2020 m. lapkričio 25 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Kaip pažadai niekais pavirsta arba kaip žmonėms skleidžiama tikrovės neatitinkanti informacijaSpausdinimo versija

Savaitraštyje Radviliškio kraštas“ (2020-10-08–14 Nr. 41 (314)) išspausdintoje publikacijoje „Tarybos nariui įsikišus sutaupytas beveik milijonas“ (toliau – Straipsnis) pateikta tikrovės neatitinkanti informacija. Tikėtina, kad minėta informacija pateikta  siekiant asmeninės naudos spalio 11 d. rinkimuose į LR Seimą, nes publikacijoje minimas Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys Gediminas Lipnevičius buvo pats save išsikėlęs kandidatu į LR Seimą 2020-2024 kadencijai. Pažymima, kad G. Lipnevičius yra šį savaitraštį leidžiančio VšĮ Radviliškio rajono paramos centro direktorius.

Straipsnyje nurodytas teiginys „Artimiausiu metu teiksiu siūlymą Tarybai sutaupytas lėšas skirti mokyklų, darželių remontams, Eibariškių tvenkinio dumblo išvalymui, treniruoklių bei vaikų žaidimų aikštelės įrengimui bei miesto ir kaimo žvyrkelių asfaltavimui“, - sakė tarybos narys G. Lipnevičius“ neatitinka tikrovės, nes Kelių plėtros ir priežiūros programoje suplanuotos lėšos yra tikslinės, jų negalima (tai draudžia teisės aktai) panaudoti niekam kitam, išskyrus keliams remontuoti ir plėtoti jų infrastruktūrą. Straipsnyje minimos 1,5 mln. Eur lėšos buvo planuotos, bet savivaldybei niekada nebuvo skirtos. Radviliškio rajono savivaldybei buvo skirta tiek lėšų, kiek jų prireikė įvykus Straipsnyje minimų kelių remonto darbų viešųjų pirkimų konkursams. Lėšų poreikis straipsnyje minimų kelių remontams  pasikeitė ne tarybos nario dėka, kaip yra teigiama Straipsnyje, o  viešųjų pirkimų konkursų dėka – rangovai pasiūlė mažesnę darbų kainą nei suplanuoti 1,5 mln. eurų, taigi akivaizdu, kad Straipsnyje pateiktas teiginys „Tarybos nariui G. Lipnevičiui iškėlus klausimą, o savaitraščiui „Radviliškio kraštas“ paviešinus valdančiųjų norą labai brangiai asfaltuoti žvyrkelius, netikėtai šių darbų kaina sumažėjo“ yra visiškai neatitinkantis tikrovės.

Straipsnyje minima, kad Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Statybos bei viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas vis „antrino“ tarybos nariui G. Lipnevičiui. Iš konteksto skaitant Straipsnį gali susidaryti įspūdis, kad G. Vičas pritaria G. Lipnevičiaus nuomonei dėl sutaupytų lėšų, bet iš tiesų vedėjas straipsnio autoriui tik pateikė informaciją apie viešųjų pirkimų konkursų metu konkurso dalyvių pasiūlytas kainas. Galima teigti, kad  Straipsnio autorius manipuliuoja iš G. Vičo gauta informacija ir ją pateikia kaip G. Lipnevičiaus nuopelną. Savivaldybės nuomone, skleisdamas tikrovės neatitinkančią informaciją (dirbtinai sukuriamas prieštaravimas tarp institucijos priimtų sprendimų ir specialisto komentarų), Straipsnio autorius ir jo pašnekovas G. Lipnevičius, tikėtina, siekia ne viešojo intereso informuoti visuomenę, o kenkti Radviliškio rajono savivaldybės  dalykinei reputacijai ir savivaldybėje dirbančių asmenų garbei ir orumui.

Ši informacija  nusiųsta savaitraščiui „Radviliškio kraštas“ reikalaujant paneigti 2020-10-09 savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ išspausdintoje publikacijoje „Tarybos nariui įsikišus sutaupytas beveik milijonas“ pateiktą tikrovės neatitinkančią informaciją. Dėl šio atvejo išnagrinėjimo ir savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijos veiksmų įvertinimo Radviliškio rajono savivaldybės administracija kreipėsi į Visuomenės informavimo etikos  komisiją ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
2020-10-23 10:56
Pradžiai ačiū už mano veiklos viešinimą... ;) Tikrai nesitikėjau, kad savivaldybės ponai patys paviešins nepavykusį pusantro milijono eurų įsisavinimą! Ne šiaip kokio tūsktančio, bet beveik 1,5 milijono eurų!!! Savivaldybės rašte rašo, kad ten ar ne ten galima bus panaudoti sutaupytą beveik miljoną eurų, kad p.Vičas paantrino man (beje yra vaizdo įrašas ;) ), bet visiškai neužsimenama, kad Tarybos posėdyje partinukai nusprendė ir patvirtino skirti net 1,5 milijono eurų, kai šio kelio darbų sutartis pasirašyta tik už 670 tūkst. eurų. Šiam ponų pinigų įsisavinimui, vieninteliai mes nepartiniai priešinomės iš karto įvardindami, kad suma perteklinė. Bet partinukams tai buvo nė motais ir šis sprendimas buvo priimtas (partijų atstovų pavardes paviešinsiu vėliau). Trumpai tiek. Žinoma, apie šį ponų bandymą įsisavinti beveik milijonu eurų daugiau, bus vėliau išsamiau paviešinta. ;) Ir pabaigai nuoširdžiai dėkoju pareigūnams už pagalbą... Visada su Jumis nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius
Atgal
Savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis Savivaldybės mero pareigas

Mindaugas Pauliukas


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)