2021 m. gruodžio 1 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Būk budrus – tikrink kainą!

Apgavysčių prevencijos mėnuo – tai tarptautinio lygio veikla, kilusi Tarptautiniame vartotojų apsaugos ir gynimo tinkle (ICPEN) (daugiau apie šį Tinklą galite pasiskaityti adresu www.icpen.org), kuriame dalyvauja daugiau kaip 30 pasaulio valstybių, taip pat ir Lietuva, atstovaujama Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos. Vieno ICPEN susitikimo metu šalys nusprendė, kad vartotojų apgaulės yra bendra ir sparčiai plintanti visų valstybių problema. Pastebėta, kad sukčiai naudoja panašius vartotojų apgaudinėjimo metodus visose šalyse.

Niekada negalite būti tikri, kad nepateksite į sukčių pinkles. Kaip ir daugelis Europos piliečių, mes vis dažniau tampame apgavikų aukomis. Apgavystės būna įvairių formų: laiškai, elektroninio pašto pranešimai, telefono skambučiai ir trumposios tekstinės žinutės. Pastebėta, kad daugelyje šalių sukčiai naudoja panašius apgaudinėjimo metodus, todėl jau ne pirmus metus Europos valstybės rengia informacines kampanijas, skirtas apgavysčių prevencijai. Šiais metais Lietuva apgavysčių prevencijos mėnesio kampaniją tema „Būk budrus – tikrink kainą“ skiria vartotojų informavimui, kad pirkdami prekes jie atkreiptų dėmesį į prekių kainas.

Dažnai pirkdami prekybos centre prekes, pažiūrėję į pateiktą kainą, net neatkreipiame dėmesio į kasos aparato skaičiuotą kainą, tačiau pasitaiko atvejų, kai kasos aparatas skaičiuoja skirtingą kainą, nei buvo nurodyta prekių lentynoje.

Būkite budrūs: tikrinkite kainą, suskaičiuotą kasos kvite. Kiekvieną kartą susidūrę su tokia problema reikalaukite, kad būtų suskaičiuota teisinga kaina. Perkant sveriamas daržoves ir vaisius, svarbu atkreipti dėmesį į jų pavadinimą, kainą, kad prie kasos matytumėte, kokią rūšį ir kainą jums skaičiuoja.

Neretai pastebime, kai lėktuvo bilietus parduodančios interneto svetainės vilioja naudingais pasiūlymais, t. y. mažomis kainomis. Užsisakydami lėktuvo bilietą atkreipkite dėmesį, ar nurodyta galutinė kaina yra su visais mokesčiais.

Taip pat derėtų priminti kitas dažnai pasitaikančias apgavystes, tokias kaip melagingi pranešimai apie Jūsų artimuosius ištikusias nelaimes. Dažnai sukčiai savo aukomis pasirenka senyvo amžiaus žmones, kurie, sulaukę tokio skambučio, sutrinka, išsigąsta ir neatsitokėję po patirto šoko atiduoda savo santaupas. Tik vėliau, paskambinę savo artimiesiems, sužino, kad buvo apgauti

Keletas patarimų, ką daryti, susidūrus su apgavystėmis:

  • Jei kasoje jums buvo suskaičiuota kita suma, praneškite tai pardavėjui ir reikalaukite, kad ištaisytų klaidą ir grąžintų jūsų permokėtus pinigus.
  • Pirkdami daržoves ar vaisius, būtinai atkreipkite dėmesį, kad jų rūšies pavadinimas ir kaina atitiktų suskaičiuotą kasos kvite.
  • Užsisakinėdami lėktuvo bilietus, neapsigaukite naudingais pasiūlymais, atkreipkite dėmesį, ar nurodyta kaina yra su galutiniais mokesčiais.
  • Sulaukę nepažįstamojo skambučio, paskambinkite savo artimajam ir išsiaiškinkite, ar jis (ji) iš tiesų pateko į nelaimę, ir ar jiems reikalinga pagalba.
  • Neskubėkite vykdyti nepažįstamųjų nurodymų, t. y. atiduoti pinigus į namus atvykusiam asmeniui ar pervesti juos į nurodytą sąskaitą.
  • Jeigu kyla įtarimų dėl skambinančiojo ketinimų, kreipkitės į policiją telefonu 02 arba nemokama mobiliąja pagalbos linija 112.

Būdami atidūs, apsaugosite save.

Jei esate patyrę panašią apgavystę, praneškite elektroniniu paštu : apgaulės2008@nvtat.lt.

Inga ZUBRICKAITĖ,
Vartotojų švietimo centro
Informacinių projektų vadovė

Paskutinis atnaujinimas: 2013-10-23 16:24:12
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)