2019 m. rugpjūčio 20 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Burbiškio dvare pradėtas renginių ciklas „Šeštadieniniai rugpjūčio pietūs“Spausdinimo versija

Siekiant puoselėti senąsias ir kurti naujas dvarų kultūros tradicijas, rugpjūčio mėnesį Burbiškio dvaro parko teritorijoje organizuojamas renginių ciklas „Šeštadieniniai rugpjūčio pietūs“.

Pirmąjį rugpjūčio šeštadienį Burbiškio dvare vyko Alfo Ivanausko, „Virtuvės mitų griovėjų“ (VMG) įkūrėjo ir idėjinio lyderio, TV ir radijo laidų vedėjo, mitus griaunanti edukacinė paskaita apie dvarų gastronomiją.

Tai pirmasis renginių ciklo renginys, kuriame šmaikščiai ir išradingai buvo pristatyta senoji dvarų virtuvė, perpinta A. Ivanausko įžvalgų.

Bėgant laikui keitėsi žmonių skoniai, tobulėjo ingredientai, tad buvo įdomu įvertinti, ar iš tiesų dvaruose gaminti valgiai buvo jau tokie skanūs. A. Ivanausko pasakojimą pagyvino suruošta degustacija, įtraukusi visus susirinkusius patikrinti savo skonių receptorius. Buvo patiektos skirtingų rūšių užtepėlės, kurių sudėtį reikėjo atspėti.

Po dvarų gastronomijos pristatymo, virtusio diskusija ir jaukiu pasikalbėjimu, muziejaus darbuotojai kvietė paskanauti popietinės dvaro arbatos su žagarėliais bei pasivaišinti šimtamečių obelų vaisiais.

Dvaro pievoje, tvenkinių ir tiltelių apsuptyje, grojant kompozitoriaus Johano Štrauso muzikai, lankytojai galėjo pajusti XX a. pradžios atmosferą, prisėsti prie stalelio, paserviruoto popiečio arbatai. Norintys galėjo pasipuošti skrybėlaitėmis ir kitais to laikmečio aksesuarais.

Popietės dalyviai išsinešė geras emocijas ir žadėjo apsilankyti ir kituose Burbiškio dvaro renginiuose.

Dar du rugpjūčio šeštadienius bus pristatomos pagrindinės etiketo taisyklės ir estetiški laisvalaikio leidimo būdai. Susitikimuose lauks rašytojas Vytautas V. Landsbergis ir etiketo žinovas Arminas Lydeka.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)