2020 m. gruodžio 2 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Dūmų generatorius UAB „Radviliškio vanduo“ padės nustatyti gedimus ir pažeidėjusSpausdinimo versija

UAB „Radviliškio vanduo“ savo veikloje pradeda naudoti dūmus generuojantį įrenginį, kuris skirtas buitinių ir paviršinių nuotekų tinklų gedimams, netinkamiems pajungimams ir savavališkiems prisijungimams ieškoti bei nustatyti.

Ką išduoda kylantys dūmai ?

Dūmus generuojantis įrenginys padeda ieškoti ir nustatyti  savavališkus prisijungimus. Tai tokie atvejai, kada asmuo neturi leidimo, tačiau savavališkai savo buitinių arba paviršinių (lietaus) nuotekų tinklą nuo tam tikros teritorijos yra neteisėtai prisijungęs prie UAB „Radviliškio vanduo“ eksploatuojamos nuotekų tvarkymo infrastruktūros.

Tinklo išsidėstymo patikrinimas su dūmų generatoriumi atliekamas taip:

  • Pasirinktos gatvės atkarpoje dūmai pučiami į nuotekų tinklą, šie sklaidosi vamzdyne ir kyla pro atviras angas (šulinių liukus, paviršinių nuotekų groteles, namų kitų statinių lietvamzdžius).
  • Dūmai pučiami trumpą laiką tik iki momento, kada jie pasimato per įvairias angas. Tokiu būdu iš kylančių dūmų angose galima nustatyt, kaip išsidėstęs tinklas ir nustatyti, kur yra savavališki prijungimai.

Informuojame, kad leidžiami iš dūmus generuojančio įrenginio dūmai nepavojingi sveikatai

Svarbu paminėti, kad reagentai, iš kurių pasigamina šie dūmai, atitinka Europos Sąjungos reikalavimus ir dūmai nėra pavojingi žmonių sveikatai. Pažymėtina, kad tokie dūmai naudojami ir koncertų metu uždarose patalpose.

BŪTINA ŽINOTI! Jeigu šiuos nekenksmingus dūmus asmenys pastebėtų savo patalpų viduje, tai parodytų, jog vidaus santechninė įranga yra netvarkinga, praleidžia sveikatai pavojingas, degias ir sprogias iš buitinių nuotekų išsiskiriančias dujas, todėl nedelsiant reikia kreiptis į specialistus dėl gedimų pašalinimo.

Draudžiama prisijungti neturint leidimo

Primename asmenims, tikrinamų objektų savininkams, kad neturint UAB „Radviliškio vanduo“ sutikimo draudžiama paviršinių ir buitinių nuotekų tinklus prijungti prie bendrovės eksploatuojamos nuotekų tvarkymo sistemos.

Visais atvejais, bendrovei nustačius savavališką prisijungimą prie nuotekų tvarkymo infrastruktūros, yra surašomas aktas ir paskaičiuojama bendrovei padaryta žala, kurią pažeidėjas privalo atlyginti. Jei nustatomas savavališko paviršinių nuotekų tinklo pasijungimo į buitinių nuotekų sistemą atvejis, pažeidėjas įpareigojamas savo sąskaita tinkamai atjungti savo tinklus nuo tinklų, priklausančių UAB „Radviliškio vanduo“. Visais atvejais pažeidėjai traukiami atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 332 straipsnį.

Siūlome tiems gyventojams, kurie galimai yra susiję su šiame straipsnyje minimais atvejais, siekiant išvengti administracinės atsakomybės, nedelsiant kreiptis į UAB „Radviliškio vanduo“, tel. (8 422) 54 746.

Kilus ginčams, jie bus sprendžiami LR įstatymais nustatyta tvarka, kreipiantis į atitinkamas institucijas.

UAB „Radviliškio vanduo“ administracija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis Savivaldybės mero pareigas

Mindaugas Pauliukas


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)