2021 m. vasario 26 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Ar dėl minutės džiaugsmo aukosime savo planetos ateitį?Spausdinimo versija

Artėjančios šventės ne vienam sukelia rūpesčių, ypač tuomet, kai reikia rinktis iš keleto variantų. Net ir tuomet, kai gyvenimo ritmas stipriai supančiotas karantino ribojimais, kiekvienam norisi pradžiuginti, nustebinti sau artimą žmogų, smagiai paminėti svarbią šventę, gražiai dekoruoti namus.

Klestinti internetinė prekyba tiesiog lūžta nuo pasiūlymų įsigyti širdelės formos balionų ar dangaus žibintų, o kur dar įvairios smulkmenėlės, suvenyrai, tokie mieli ir pigūs, tiesiog šaukte šaukiasi – nupirkite mane ir nustebinkite sau artimą žmogų. Nepasiduoti vartotojiškumui šiandien didelis iššūkis, bet tai nėra vien jūsų, gerbiamieji, pinigų išviliojimo pinklės. Yra ir kita, gal net daug svarbesnė pusė – žala gamtai, žala aplinkai.

Balionai, ypač tie, kurie paleidžiami į orą, kad ir kiek mes prie jų įpratę, daro didelę žalą gamtai. Guminiai, lateksiniai, nailono audinio, folijos, papildomai dar dengiami spec. technologijomis, įvairiausių formų, pripildyti helio, vandenilio dujų, azoto oksido, surišti tvirta plastikine juostele ar įtvirtinti spec. plastikiniu laikikliu, jie yra pasiruošę pakilti į dangų ir tik keletą minučių suteikti jums džiaugsmo, romantikos, tapti svajų išsipildymo simboliu, o kažkam jie tiesiog tampa mirties nuosprendžiu, ar nukritę į žemę, vandens telkinį, lieka kelioms dešimtims ar šimtams metų, kol suirs, paskleisdami į visumą mikrodaleles. Ar vertos tos kelios minutės įsivaizduojamo jūsų džiaugsmo , įvertinus gamtai ir aplinkai padaromą žalą?

Daugelis galvojate, kad dangaus žibintai ekologiški ir saugesni, o jų paleidimo būdas į orą nėra žalingas aplinkai. Tai visiškai klaidinga informacija, nes jų gamybos būdas iš esmės yra ir pavojingas, ir ne ką mažiau žalingas aplinkai: palmių aliejuje išmirkytos dalys, vielutės, specialus popierius ir atvira liepsna kelia ne ką mažesnę žalą aplinkai.

Kad ir kokios šventės, mažesnės ar didesnės, jūsų laukia, ŠRATC siūlo rinktis tai, kas liktų jūsų atmintyje, jūsų širdyje, nekenkiant kitiems, nepaliekant savo atliekų pėdsako nei dabartyje, nei ateityje. Būkime neabejingi sau, mūsų gamtai ir aplinkai. Dovanokime artimam savo jausmus, savo dėmesį ir atsakingą požiūrį ištisus metus. Juk mes verti to, kas tvaru, kas tikra ir vardan ko mes gyvename!

Straipsnio šaltiniai:
https://www.manoukis.lt/naujienos/aplinka-miskai/britu-ukininkai-laimi-pries-dangaus-zibintus
https://www.gismeteo.lt/news/gamta/8695-jusu-vaiku-megstamiausi-zaislai-zudo-jurinius-paukscius/

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis Savivaldybės mero pareigas

Mindaugas Pauliukas


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)