2021 m. vasario 26 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurse išrinkti gražiausieji pavadinimaiSpausdinimo versija

Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga tryliktą kartą surengtas Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursas.

Iš praėjusiais metais Registrų centre įregistruotų daugiau kaip 13 tūkstančių juridinių asmenų pavadinimų Valstybinė kalbos inspekcija išrinko šiuos: „Daktaras desertas“, „Kadrų kadras“, „Kiauras dangus“, „Laimės pupa“, „Pilna gyvenimo“, „Šokoladinis mėnulis“ iš Vilniaus m., „Balta gilė“ iš Vilniaus r., „Akimirkos sodas“ iš Kauno m., „Pažadukas“ iš Kauno r., „Karšio uodega“ iš Neringos, „Miško skliautas“ iš Alytaus r., „Puodynė“ iš Kėdainių r., „Sena svirtis“ iš Radviliškio r., „Sodo sakmės“ iš Kaišiadorių r., „Toks kitoks“, „Veržlus verslas“ iš Panevėžio m., „Samanota pieva“ iš Panevėžio r.

Iš šių 17 pavadinimų labiausiai patinkantį rinko ir „Delfi“ skaitytojai. Daugiausiai balsų surinkusi įmonė „Daktaras desertas“ apdovanota specialiu portalo DELFI prizu.

Konkurso dalyviai pagerbti nuotoliniame renginyje. Nugalėtojus sveikino kultūros viceministrė Daiva Urbanavičienė, Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas Audrius Valotka. Kalbėjo dizainerė, juvelyrikos namų YURGA įkūrėja Jurga Lago, gyvenanti ir dirbanti Ispanijoje.

Konkurso sumanytojas, Kalbos inspekcijos viršininko pavaduotojas Donatas Smalinskas apžvelgė 13 metų istoriją, Inspektavimo skyriaus vedėjas Arūnas Dambrauskas pasakojo, kokių įdomiausių, originalių ar net keistų pavadinimų pastebėjo šiais metais, vyriausioji inspektorė Ramunė Kanišauskaitė priminė ankstesnių metų laureatus.

Įspūdžiais dalijosi ir šių metų nugalėtojai – pasakojo, kas juos įkvėpė ir skatino rinktis lietuviškus pavadinimus, turėjo galimybę transliacijos metu atskleisti savo kūrybiškumą, parodyti, kaip pavadinimas dera ne tik su veikla, bet ir su aplinka. Renginį vedė LRT radijo žurnalistas Edvardas Kubilius.

Laureatų sveikinimo įrašą kviečiame žiūrėti Valstybinės kalbos inspekcijos „YouTube“ kanalu:
https://www.youtube.com/watch?v=tHPmC6Gr2Xc&t=263s

Valstybinės kalbos inspekcijos informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis Savivaldybės mero pareigas

Mindaugas Pauliukas


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)