2021 m. gruodžio 7 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Lankytasi Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyneSpausdinimo versija

Spalio 20 d. Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne vyko neeilinis visuotinis ŠRATC dalininkų susirinkimas, kuriame Radviliškio rajono savivaldybei atstovavo Jolanta Margaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė, ir Vytautas Varanavičius, Savivaldybės administracijos Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas.

Diskutuota, kaip pagerinti mechaninio biologinio apdorojimo įrenginių darbą

Susirinkime buvo aptarta mechaninio biologinio apdorojimo įrenginių (toliau - MBA) operatoriaus UAB „NEG Recycling“ ir Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro konfliktinė situacija dėl netinkamo mišrių komunalinių atliekų apdorojimo. Sąvartyno vadovas Osvaldas Markevičius dalininkams aprodė sąvartyno teritorijoje vykdomus procesus ir supažindino juos su esama realia situacija mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose bei jos akivaizdžiomis problemomis.

Buvo aptariama, ŠRATC manymu, nekokybiškai atliekamas operatoriaus darbas, nes į kaupą nukreiptų jau MBA apdirbtų atliekų sraute randama nemažai nesuplėšytų ir neišpurtytų atliekų maišelių, kurie vėliau patenka į sąvartyno kaupą arba dalis vežama deginti, o juk pagrindinė MBA užduotis – atskirti žaliąsias atliekas iš mišrių komunalinių atliekų srauto. ŠRATC dalininkai neslėpė: situacija tikrai bloga. Diskutuojant nuspręsta savivaldybių vardu kreiptis į MBA įrenginių operatorių, kad būtų atsižvelgta į reikalavimą pagerinti MBA įrenginių darbo kokybę.

Norisi didesnio sąmoningumo atliekų rūšiavimo klausimais

Aptarta ir kita didžiulė problema – žmonės nerūšiuoja atliekų. Tas pastebėta apžiūrėjus sąvartyno kaupe ir MBA įrenginių teritorijoje sukrautas atliekas. Mišrių komunalinių atliekų konteineriuose neturėtų būti pakuočių atliekų (plastiko, popieriaus, stiklo). Nerūšiuojant didėja mišrių atliekų kiekis, jų sutvarkymo kaštai atitinkamai padidėja, tai reikalauja ir didesnių lėšų iš rinkliavos mokėtojų.

„Svarbiausia – didinti žmonių sąmoningumą. Galimybės rūšiuoti sudarytos, konteinerių tikrai daugiau ne pakanka, medžiagos, švietimo visuomenei atliekų rūšiavimo klausimais tikrai daug, ant kiekvieno konteinerio yra užklijuoti lipdukai, svarbu mokėti skaityti. Kaskart metant šiukšles į konteinerius reikia paklausti savęs, kokią žemę aš noriu palikti savo vaikams, anūkams? Ar užterštą panaudotomis pakuotėmis, ar kiek įmanoma švaresnę?“, – kvietė žmones būti sąmoningus rūšiavimo klausimais Jolanta Margaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)