2022 m. sausio 25 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Aptarti priešgaisrinės saugos klausimaiSpausdinimo versija

Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis susitiko su Radviliškio rajono priešgaisrinės saugos tarnybos viršininku Antanu Vaičiūnu ir Lietuvos gaisrinės saugos asociacijos prezidentu Vytu Kaziliūnu.

Susitikime aptarta, kokiomis sąlygomis šiuo metu dirba savivaldybių priešgaisrinės saugos tarnybos ugniagesių komandos, su kokiomis problemomis jie susiduria, diskutuota ir apie planuojamą priešgaisrinės saugos užtikrinimo gairių projektą, numatantį priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų vystymosi kryptis artimiausiam dešimtmečiui. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento parengto projekto tikslas – tobulinti priešgaisrinių pajėgų valdymą ir optimizuoti gelbėjimo pajėgų tinklą, sujungti savivaldybių gaisrinės saugos tarnybas su priešgaisrinėmis gelbėjimo tarnybomis.

Lietuvos gaisrinės saugos asociacija vienija gaisrinės saugos ir ugniagesybos specialistus ir prisideda prie gaisrinės saugos ir ugniagesybos populiarinimo ir tobulinimo, savo veikla siekia gerinti gaisrinę saugą šalyje. Pasak jos vadovo V. Kaziliūno, Savivaldybių ugniagesių komandoms valstybės dėmesys turi didėti. Jos turi stiprėti ir atsinaujinti, o planuojama reforma tikrai nebūtų efektyvi, jos rezultatas tikrai nepadidintų gaisrinės saugos. „Kaimyninė Latvija jau buvo tokią reformą įgyvendinusi, o dabar grįžta prie buvusio modelio“, – sakė jis. Pasak V. Kaziliūno, išsivysčiusiose Europos šalyse Savivaldybių priešgaisrinės pajėgos yra pagrindinė šalies gaisrų gesinimo ir gelbėjimo tarnybų tinklo dalis, pvz., Suomijoje, Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje ir kt.

Viena iš didžiausių problemų, su kuriomis susiduria savivaldybių ugniagesiai, pasak V. Kaziliūno, yra labai mažas finansavimas. Taip pat neramina prasta pastatų būklė, reikiamos įrangos trūkumas. Meras V. Simelis patikino, kad Radviliškio rajono savivaldybė kasmet prisideda prie savivaldybės priešgaisrinės saugos tarnybos išlaikymo. Jam pritarė ir Antanas Vaičiūnas. Jis pasidžiaugė, kad savivaldybės dėmesys ir skiriamos lėšos padeda tarnybai veikti sklandžiai: „Jei ne savivaldybės parama, valstybės skiriamų lėšų tikrai neužtektų, o dabar ir atlyginimai laiku mokami, ir mokymus, pratybas vykdome, ir apranga apsirūpiname“, - sakė jis.

Šiuo metu Radviliškio rajone veikia šeši savivaldybės priešgaisrinės saugos postai. Jie įsikūrę Šeduvoje, Sidabrave, Baisogaloje, Grinkiškyje, Šaukote, Šiaulėnuose. Nuo gaisrų rajono gyventojus saugo 54 šios tarnybos ugniagesiai, kiekviename poste jų yra po devynis. Meras V. Simelis neseniai apsilankė visuose postuose, apžiūrėjo juos, susipažino su ugniagesių darbo sąlygomis. Pasak jo, reiktų pagerinti Šaukoto ugniagesių darbo sąlygas, reikėtų automobilio Sidabravo ugniagesių komandai ir Šiaulėnų komandai. Gera žiniai yra ta, kad Šiaulėnų postą gaisrinis automobilis pasieks juk tikriausiai kitą savaitę, jo įsigijimui lėšų skyrė savivaldybė. Šeduvoje reikėtų galvoti apie efektyvesnį ugniagesių pastato išnaudojimą, Sidabrave ugniagesiai neblogai pagal bendradarbiavimo sutartį įsikūrę bendrovės patalpose, Baisogaloje ugniagesiai neseniai persikėlė į naujas patalpas, sąlygos tikrai neblogos, Grinkiškio ugniagesių komanda taip pat viskuo aprūpinta.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)