2022 m. gegužės 26 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Drenažo sistemų įrengimas ir atnaujinimas Radviliškio rajono savivaldybės gyvenvietėse

 

Radviliškio rajone įgyvendintas projektas „Drenažo sistemų įrengimas ir atnaujinimas Radviliškio rajono savivaldybės gyvenvietėse“. Projektas įgyvendintas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“.

Projekto vadovas – Alfredas Juozapavičius, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas.

Pagrindinis projekto tikslas – įrengti ir atnaujinti melioracijos statinius, esančius šiose Radviliškio rajono savivaldybės gyvenvietėse: Palonų k., Beinoravos k., Pociūnų k., Butėnų k., Skėmių k., Pašušvio k., Noručių k. Įgyvendinant projektą, pakeisti sulūžę, užnešti ir neveikiantys drenažo rinktuvai ir sausintuvai. Ten, kur nebuvo senų drenažo sistemų, įrengtos naujos. Sulūžusios senos drenažo žiotys yra pakeistos naujomis, o jų buvimo vietos yra pažymėtos plastmasiniais melioracijos stulpeliais. Pagal projektą, magistraliniai grioviai, esantys gyvenviečių ribose, buvo išvalyti, o sugadinti ir nuslinkę šlaitai atstatyti, grioviuose augantys krūmai iškirsti. Iš uždarų lovų nuvesti paviršiniam vandeniui buvo įrengti paviršinio vandens nuleistuvai. Įgyvendinus šį projektą, pagerėjo gyvenviečių melioracinė būklė, nebedrėks pastatai, pagerės kaimo gyventojų gyvenimo kokybė.

Įgyvendinus projektą, pasiekti tokie rezultatai:

  • sukurta patraukli aplinka gyventi ir dirbti kaimo vietovėse;
  • sutvarkyta ir sukurta viešoji infrastruktūra.

Bendra projekto vertė – 593 749 Lt, iš kurių statybos montavimo darbų vertė – 530 562 Lt. Paramos gavėjui kompensuojama iki 392 561 Lt (t. y. 80 proc.) visų tinkamų kompensuoti Projekto išlaidų, iš jų:

  1. Europos žemės ūkio garantijų fondo lėšos – iki 392 561 Lt;
  2. iš Paramos lėšų netinkama finansuoti PVM suma, kuri apmokama iš šiam tikslui skirtų ŽŪM bendrųjų valstybės asignavimų – iki 82 437 Lt.

Paramos gavėjas įsipareigoja prisidėti ne mažesniu kaip 118 750 Lt, t. y. 20 proc., savo įnašu prie tinkamų finansuoti Projekto išlaidų apmokėjimo ir užtikrinti visų kitų Projektui įgyvendinti reikalingų išlaidų apmokėjimą.

Darbus vykdė ŽŪK „Dobilas“ ir UAB „Gerista“. Techninę darbų priežiūrą atliko Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyriausieji specialistai Henrikas Bogušas ir Nerijus Mataitis.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2013-06-06 13:15:30
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)