apvažiavimo būdu grafiką galite rasti čia.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai stato vaizdo kameras prie atliekų surinkimo aikštelių ir, išsiaiškinę teršėjus, skiria jiems nuobaudas.

Prašome kantrybės, tolerancijos, ieškome būdų, kaip geriau būtų visiems.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)